GRUNDIG

kraj: Niemcy
rok założenia: 1930

Pobierz tapetę:
1920x1080
1440x900
1280x1024
1024x768

zobacz kolekcję >

GRUNDIG

Grundig AG

Niemiecka firma produkująca sprzęt audio na potrzeby użytkowników domowych. Założona w 1945 roku przez Maxa Grundiga, przedsiębiorcę od 1930 roku sprzedającego radioodbiorniki w sklepie o nazwie Fuerth, Grundig & Wurzer (RVF). Aktualnie własność tureckiego koncernu Koç Holding. Dziś aktywna głównie na rynku telewizorów.

więcej
 • GRUNDIG GCCM 320

  GRUNDIG GCCM 320

  lata 70

  nr: brak

  Metalowy mikrofon elektretowy popularnej niemieckiej firmy. Wyposażony w delikatną plastikową podstawkę. W korpusie ciekawostka! Przełącznik między charakterystyką dookólną i kardioidalną. Kabel zakończony nietypowym wtykiem DIN 6, umożliwiał podpięcie urządzenia zasilającego i rejestrującego.

 • GRUNDIG GCM 3

  GRUNDIG GCM 3

  lata 50-te

  nr: brak

  Jeden z najładniejszych modeli tej firmy, produkowany od '56 do '57 roku w dwóch opcjach kolorystycznych. Nasz model to wersja brązowa, a jest jeszcze wersja niebieska. Co ciekawe, to nie jest mikrofon dynamiczny tylko pojemnościowy. Jak brzmi, niestety nie wiemy - potrzebny jest odpowiedni przedwzmacniacz. Kabel w oplocie z 3 pinową końcowką DIN.

 • GRUNDIG GCM 3 Blue

  GRUNDIG GCM 3 Blue

  lata 50

  nr: brak

  To już drugi GCM 3 w naszej kolekcji, tym razem w kolorze niebieskim. Wystepuje też jako GKM7. Mikrofon pojemnościowy, zasilany napięciem 70V charakterystycznym dla magnetofonów szpulowych. Jedna z najpiękniejszych konstrukcji Grundiga, do tej pory robi wrażenie designem. Całość osadzona na gustownej podstawie. Kabel w oplocie z końcówką DIN 3 pin.

 • GRUNDIG GCMS 332

  GRUNDIG GCMS 332

  lata 70-te

  nr: brak

  Stereofoniczny mikrofon pojemnościowy wykonany w całości z plastiku. Zasilany napięciem 20 Volt. Konstrukcja umożliwia rozdzielenie obydwu  kapsuł. Kabel zakończony 6 pinową wtyczką DIN.

 • GRUNDIG GDM 10

  GRUNDIG GDM 10

  lata 60-te

  nr: 078655

  Plastikowa konstrukcja z logo Grundiga z lat sześćdziesiątych. Egzemplarz zachowany w dobrym stanie, zaopatrzony w kabel w oplocie zakończony wtyczką DIN.

 • GRUNDIG GDM 11

  GRUNDIG GDM 11

  lata 50-te

  nr: 816

  Bakelitowy mikrofon Grundig z lat 60tych. Pozłacany gril i piękne logo, które możecie ściągnąć sobie jako tapetę. Sprzęt zaskakuje calkiem dobrą jakością nagrań, jak na te lata. Twardy, mało elastyczny kabel z końcówką DIN.

 • GRUNDIG GDM 12

  GRUNDIG GDM 12

  lata 60-te

  nr: brak

  Mikrofon dynamiczny wykonany z plastiku, zakończony kablem w oplocie z trzypinową końcówką DIN. Gril z pozłacanej siatki. Sprzedawany był w bardzo estetycznej, metalowej puszce, podobnie jak GDM 15.

 • GRUNDIG GDM 121

  GRUNDIG GDM 121

  lata 60-te

  nr: 08402

  Jedna z legend stworzonych przez niemieckich producentów i jeden z najlepszych mikrofonów tej marki.  Funkcjonuje w dwóch wersjach kolorystycznych - złotej i srebrnej. Jego brat bliźniak to, uznany za jeden z najlepszych mikrofonów dynamicznych na świecie: Sennheiser MD 21. Świetne, niepowtarzalne brzmienie. Nadal w cenie.

 • GRUNDIG GDM 15

  GRUNDIG GDM 15

  lata 60-te

  nr: 099561

  Jeden z klasycznych kwadraciaków Grundiga, dołączanych do magnetofonów szpulowych tej firmy. Plastikowa obudowa na metalowej nóżce, z grilem w kolorze srebrnym. Sprzedawany w stylowej puszce. Kabel w oplocie z 3 pinową końcówką DIN.

 • GRUNDIG GDM 16

  GRUNDIG GDM 16

  lata 70-te

  nr: brak

  Dynamiczny mikrofon z kwadratowej niemieckiej serii, w charakterystycznym, plastikowym opakowaniu z przejrzystą pokrywką. Estetycznie nic nadzwyczajnego, dźwiękowo podobnie. W dolnej ściance gniazdo na statyw. Kabel z 3 pinową końcówką DIN.

 • GRUNDIG GDM 19

  GRUNDIG GDM 19

  lata 70-te

  nr: brak

  Plastikowy mikrofon o dość nietypowym kształcie. Zapakowany zgodnie z ówczesną modą, w plastikowe, kwadratowe pudełko z przejrzystą pokrywą. Naszemu egzemplarzowi brakuje niestety naklejek informujących o marce. Kabel z 3 pinową końcówką DIN.

 • GRUNDIG GDM 310

  GRUNDIG GDM 310

  lata 60-te

  nr: brak

  Mniejszy brat Grundiga GDM 316. Różni się wielkością i podstawą. W tym modelu zamiast trójnogu znajdziemy drucianą konstrukcję z gumowymi ściskami. Konstrukcja w całości plastikowa. Kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN.

 • GRUNDIG GDM 311

  GRUNDIG GDM 311

  lata 60-te

  nr: brak

  Kolejny z serii niemieckich "kwadraciaków" w przeźroczystym plastikowym pudełku. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN. Uwaga ten dynamiczny mikrofon nie ma podpórki, ani gniazda do mocowania na statywie. Przeznoczony do pracy w pozycji leżącej. To tak jak ja.

 • GRUNDIG GDM 312

  GRUNDIG GDM 312

  lata 60-te

  nr: brak

  Plastikowy mikrofon dynamiczny w oryginale opierał się na drucianej stopce. Niestety nie ma jej w naszym komplecie. Konstrukcja ze względu na swoje właściwości brzmieniowe i stosunkowo atrakcyjną cenę, popularna wśród muzyków grających na harmonijce ustnej. Wtyczka DIN z trzema pinami.

 • GRUNDIG GDM 313

  GRUNDIG GDM 313

  lata 70-te

  nr: brak

  Brat bliźniak GDM 318. Dynamiczny mikrofon, o prawie nowożytnym kształcie. Podobnie wykonany i działający jak inne budżetowe modele tej firmy. Zapakowany w wyściełane plastikowe pudełko. Kabel zakończony 3 pinową końcówką DIN.y.

 • GRUNDIG GDM 314

  GRUNDIG GDM 314

  lata 70-te

  nr: brak

  Plastikowy, dynamiczny mikrofon z serii GDM. Zapakowany w trwałe, wyściełane pudełko. Lekka, ale dobrze wykonana konstrukcja. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.

 • GRUNDIG GDM 316

  GRUNDIG GDM 316

  lata 60-te

  nr: brak

  Plastikowy mikrofon dynamiczny na trójnożnym statywie. Ładnie wykonany, zapakowany w kartonowe pudełko. Brzmieniowo mocno przeciętny. Kabel zakończony trzypinową końcowką DIN.

 • GRUNDIG GDM 317

  GRUNDIG GDM 317

  lata 60-te

  nr: brak

  Dynamiczny mikrofon od magnetofonów szpulowych, produkowany w latach 60tych za naszą zachodnią granicą. W oryginale na standardowym statywie Grundig, nasz niestety pozbawiony tego elementu. Brzmienie, jak się można spodziewać, nie szokuje. Kabel zakończony 3 pinową końcówką DIN.

 • GRUNDIG GDM 318

  GRUNDIG GDM 318

  lata 70-te

  nr: brak

  Wyglądem zbliżony do GDM 313, nawet opakowanie jest bardzo podobne. Różni je tylko wykończenie główki. Dynamiczny mikrofon o przeciętnym brzmieniu. Kabel z trzypinową końcówką DIN.

 • GRUNDIG GDM 322

  GRUNDIG GDM 322

  lata 60-te

  nr: brak

  Dynamiczny mikrofon z lat 60tych w komplecie z trójnożną podstawką. Zapakowany w wyściełane pudełko sugerujące większą wartość :) Odkręcany kabel zakończony jest gniazdem z dwoma dwoma pinami przy korpusie i trzy pinowym wtykiem DIN. Sprawny.

 • GRUNDIG GDM 516

  GRUNDIG GDM 516

  lata 1960s

  nr: MB361118

  Kolejny mikrofon z serii Stenorette niemieckiego producenta. Grundig GDM 516 przeznaczony był do biur, sądów, urzędów i wszędzie tam, gdzie używano tego typu urządzeń rejestrujących. Włącznik w korpusie z funkcją pauzy po przytrzymaniu pozycji. Powyżej lampka sygnalizująca pracę. Złącze szeregowe 11 PIN. Nasze egzemplarz w oryginalnym, plastikowym pudełku.

 • GRUNDIG GDM 750C

  GRUNDIG GDM 750C

  lata 70te

  nr: brak

  I jeszcze jeden mikrofon Grundig z serii Stenorette. Plastikowa konstrukcja Made in Germany do maszyn rejestrujących Stenorette. Sprężynowy kabel zakończony wtyczką z 10 pinami. Nasz egzemplarz wygląda jak nowy, zapakowany w oryginalne pudełko. W komplecie znaleźliśmy jeszcze metalowy wieszak, ale nie odkryliśmy sposobu jego mocowania.

 • GRUNDIG GDM 751

  GRUNDIG GDM 751

  lata 70-te

  nr: brak

  Nietypowy mikrofon GRUNDIG z wyłącznikiem w rączce. Prawdopodobnie jego przeznaczeniem była praca w kancelariach, sądach, urzędach. Kabel sprężynowy zakończony nietypowym 10 pinowym złączem w układzie szeregowym. Pasowało zapewne do maszyn stenotypicznych. Stąd nazwa - Stenorette.

 • GRUNDIG GDM 752

  GRUNDIG GDM 752

  lata 70

  nr: brak

  Starszy brat modelu GRUNDIG GDM 75 również przeznaczony do urządzeń Stenorette. Czym się różnią? 752 ma inny rodzaj wtyku, dwie grupy pinów 4 i 3 w jednym szeregu oraz bardziej zaawansowany system sterowania, który umożliwiał m.in. „zdalne” cofnięcie zarejestrowanego materiału. W górnej części obudowy dioda sygnalizujące pracę urządzenia. Stan idealny.

 • GRUNDIG GDM 759

  GRUNDIG GDM 759

  lata 80

  nr: brak

  Miniaturowy mikrofon krawatowy dostarczany z dyktafonami Stenorette 2020 i Stenorette 2060. Lekka plastikowa konstrukcja z dołączonym na stałe 2 metrowym kablem, zakończonym płaskim wtykiem umożliwiającym zasilanie z maszyny rejestrującej. W komplecie uchwyt, żabka mocująca. Nasz egzemplarz z oryginalnym etui oraz instrukcją. Stan doskonały.

 • GRUNDIG GDM 8

  GRUNDIG GDM 8

  lata 50

  nr: brak

  Bakelitowy, dynamiczny mikrofon z lat 50 to kolejny egzemplarz z serii GDM Grudiga. Zachowany w dobrym stanie, osadzony na mosiężnej podstawie z pięknym grawerunkiem marki. Kabel ze wzmacniaczem sygnału, zakończony “dużym jackiem”, w charakterystycznym brązowym oplocie i z nietypowym podłączeniem – dwa przeciwstawne bolce w nakręcanej wtyczce.

 • GRUNDIG GDSM 202

  GRUNDIG GDSM 202

  lata 60-te

  nr: brak

  Mniejszy brat Grundiga/Sennheisera GDSM 200. Sterefoniczny, świetnie wyglądający mikrofon o ciekawym brzmieniu. Polecany szczególnie do gitar elektrycznych przy nagrywaniu z pieca. Ruchome główki umożliwiają dopasowanie brzmienia. Wygodne i estetyczne opakowanie w kolorze białym. Bardzo długi kabel i dwie końcówki DIN.

 • GRUNDIG GDSM 331

  GRUNDIG GDSM 331

  lata 60-te

  nr: brak

  Jedna z najpopularniejszych konstrukcji stereo z tamtych lat. Dołączany do mikrofonów szpulowych, dynamiczny Grundig miał kilka klonów. Podobne konstrukcje robiła nasza rodzima Unitra a także Lowe. Kabel z pięciopinową końcówką DIN. Na zachodnich aukcjach często występuje w szokujących cenach :)

 • GRUNDIG GEM 761

  GRUNDIG GEM 761

  lata 70-te

  nr: brak

  Plastikowa, lekka konstrukcja do zawieszenia na spince. Dedykowana biurowym urządzeniom nagrywającym. Na korpusie włącznik nagrywania. Kabel zakończony nietypowym wtykiem szeregowym z pięcioma bolcami.

 • GRUNDIG MD 5

  GRUNDIG MD 5

  lata 50-te

  nr: 06006

  Niewiele wiemy o tym Grundigu. Poza tym, że jest łudząco podobny do Labora o tym samym numerku. Dość rzadko spotykany na aukcjach. Nasz egzemplarz jest mocno sfatygowany, ale może kiedyś uda się go wymienić na bardziej zadbaną sztukę. Kabel w oplocie z 3 pinową końcówką DIN.

Partnerzy serwisu