USA/JP

kraj: USA/Japonia
rok założenia: -

Pobierz tapetę:
1920x1080
1440x900
1280x1024
1024x768

zobacz kolekcję >

USA/JP

Mikrofony japońskie i amerykańskie


Nasze zainteresowania koncentrują się wokół rynku europejskiego, ale fascynacja technologią nagraniową zza oceanu jest bardzo silna. Trudno nie podziwiać pięknych amerykańskich konstrukcji i nie zachwycać się precyzją japońskich inżynierów. Zdecydowaliśmy się połączyc obie te grupy narodowościowe producentów, ale już widać, że w przyszłości należeć im się będa osobne działy.

więcej
 • AIWA CM-30

  AIWA CM-30

  lata 80-te

  nr: brak

  Miniaturowy mikrofon stereo. Japoński szczyt miniaturyzacji tamtych lat. Bardzo estetyczna, metalowa obudowa, przypominająca czasy podobnych w fakturze zapalniczek ;) Staranne i efektowne wykonanie. Kabel zakończony dwoma jackami mini. Zasilanie bateryjne.

 • AIWA DM 14

  AIWA DM 14

  lata 60-te

  nr: brak

  Przepięknie wykonany mikrofon dynamiczny japońskiej produkcji. Konstrukcja w całości metalowa osadzona na regulowanej podstawie. Ceniony przez miłośników harmonijki ustnej zarówno ze względu na brzmienie jak i niewielkie rozmiary. Wtyk DIN 3 pinowy.

 • AIWA DM 8

  AIWA DM 8

  lata 70-te

  nr: brak

  Dynamiczny, plastikowy mikrofon na estetycznym statywie z metalowymi wstawkami. Oporność 50 K, twardy, sztywny sznur zakończony dużym wtykiem jack. Jeden z typowej dla lat 70tych serii japońskiego producenta.

 • AIWA DM-13

  AIWA DM-13

  lata 50

  nr: brak

  Japoński mikrofon dynamiczny o intrygującym kształcie, wykonany w całości z metalu. Podłączany za pomocą 2-pinowego gniazda. Wyłącznik w podstawie. Nasz egzemplarz w komplecie z kablem i pudełkiem, zachowany w stanie idealnym. Brakuje tylko stylowej podstawy.

 • AIWA DM-51

  AIWA DM-51

  lata 70

  nr: brak

  Wykonana w latach 70 dynamiczna Aiwa DM-51 osadzona na oryginalnej, solidnej metalowej podstawie. Sam mikrofon wykonany starannie, włącznik osadzony w części metalowej. Gniazdo 2-pin. Nasz egzemplarz w stanie więcej niż dobrym. W oryginalnym, choć sfatygowanym opakowaniu.

 • AIWA Nieznany

  AIWA Nieznany

  lata 60-te

  nr: brak

  Japoński mikrofon do dyktafonu, rejestratora z podwójnym wtykiem. Opierany na drucianej podstawce, wykonany z metalu. Na przedniej ściance włącznik. Nie wiadomo nic więcej na jego temat.

 • AKAI ACM-200

  AKAI ACM-200

  lata 70

  nr: brak

  Kolejny mikrofon japońskiej marki produkowany na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Konstrukcja pojemnościowa zasilana baterią 1,5V, wykonana w całości z metalu. W komplecie solidna, metalowa podstawa z uchwytem i osłona przeciwwietrzna. Całość sprzedawana w szkatułce ze sztucznej skóry. Kabel duży Jack.

 • AKAI ACM-90

  AKAI ACM-90

  lata 80-te

  nr: brak

  Mikrofon kondensatorowy made in Japan. Całkiem solidnie wykonany, na stabilnej podstawce. Zasilany baterią. Na korpusie włącznik. Kabel zakończony wtyczką duży Jack.

 • ANDO No.170

  ANDO No.170

  lata 70?

  nr: brak

  Solidny, zaskakująco ciężki mikrofon dynamiczny półkardioidalny. Pod imitującą drewno okładziną jest czysty metal. Gniazdo na kabel z jednym bolcem. W komlecie uchwyt do statywu i kabel z wtykiem „duży jack”. Niestety nic nie wiemy o tej konstrukcji. Jedyny trop dotyczy samej marki. Ando to imię jednego ze znanych i mocno zasłużonych dla japońskiej akustyki naukowców, urodzonego w 1939 Ando Yoichi. Czy to jego marka? Nie wiemy.

 • APPLE 590-0670 Microphone

  APPLE 590-0670 Microphone

  lata 90

  nr: brak

  Ten mały mikrofonik od Apple wpadł nam w ręce przypadkiem i postanowiliśmy dodać go do naszej kolekcji, choć pochodzi już z lat 90. Monofoniczną konstrukcję wyprodukowano w Japonii i - co ciekawe - ma wbudowany wzmacniacz, zasilany za pomocą przedłużonego wtyku Jack. Kompatybilny z komputerami Apple PowerMac.

 • ASTATIC D104

  ASTATIC D104

  lata 70-te

  nr: brak

  Astatic D104 z serii Silver Eagle. Jeden z ulubionych mikrofonów amerykańskich krótkofalowców. Osadzony na podstawie G-Stand tego samego producenta. Wygodny, szeroki włącznik. Kabel zakończony 4 pinową wtyczką. Z tyłu obudowy grawer orła.

 • ASTATIC D104

  ASTATIC D104

  lata 70

  nr: brak

  Mikrofon Astatic D104 wraz z podstawą T-UG8 wyposażoną w wygodny włącznik. Jeden z ulubionych sprzętów amerykańskich krótkofalowców. Solidny i wygodny. Mamy już jednego D-104, ale ten różni się grawerem dekla na „plecach”. Tym razem to inny orzeł i napis „Burning Flames”.

 • AURICON E-7

  AURICON E-7

  lata 60-te

  nr: brak

  Piękny i bardzo solidny mikrofon dynamiczny pochodzący z USA. Brat bliźniak popularniejszego Electro Voice 630. Świetnie sprawdza się na gitarach elektryczych, wokalu i harmonijce. W całości metalowy. Nasz egzemplarz wyróżnia doskonale zachowane sitko/pop filter.

 • BELL & HOWELL I331

  BELL & HOWELL I331

  lata 50-te

  nr: brak

  Zachowany w dobrym stanie mikrofon piezoelektryczny wyprodukowany w USA przez firmę Shure Brothers. Klon Shure 710 REX i Shure CX80C. W całości metalowy, bardzo solidnie wykonany. Kabek zakończony 3 pinową wtyczką DIN.

 • CRESCENT JUNIOR

  CRESCENT JUNIOR

  lata 50

  nr: brak

  Lekki bakelitowy mikrofon marki Crescent, działającej na terenie USA w latach 40 i 50 ubiegłego wieku. Firma dostarczała na amerykański rynek gramofony i magnetofony szpulowe. Prawdopodobnie do jednego z tych ostatnich, przeznaczonych dla młodszego użytkownika, dodawano mikrofon Junior. Jak dostał się do Polski? Nie wiemy.

 • EAGLE 100-C

  EAGLE 100-C

  lata 60

  nr: brak

  Japoński mikrofon piezoelektryczny wykonany w całości z metalu. Sprzedawany również na innych rynkach pod nazwami Slim czy Philmore. Włącznik na korpusie. Podłączenie za pomocą charakterystycznego dla japońskich i amerykańskich konstrukcji kabla 1 pin.

 • EAGLE UD-50HL

  EAGLE UD-50HL

  lata 70

  nr: brak

  Japoński, stosunkowo niedrogi mikrofon dynamiczny z lat siedmdziesiątych wykonany z metalu. Podwójna impdancja 600 i 50 Om. Włącznik na korpusie. Nasz egzemplarz w pudełku w stanie idealnym. Podłączenie za pomocą gniazda 4 PIN.

 • ELECTRO-VOICE 641

  ELECTRO-VOICE 641

  lata 70-te

  nr: brak

  Produkowany w Buchanan w stanie Michigan mikrofon dynamiczny wykonany w dużej części z metalu. Podłączany za pomocą kabla z pojedynczym pinem. Nasz egzemplarz w stanie doskonałym. Jedynie podstawkę musieliśmy pożyczyć od Turnera 33 D.

 • ELECTRO-VOICE 664

  ELECTRO-VOICE 664

  lata 50-te

  nr: brak

  Popularny i stosunkowo tani amerykański mikrofon dynamiczny z lat 50tych. Nadaje się na scenę i do studia do nagrywania wokalu i gitary elektrycznej. W całości metalowy, podłączany za pomocą kabla z 4 pinami. Dostaliśmy go w komplecie z oryginalnym przewodem.

 • ELECTRO-VOICE N/D 408B

  ELECTRO-VOICE N/D 408B

  lata 90te

  nr: 934430101

  Superkardioidalna amerykańska konstrukcja z początku lat 90tych (Made – with pride – in USA) . Znana i ceniona w studiach nagraniowych. Świetnie sprawdza się w nagraniach perkusji, gitary elektrycznej i instrumentów dętych. Ruchoma głowica pozwala na optymalne ustawienie kąta rejestracji. Wykonany z metalu. Gniazdo na kabel XLR.

 • ELECTRO-VOICE SPHEREX 920

  ELECTRO-VOICE SPHEREX 920

  lata 50-te

  nr: brak

  Amerykański mikrofon kryształkowy wykonany w całości z metalu. Sferyczna konstrukcja ułatwiała zbieranie sygnału z jak najszerszego kąta. Używany w komunikacji, nagłośnieniu, ale widziany również w towarzystwie harmonijki. Stan doskonały. Podstawę pożyczyliśmy od Turnera 33 D.

 • FLOT-A-TONE nieznany

  FLOT-A-TONE nieznany

  lata 40-te

  nr: brak

  Niewielkich rozmiarów mikrofon dynamiczny amerykańskiego producenta, zbudowany w Milwaukee. Niestety nie udało nam się dotrzeć do nazwy modelu. Jedynym śladem jest nr patentu: 2,460,408. Urządzenie w pełni sprawne, w doskonałym stanie wizualnym i technicznym. Zadziwia jakością przesyłanego sygnału, brzmi naprawdę doskonale. Datę produkcji podajemy „na oko”.

 • FOSTER DF-1

  FOSTER DF-1

  lata 70

  nr: brak

  Miniaturowy mikrofon dynamiczny japońskiej firmy Foster, będący najprawdopodbniej dodatkiem do urzadzenia rejestrującego tej marki. Wyposażony w metalowy statyw, skórzaną sakiewkę i kabel zakończony wtykiem mini jack 3,5 mm. Nazwa Foster jest mało znana na europejskich rynkach, choć obecna jest w kraju kwitnącej wiśni od 1949 roku. Nadal działa w branży audio.

 • HITACHI NDM-09

  HITACHI NDM-09

  lata 70

  nr: brak

  Plastikowy mikrofon przeznaczony do przenośnych urządzeń rejestrujących japońskiej marki Hitachi. Niewielkie rozmiary, prosta ale funkcjonalna stopka, włącznik w górnej cześci korpusu. Drobiazg, ale przyzwoicie wykonany. Kabel zakończony wtyczką z dwoma bolcami - mały jack audio oraz sterującym.

 • INTEL DM 14 HL

  INTEL DM 14 HL

  lata 60

  nr: 8221

  Niewielki, solidnie wykonany, w całości metalowy japoński mikrofon dynamiczny. Znamy już tę konstrukcję, mamy taką w naszym muzeum, ale pod nazwą AIWA DM14. Ten klon sygnowany marką Intel wygląda bardzo podobnie, za wyjątkiem lekko zmodyfikowanej podstawy. Kabel z końcówką DIN 3-PIN.

 • JVC M-510

  JVC M-510

  lata 70

  nr: brak

  Trudno o lepiej zachowany egzemplarz. Nasz przyszedł do nas w pudełku z całym kompletem akcesoriów. Znajdziemy tam: mikrofon z kapsułami cardioidalną i super cardioidalną, dwie osłony przeciwietrzne (gąbka i siatka), uchwyt, celownik, baterię AA oraz kabel Duzy jack – xlr i przejściówkę z jacka na 5 PIN. Wszystko w stanie idealnym. Do kompletu instrukcja z datą 1978.

 • NATIONAL WM-2051N

  NATIONAL WM-2051N

  lata 60

  nr: brak

  Niewielki, w całości plastikowy mikrofon dynamiczny marki National, dzisiaj znanej jako Panasonic. Część przenośnego zestawu nagraniowego. WM-2051N ma włącznik na bocznej ściance, a wspiera się na drucianej stopce. Kabel zakończony dwoma wtykami – audio monofonicznym mini jackiem i osobnym sterującym zasilaniem. Całość w kaburze ze sztucznej skóry.

 • PANASONIC RP-V220

  PANASONIC RP-V220

  lata 70te

  nr: brak

  Pojemnościowy, stereofoniczny mikrofon japońskiego producenta ze zintegrowaną stopką. Lekki, wykonany z plastiku, dedykowany urządzeniom przenośnym. Zasilany baterią AA. Kabel zakończony dwoma wtykami Minijack. W komplecie przejściówki na Jack 6,3 mm.

 • PANASONIC WM-2244-N

  PANASONIC WM-2244-N

  lata 70te

  nr: brak

  Ciekawa stereofoniczna konstrukcja z najlepszych lat firmy Panasonic. Starannie wykonany aluminiowo-plastikowy korpus z podstawką oraz dwoma odłączanymi mikrofonami dynamicznymi. W pudełku znajdziecie jeszcze plastikową tubę, nakładkę, zmieniającą jeden z mikrofonów w urządzenie „do ręki” oraz komplet przejściówek mały jack > duży jack > 5 PIN DIN.

 • PANASONIC WM2241

  PANASONIC WM2241

  lata 70-te

  nr: brak

  Japoński mikrofon dynamiczny z podwójnym wtykiem mini i mały jack. Najprawdopodobniej dodatek do rejestratorów, dyktafonów tej firmy. Nic więcej nie wiadomo.

 • PIEZO WX-172

  PIEZO WX-172

  lata 70

  nr: brak

  Pierwszy w naszej kolekcji mikrofon bezprzewodowy. Wyprodukowany w latach 70 przez japońską firmę Piezo, pracował na falach FM i częstotliwościach 881-106MHz. Konstrukcja w części metalowa, wyposażona we włącznik, uchwyt i odkręcaną antenę. Po jej demontażu możemy zdjąć część obudowy, by dostać się do przełącznika Lo/Hi oraz pojemnika na dwie baterie AA.

 • PIONEER CM-2S

  PIONEER CM-2S

  lata 70-te

  nr: W7426

  Stereofoniczny, wyprodukowany w Japonii, mikrofon marki Pioneer. Bardzo starannie wykonany, w części metalowy, używany do rejestracji w stereo w domowych warunkach. Kabel zakończony dwoma wtykami Jack. Nasz egzemplarz niestety bez pudełka i instrukcji.

 • PRIMO nieznany

  PRIMO nieznany

  lata 60-te

  nr: brak

  Mikrofonik wyprodukowany w Japonii, prawdopodobnie do zastosowań biurowych, na co wskazuje niestandardowa wtyczka. Nic nie wiadomo o tej firmie. Data produkcji podana metodą "na oko".

 • RCA VICTOR

  RCA VICTOR

  lata ??

  nr: nieczytelny

  Prosty plastikowy mikrofon utytułowanego amerykańskiego producenta. Na nasze oko to remake starszego modelu z ikonicznym psem Victorem, maskotką marki. Nie wiemy z jakich lat pochodzi. Na dole obudowy ledwo czytelny numer 906064 503 i pod spodem 637. Wtyk DIN 3 pin.

 • SANYO HM-8

  SANYO HM-8

  lata 70-te

  nr: brak

  Dynamiczny mikrofon znanego japońskiego producenta z lat 70tych. Niewielkich rozmiarów, wykonany w całości z plastiku. Na bocznej ściance przesuwany włącznik. Kabel zakończony dwoma wtykami jack – 3,5 i 2,5 mm.

 • SHURE 545 S UNIDYNE III

  SHURE 545 S UNIDYNE III

  lata 60

  nr: brak

  Shure 545 S Unidyne III Series 2, to jeden z absolutnych estradowych i studyjnych klasyków. Przodek SM 57. W całości metalowy produkowany w USA. Włącznik osadzony w masywnym metalowym korpusie. Podłączany za pomocą gniazda 4 PIN (91-MC4M). Ceniony i używany w studiach nagraniowych na całym świecie po dziś dzień.

 • SONY C-48

  SONY C-48

  lata 70-te

  nr: 2561

  Przepięknie brzmiący uniwersalny mikrofon pojemnościowy porównywany do Neumanna U87. Naszym zdaniem to jednak zupełnie inna barwa. Świetnie wykonany model wyposażony jest w przełącznik charakterystyk (dookólna, nerkowa, ósemkowa), przełącznik M/V (muzyka, wokal), tłumik -10dB i włącznik na spodzie korpusu (możliwość zasilania z baterii 9V). Wbudowane gniazdo na statyw i wejście na kabel XLR.

 • SONY ECM-16

  SONY ECM-16

  lata 80

  nr: brak

  Mikrofon krawatowy z lat 80 ubiegłego wieku. Miniaturowa pojemnościowa konstrukcja japońskiego producenta zasilana baterią 1.5 lub 1.3 V (w zestawie). Nasz egzemplarz kompletny – pudełko, instrukcja, bateria, uchwyt (klips) mocujący. Całość w doskonałym stanie wizualnym i technicznym. Wbudowany kabel mały jack.

 • SONY F-99T

  SONY F-99T

  lata 70-te

  nr: none

  Japoński stereofoniczny mikrofon dynamiczny. Świetnie wykonany, oparty na plastikowej podstawce. Kabel zakończony dwoma wtykami chinch odpowiedzialnymi za przesył sygnału dla obu kanałów. W komplecie nakręcane przejściówki na dużego jacka.

 • TEAC MC-22

  TEAC MC-22

  lata 70-te

  nr: 63065

  Śliczny stereofoniczny mikrofon TEAC, który przyjechał do nas USA. Wykonany z niesamowitą dbałością o szczegóły. Prawdziwy przykład solidnej roboty made in Japan. Solidna podstawa dociążona u dołu metalową płytką. Kabel z dwoma wtykami mały Jack.

 • TECHNICS RP-3210E

  TECHNICS RP-3210E

  lata 80-te

  nr: brak

  Stereofoniczny mikrofon pojemnościowy znanego i cenionego japońskiego producenta. Zasilany baterią AA. Stan bardzo dobry. Kabel zakończony wtyczką JACK. Niestety w komplecie brak podstawy.

 • TEISCO UDM-1

  TEISCO UDM-1

  lata 60

  nr: brak

  W całości metalowy dynamiczny mikrofon japońskiej firmy Teisco, znanej w muzycznym światku głównie z produkcji gitar. Pancerna konstrukcja i absolutnie kosmiczny design. W obudowie wmontowano włącznik, przełącznik H/L, gniazdo z jednym PIN oraz miejsce na statyw. Brzmienie hmmm takiego się można spodziewać. Stan wizualny i techniczny bardzo dobry.

 • TOSHIBA 0B 1390 B

  TOSHIBA 0B 1390 B

  lata ?

  nr: brak

  To pierwszy mikrofon marki Toshiba na stronach Oldmics.pl. Prawdopodobnie jest to konstrukcja dynamiczna, dołączana do któregoś z magnetofonów tej japońskiej firmy. Plastikowa obudowa z gniazdem na statyw w podstawie. Całość wspiera druciana podstawka. Ukruszony górny róg obudowy.

 • TRANSDUCER CORPORATION BULLET TR-5

  TRANSDUCER CORPORATION BULLET TR-5

  lata

  nr: 3572

  Niewiele wiemy o tym okazie. Producent z Nowego Yorku  wydał tylko kilka modeli z TR w nazwie. Mikrofon ma bakelitową obudowę i osadzony jest solidnej metalowej podstawie marki Astatic. Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

 • TURNER 33 D

  TURNER 33 D

  lata 40-te

  nr: 3532

  Amerykański mikrofon z lat czterdziestych, produkowany w stanie Iowa. Piękny chromowany kształt powoduje, że bardzo często używany jest jako elegancki gadżet. To jest właśnie model z głównej strony mikrofonika.net. Nasz egzemplarz jest w całości oryginalny, włącznie z kablem. Posiada nawet papierową metkę gwarancyjną.

Partnerzy serwisu