TELEFUNKEN

kraj: Niemcy
rok założenia: 1945

Pobierz tapetę:
1920x1080
1440x900
1280x1024
1024x768

zobacz kolekcję >

TELEFUNKEN

Gesellschaft für drahtlose Telegraphie systemu Telefunken

Niesamowita historia firmy Telefunken rozpoczyna się w 1903 roku od wspólnego projektu dwóch największych niemieckich firm związanych z komunikacją radiową, AEG i Siemiens. Spółka szybko stałą się wiodącym dostawcą sprzętu radiowego i telegraficznego na potrzeby cywilne i wojskowe. Przedsiębiorstwo produkowało również lampy próżniowe, komputery oraz sprzęt AGD. W 1967 roku firma została ostatecznie rozwiązana, a prawa do marki Telefunken sprzedano.

więcej
 • TELEFUNKEN 55/9110

  TELEFUNKEN 55/9110

  lata ?

  nr: brak

  To jeden z najbardziej zgadkowych mikrofonów w naszej kolekcji. Przyszedł do nas w pudełku z opisem “Dynam. Mikrophon fur Magnetophon mit Sockel und Ubertrager. PL. Nr. 55/9119 -1 -2 -3”. Wykonany z nieznanego nam tworzywa (podstawa ceramiczna?) i nigdy czegoś takiego na oczy nie widzieliśmy. A Wy? Macie jakieś informacje?

 • TELEFUNKEN C15

  TELEFUNKEN C15

  lata 60-te

  nr: brak

  Prosty mikrofon kondensatorowy w plastikowej obudowie. Jeden z mniej prestiżowych modeli tej popularnej niemieckiej marki. Nieczęsty gość na aukcjach. Kabel zakończony 3 pinową wtyczką DIN.

 • TELEFUNKEN D 77 S

  TELEFUNKEN D 77 S

  lata 60

  nr: brak

  Inna wesja kolorystyczna modelu D77 (występował też jako AKG D-60S i AEG D77). Efektowny stereofoniczny mikrofon dynamiczny o konstrukcji umożliwiającej zarówno rozdzielenie kapsuł, jak i ułożenie ich w optymalnej relacji. Całość stoi na metalowym trójnogu. W komplecie pudełko i drugi stojak umożliwiający ustawienie obu kapsuł niezależnie. Kabel zakończony wtyczką DIN 5 pin.

 • TELEFUNKEN D11/HiB

  TELEFUNKEN D11/HiB

  lata 50-te

  nr: 94032

  Bardzo ładnie zachowany, starannie wykonany, okaz z pięknym logo na froncie. Plastikowy z pozłacanym grillem. Rodzaj: dynamiczny. Z tyłu przełącznik mowa/muzyka. Kabel zakończony wtyczką DIN 3 piny. Odkręcana podstawa umożliwia mocowanie na statywie.

 • TELEFUNKEN D77

  TELEFUNKEN D77

  lata 60-te

  nr: brak

  Efektowny stereofoniczny mikrofon dynamiczny o konstrukcji umożliwiającej zarówno rozdzielenie kapsuł, jak i ułożenie ich w optymalnej relacji. Metalowe grille osadzono w plastikowej ramie. Całość stoi na metalowym trójnogu. W komplecie drugi stojak umożliwiający ustawienie obu kapsuł niezależnie. Kabel zakończony wtyczką DIN 5 pin.

 • TELEFUNKEN D9-D

  TELEFUNKEN D9-D

  lata 60-te

  nr: 08452

  Zdecydowanie rzadziej widywany brat modelu Telefunken D9/A. Wykonany z plastiku, wyposażony w zintegrowaną podstawkę i włącznik w górnej części korpusu. Zastosowanie domowe i przemysłowe. Kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN.

 • TELEFUNKEN D9/A

  TELEFUNKEN D9/A

  lata 60-te

  nr: 35115 DD

  Jeden z serii niemieckich kwadraciaków. Opakowany w plastikowe pudełko, z przejrzystą pokrywką. Solidnie wykonany, ciężki, oparty na plastikowej podstawce. Brak gniazda na statyw. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.

 • TELEFUNKEN ELA M 101/1

  TELEFUNKEN ELA M 101/1

  lata 30

  nr: brak

  Wyjątkowy okaz w naszym mikrofonowym zoo. Pięknie zachowany mikrofon węglowy z lat 30-tych do zawieszenia w ramie. Stąd uchwyty po bokach. Niestety nie mamy odpowiedniego uchwytu. Aby go uruchomić potrzebne jest specjalne zasilanie podpinane pod dwa bolce w dole obudowy. Brat bliźniak modeli Ela M46, Siemens SM2, KVM2. Stan idealny. Oryginalne opakowanie.

 • TELEFUNKEN ELA M 521

  TELEFUNKEN ELA M 521

  lata 60-te

  nr: 2962

  Dzięki Wojtkowi dowiedzieliśmy się, że ten nieoznaczony logiem producenta mikrofon pochodzi najprawdopodobniej z fabryki Telefunken. Plastikowa stopka z włącznikiem, “gęsia szyja” i niewieki mikrofon z numerem 2962 sugerują, że urządzenie było wykorzystywane do komunikacji dworcowej, lotniskowej lub na konferencjach.

 • TELEFUNKEN ELA M102/1

  TELEFUNKEN ELA M102/1

  lata 30-te

  nr: brak

  Wczesna węglowa konstrukcja, wykonana z bakelitu przez renomowanego niemieckiego producenta. Przeznaczona do rejestracji "z ręki", możliwie blisko źródła dźwięku. W naszej kolekcji wersja S, z wbudowanym włącznikiem. Mamy dwa takie okazy w pudełkach. Jeden na sprzedaż.

 • TELEFUNKEN M203/1

  TELEFUNKEN M203/1

  lata 30-te

  nr: brak

  Jeden z największych rarytasów w naszej kolekcji. Ma swoją historię. Wyprodukowany w 1936 roku, w latach 1946 – 1952 pracował w studiu polskich Zakładów Fonograficznych "MUZA". Wyjątkowo ciężki - 4,2 kg z podstawą! Zachowany w stanie stosunkowo dobrym, ale jeszcze przed renowacją.

 • TELEFUNKEN MD 418-4

  TELEFUNKEN MD 418-4

  lata 70

  nr: 02671

  Świetnie zachowany dynamiczny mikrofon konferencyjny. Osadzony na oryginalnej podstawie M820 wyposażonej w „gesią szyję” i włącznik z diodą kontrolną. Na grillu osadzona charakterystyczna osłona z pleksiglasu, z nazwą firmy. Kabel zakończony wtyczką DIN 7 PIN. Stan idealny.

 • TELEFUNKEN MGT K10

  TELEFUNKEN MGT K10

  lata 60-te

  nr: 376

  Brat bliźniak AEG MGT K 10. Solidny, w całości metalowy. Na górnej części korpusu plastikowe koło włącznika. Na tylnej ściance trzy otwory umożliwiające prawdopodobnie alternatywne podłączenie mikrofonu. Kabel z 3 pinową wtyczką DIN.

 • TELEFUNKEN TC 600 HIFI

  TELEFUNKEN TC 600 HIFI

  lata 70te

  nr: brak

  Mikrofon pojemnościowy o charakterystyce nerkowej z zasilaczem zewnętrznym napędzanym dwiema bateriami 9V. Konstrukcja w całości metalowa osadzona na trójnożnej podstawie. Nasz egzemplarz nie uchronił się od drobnych zabrudzeń korpusu i brak mu osłony przeciwwietrznej. Kabel DIN z 3 pinami.

 • TELEFUNKEN TD11

  TELEFUNKEN TD11

  lata 60-te

  nr: brak

  Kolejna z serii kwadratowych konstrukcji tej firmy. Wykonany estetycznie, ale z mniej trwałego plastiku. Opierany na tandetnej plastikowej nóżce, ale u dołu obudowy gniazdo na statyw. Z tyłu przełącznik muzyka/mowa. Wtyczka - trzypinowy DIN.

 • TELEFUNKEN TD12

  TELEFUNKEN TD12

  lata 70-te

  nr: brak

  Nowe dziesięciolecie i nowy design budżetowych mikrofonów Telefunken. Małych rozmiarów dynamiczny mikrofon na metalowym stojaku. Króciutki kabel z 3 pinową wtyczką DIN na końcu. Co ciekawe, my mieliśmy swojego Telefunkena - Tonsila MDU 22.

 • TELEFUNKEN TD20

  TELEFUNKEN TD20

  lata 60-te

  nr: brak

  Dynamiczny Telefunken o nietypowym kształcie. W gronie swych kwadratowych kolegów musiał się wyróżniać. Ciężki, dość mało atrakcyjny wizualnie, na tandetnej podstawce i bez gniazda na statyw. Ale często spotykany na eksperymentalnych sesjach. Kabel zakończony trzypinowym złączem DIN.

 • TELEFUNKEN TD21

  TELEFUNKEN TD21

  lata 60-te

  nr: brak

  Mikrofon dynamiczny skonstruowany z metalu. W oryginale na drucianej podstawce. Kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN. Ten egzemplarz to prezent - dziękujemy Beata!

 • TELEFUNKEN TD24

  TELEFUNKEN TD24

  lata 70-te

  nr: brak

  Plastikowy, dynamiczny Telefunken sprzedawany z odpowiednim magnetofonem. Cieniutki i delikatny kabelek można schować w tylnej części obudowy. Całość dość rachityczna. Przełącznik na przednim panelu. Kabel zakończony podwójnym wtykiem DIN.

 • TELEFUNKEN TD26

  TELEFUNKEN TD26

  lata 60

  nr: 064476

  Kolejny egzemplarz z serii modeli dynamicznych TD tego producenta. Nie dajcie się zwieść jego wizualnej delikatności. To dość solidnie zbudowana, metalowa konstrukcja. W komplecie druciany stojak. Kabel osadzony na stałe, zakończony wtykiem DIN 3 pin. Nasz egzemplarz w oryginalnym pudełku.

 • TELEFUNKEN TD300

  TELEFUNKEN TD300

  lata 60-te

  nr: 31-225-002-40

  Reporterski mikrofon Telefunkena o dość nietypowym dla tej firmy kształcie. Na korpusie wyłącznik oraz regulacja siły sygnału. Na główce wskaźnik poziomu wysterowania. Kabel zakończony pieciopinowym wtykiem DIN.

 • TELEFUNKEN TD33

  TELEFUNKEN TD33

  lata 60-te

  nr: brak

  Mniejszy i lżejszy brat TD 60. Dynamiczny mikrofon niemieckiego producenta wykonany w całości z plastiku, osadzony na podstawie z tego samego materiału. W dolnej części korpusu przełącznik M/S (muzyka, mowa), w górnej potencjometr regulacji głośności. Kabel z wtykiem DIN 5 bolców.

 • TELEFUNKEN TD4

  TELEFUNKEN TD4

  lata 60

  nr: brak

  Niewielki mikrofon dynamiczny dołączany do magnetofonu reporterskiego Magnetophon 4001 G produkowanego przez Telefunken Deutschland w latach 60. Zaskakuje jakość wykonania tego drobiazgu. Urządzenie jest w całości metalowe, wyposażone w klips do montażu i etui na pasek. W korpusie włącznik. W komplecie był jeszcze druciany stojak, niestety nasz egzemplarz go nie posiada. Kabel zakończony dwiema wtyczkami DIN – 5 i 3 PIN.

 • TELEFUNKEN TD60

  TELEFUNKEN TD60

  lata 60-te

  nr: brak

  Plastikowy mikrofon dynamiczny o stosunkowo dużych gabarytach, wyposażony we włącznik w dolnej i potencjometr w górnej części obudowy. Plastikowa podstawa jest częścią niezależną od uchwytu w którym znajdziemy gniazdo statywu. Wtyk 3 pin DIN.

 • TELEFUNKEN TD7

  TELEFUNKEN TD7

  lata 60-te

  nr: brak

  Plastikowy dynamiczny, osadzony na trójnożnym stojaku, oczywiście odkręcanym. Brak jakichkolwiek dodatkowych funkcji. Krótki kabel zakończony wtyczką DIN z trzema pinami. Jeden z mniej reprezentacyjnych modeli tej marki.

 • TELEFUNKEN TD9

  TELEFUNKEN TD9

  lata 60-te

  nr: brak

  Dynamiczny kwadraciak Telefunkena. Zapakowany w typowe dla serii pudełko. Lekki, plastikowy mikrofon, wykonany dość przeciętnie, ale za to z miejscem na gwint statywu. Kabel z trzypinowym DINem na końcu.

Partnerzy serwisu