OLDMICS.PL
kraj: Polska
rok założenia: 2011
Pobierz tapetę:
1920x1080
1440x900
1280x1024
1024x768
OLDMICS.PL
Kolekcja Oldmics.pl
Nasza kolekcja pojawiła się w internecie w 2011 roku, ale jej historia jest kilka lat starsza. Zaczynaliśmy od kilku sztuk dla ozdoby i zabawy. Dziś to ponad 300 egzemplarzy z całego świata. Najbardziej cieszą te najstarsze, te najrzadsze oraz te najpiękniej brzmiące. Kilku z nich używamy na codzień. Mimo swojego wieku nadal sprawują się wspaniale.
więcejACOS
ACOS-
lata 60-te
nr: brak
Mikrofon piezoelektryczny angielskiego producenta o którym niewiele wiemy. Wykonany w całości z metalu, kształtem dostosowany do trzymania w dłoni. Oprócz logo nie posiada żadnych oznaczeń modelu lub serii. Całość podłączana elastycznym kablem zakończonym wtykiem XLR. Działa bez zastrzeżeń.
-
ACOS A7X
ACOS A7X-
lata 60-te
nr: 926842
Kolejny Acos. Tym razem na podstawie znaleźliśmy symbol i numer seryjny. Prawdopodobnie... Jeśli się mylimy to prosimy o sprostowanie. Mikrofon piezoelektryczny, w całości plastikowy. Kabel zakończony wtykiem jack.
-
ACOS MIC33
ACOS MIC33-
lata 50
nr: brak
Niewielki bakelitowy produkt Acos bez stojaka i uchwytu. Tani mikrofon piezoelektryczny przeznaczony do komunikacji bądź amatorskich nagrań. Kabel zakończony wtyczką DIN 3 piny. Nasz model nie posiada naklejki „na plecach” ani numeru seryjnego.
-
AEG D 11/B
AEG D 11/B-
lata 50
nr: 111104
Dynamiczny mikrofon kardioidalny, brat bliźniak Telefunkena z naszej kolekcji o tym samym oznaczeniu modelowym. Pięknie wykonany sprzęt o niezwykle estetycznym wyglądzie. Nasz egzemplarz wygląda jak nowy. W tylnej części obudowy przełącznik mowa/muzyka. Kabel zakończony wtyczką DIN.
-
AEG D11
AEG D11-
lata 60-te
nr: 44742
Brat bliźniak konstrukcji Telefunken o tym samym oznaczeniu. Plastikowy mikrofon dynamiczny z pozłacanym grillem. W dolnej części korpusu gniazdo na statyw. Na tylnej ściance nietypowy, bo trzypozycyjny przełącznik muzyka/mowa/efekt telefonu. Całość w świetnym stanie w komplecie instrukcja i pudełko. Kabel DIN 3 pin.
-
AEG MGT K 10
AEG MGT K 10-
lata 60-te
nr: brak
Wyjątkowo solidny, w całości wyprodukowany z metalu model mikrofonu AEG z lat sześćdziesiątych. W górnej części plastikowy przełącznik, prawdopodobnie włącznik. Na tylnej ściance nieznane nam gniazdo z trzema miejscami na bolce. Elastyczny kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
AIWA CM-30
AIWA CM-30-
lata 80-te
nr: brak
Miniaturowy mikrofon stereo. Japoński szczyt miniaturyzacji tamtych lat. Bardzo estetyczna, metalowa obudowa, przypominająca czasy podobnych w fakturze zapalniczek ;) Staranne i efektowne wykonanie. Kabel zakończony dwoma jackami mini. Zasilanie bateryjne.
-
AIWA DM 14
AIWA DM 14-
lata 60-te
nr: brak
Przepięknie wykonany mikrofon dynamiczny japońskiej produkcji. Konstrukcja w całości metalowa osadzona na regulowanej podstawie. Ceniony przez miłośników harmonijki ustnej zarówno ze względu na brzmienie jak i niewielkie rozmiary. Wtyk DIN 3 pinowy.
-
AIWA DM 8
AIWA DM 8-
lata 70-te
nr: brak
Dynamiczny, plastikowy mikrofon na estetycznym statywie z metalowymi wstawkami. Oporność 50 K, twardy, sztywny sznur zakończony dużym wtykiem jack. Jeden z typowej dla lat 70tych serii japońskiego producenta.
-
AIWA DM-13
AIWA DM-13-
lata 50
nr: brak
Japoński mikrofon dynamiczny o intrygującym kształcie, wykonany w całości z metalu. Podłączany za pomocą 2-pinowego gniazda. Wyłącznik w podstawie. Nasz egzemplarz w komplecie z kablem i pudełkiem, zachowany w stanie idealnym. Brakuje tylko stylowej podstawy.
-
AIWA DM-51
AIWA DM-51-
lata 70
nr: brak
Wykonana w latach 70 dynamiczna Aiwa DM-51 osadzona na oryginalnej, solidnej metalowej podstawie. Sam mikrofon wykonany starannie, włącznik osadzony w części metalowej. Gniazdo 2-pin. Nasz egzemplarz w stanie więcej niż dobrym. W oryginalnym, choć sfatygowanym opakowaniu.
-
AIWA Nieznany
AIWA Nieznany-
lata 60-te
nr: brak
Japoński mikrofon do dyktafonu, rejestratora z podwójnym wtykiem. Opierany na drucianej podstawce, wykonany z metalu. Na przedniej ściance włącznik. Nie wiadomo nic więcej na jego temat.
-
AK-1BM
AK-1BM-
lata 60te
nr: 2012437
Mikrofon aparatu słuchowego wyprodukowanego w ZSSR w okolicach 1965 roku. Do kompletu brakuje dousznej słuchawki podłączanej w górnej części korpusu. Konstrukcja metalowa, zasilana dwiema bateriami D-0,06, wyposażona w wygodną zawieszkę. Umożliwiała sygnał wyjściowy na poziomie 60 i 128 dB.
-
AKAI ACM-200
AKAI ACM-200-
lata 70
nr: brak
Kolejny mikrofon japońskiej marki produkowany na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Konstrukcja pojemnościowa zasilana baterią 1,5V, wykonana w całości z metalu. W komplecie solidna, metalowa podstawa z uchwytem i osłona przeciwwietrzna. Całość sprzedawana w szkatułce ze sztucznej skóry. Kabel duży Jack.
-
AKAI ACM-90
AKAI ACM-90-
lata 80-te
nr: brak
Mikrofon kondensatorowy made in Japan. Całkiem solidnie wykonany, na stabilnej podstawce. Zasilany baterią. Na korpusie włącznik. Kabel zakończony wtyczką duży Jack.
-
AKG C12B
AKG C12B-
lata 60
nr: 462
Absolutny święty Graal w portfolio marki. Doskonały, lampowy mikrofon pojemnościowy, następca legendarnego C12, a jednocześnie całkowicie nowa konstrukcja wyprzedzająca swoje czasy. Fenomenalne, niepodrabialne brzmienie. Nasz egzemplarz zapakowany w oryginalne pudełko, napędzany oryginalnym zasilaczem i podłączony oryginalnym kablem. Jeden z najcenniejszych okazów w naszej kolekcji.
-
AKG D 202 CS
AKG D 202 CS-
lata 60te
nr: 81599
Dynamiczny mikrofon o charakterystyce kardioidalnej wyposażony w filtr 50 Hz, -7 dB i -20 dB. Solidna konstrukcja o uniwersalnych walorach brzmieniowych. Jeden z bardziej udanych modeli austriackiej firmy, używany do dziś w studio i na scenie. Gniazdo kabla DIN 3 piny.
-
AKG D1000 C
AKG D1000 C-
lata 60-te
nr: brak
Ceniony mikrofon dynamiczny austriackiego producenta. Wersja złota. Solidny, metalowy, wykonany z dbałością o szczegóły. Legendarne brzmienie. Tego samego modelu używał David Bowie podczas trasy Ziggy Stardust. Na korpusie przełącznik B-M-S. Nasz egzemplarz lekko podrapany, ale działa znakomicie. Gniazdo na wtyk DIN.
-
AKG D11 N
AKG D11 N-
lata 60te
nr: 10016
Piękny kwadraciak marki AKG. Z tyłu przełącznik m/s, za pomocą którego możemy ustawić mikrofon na odbiór mowy lub muzyki. Kabel z 3 pinową końcówką DIN. Na spodzie gniazdo umożliwiające montaż na statywie. Dość rzadki okaz w pięknym stanie.
-
AKG D12
AKG D12-
lata 60-te
nr: 77727273737
Mikrofon dynamiczny produkcji austriackiej, który zdobył w świecie sławę jednego z najlepszych narzędzi do rejestrowania bębna stopy. Często używany też przy nagraniach instrumentów basowych. Nasz egzemplarz posiada wbudowany przełącznik, którego zastosowania nie słyszę. Aktualnie jeden z najlepiej wycenianych mikrofonów dynamicznych.
-
AKG D125
AKG D125-
lata 60
nr: brak
W pełni metalowa konstrukcja D125 zapewnia mu wytrzymałość na scenie i w studio. A do tego jest właśnie stworzony. Prosta forma kryje w sobie nadal ceniony przez realizatorów dynamiczny mikrofon do wokalu, tomów, pieców gitarowych itp. Podłączany za pomocą standardowego kabla XLR. Stan idealny.
-
AKG D130
AKG D130-
lata 70-te
nr: brak
Jak zwykle u tego Austriackiego producenta spotykamy się z wysoką jakością wykonania. Mikrofon jest solidny, świetnie wykonany, gril pokryty drobnymi kuleczkami jak w model M640 N. Gniazdo na kabel xlr. Stan wizualny i techniczny doskonały, brzmi bardzo dobrze.
-
AKG D160 E1
AKG D160 E1-
lata 70te
nr: brak
Mikrofon dynamiczny wykonany w całości z metalu o popularnym i wygodnym kształcie „paluszka”. Charakteryzuje się ciepłym, bogatym brzmieniem nasyconym szczególnie w zakresie tonów średnich. Lubiana opcja w studio. Gniazdo na wtyk XLR.
-
AKG D170E
AKG D170E-
lata 70
nr: brak
Solidna pozycja w katalogu austriackiego producenta. Superkardioidalny sceniczny mikrofon wokalny z lat 70. Według relacji muzyków świetnie poradzi sobie również z basem i perkusją. W całości metalowy. Podłączenie – gniazdo XLR.
-
AKG D20
AKG D20-
lata 60-te
nr: 1705
Jeden z najlepiej wycenianych mikrofonów dynamicznych i jedna z perełek w naszej kolekcji. Zapakowany w gustowne, drewniane pudełko. Studyjny standard w nagraniach basu i stopy. Na korpusie przełącznik umożliwiający regulację siły sygnału. Mikrofon wyposażony jest w specyficzne, nieużywane już, 3 pinowe złącze AKG DIN connector.
-
AKG D24
AKG D24-
lata 80-te
nr: 10798
Dynamiczny mikrofon wykonany w całości z metalu. Niewielka, ale solidna austriacka konstrukcja podłączana za pomocną kabla zakończonego 3 pinową wtyczką DIN. Atrakcyjna brzmieniowo oferta AKG na scenę i do studia. W komplecie pudełko.
-
AKG D25
AKG D25-
lata 50te
nr: 2062
Świetnie zachowany, dynamiczny mikrofon z serii D-25. Jeden z najbardziej charakterystycznych modeli tej firmy, wykorzystywany często przez europejskich filmowców. Ceniony również za jakość wykonania i walory brzmieniowe. Podstawowe wyposażenie europejskich sal koncertowych i studiów radiowych tamtych lat. Wbudowany tłumik db. Kabel zakończony wtykiem XLR. Nasz egzemplarz w stanie idealnym w oryginalnym opakowaniu.
-
AKG D5
AKG D5-
lata 80te
nr: brak
Bardzo dziwny mikrofon z portfolio tej firmy. Niskobudżetowa, plastikowa produkcja z włącznikiem on/off. Kabel zakończony podwójną wtyczką mono mały jack.
-
AKG D58
AKG D58-
lata 60-te
nr: brak
Miniaturowy mikrofon dynamiczny znanego austriackiego producenta. Świetny tam, gdzie nie mamy miejsca na duże, solidne konstrukcje. Ze względu na charakterystykę świetnie radzi sobie z wyłapywaniem źródła w hałasie. W realizatorkach często spotykany na talkbacku. W całości metalowy. Złącze mały tuchel.
-
AKG D66
AKG D66-
lata 60-te
nr: brak
Stereofoniczny mikrofon dynamiczny wyprodukowany w Austrii, chwalony za walory brzmieniowe. Umożliwia nagrywanie dźwięku z dwóch kapsuł jednocześnie, bądź rozłączenie ich w dwa niezależne mikrofony. Całość plastikowa, w oryginale na innym statywie niż ten na zdjęciu. Wtyk DIN z 6cioma pinami. Oryginalne pudełko.
-
AKG D7d
AKG D7d-
lata 70-te
nr: brak
Tani austriacki mikrofon dynamiczny z lat siedemdziesiątych. Druciana podstawka umożliwia ustawienie na płaskiej powierzchni. Wykonany z plastiku. Kabel zakończony 3 pinową wtyczką DIN. Nasz egzemplarz w stanie idealnym.
-
AKG DYN 60K
AKG DYN 60K-
lata 40
nr: brak
Drugi w naszej kolekcji egzemplarz z pionierskiej serii DYN 60K. Tym symbolem oznaczono pierwsze mikrofony powstałe pod marką AKG. Prawdopodobnie jest to model Studio. Gniazdo w formacie AKG 3 PIN. Niestety wymaga remontu wnętrza. Ten egzemplarz w oryginalnym opakowaniu przekazał nam Ryszard Szmit! Dziękujemy Rysiu! Love!
-
AKG DYN 60K
AKG DYN 60K-
lata 40-te
nr: 7131
Pierwszy mikrofon występujący pod marką AKG. Produkowany ręcznie w latach czterdziestych. W całości metalowy. Uchwyt umożliwia montaż na statywie. W oryginale osadzony na metalowej podstawie. Niestety po naszym egzemplarzu znać upływ czasu.
-
AKG DYN 60K
AKG DYN 60K-
lata 40
nr: brak
To już trzeci DYN 60K w naszej kolekcji. Tym razem pierwszy mikrofon sygnowany marką AKG charakteryzuje się srebrnym wykończeniem „głowy”. Gniazdo oczywiście w rzadkim i wycofanym wiele lat temu formacie AKG DIN. Stan bardzo dobry.
-
AKG ECHOLETTE Select Master 12
AKG ECHOLETTE Select Master 12-
lata 60-te
nr: brak
Brat bliźniak AKG D12. Wyprodukowany na licencji przez Echolette (potem Dynacord) pod nazwą Select Master 12. Jeden z najładniejszych i najlepiej brzmiących mikrofonów w naszej kolekcji. Godny polecenia każdemu basiście i perkusiście. Wtyk XLR.
-
ANDO No.170
ANDO No.170-
lata 70?
nr: brak
Solidny, zaskakująco ciężki mikrofon dynamiczny półkardioidalny. Pod imitującą drewno okładziną jest czysty metal. Gniazdo na kabel z jednym bolcem. W komlecie uchwyt do statywu i kabel z wtykiem „duży jack”. Niestety nic nie wiemy o tej konstrukcji. Jedyny trop dotyczy samej marki. Ando to imię jednego ze znanych i mocno zasłużonych dla japońskiej akustyki naukowców, urodzonego w 1939 Ando Yoichi. Czy to jego marka? Nie wiemy.
-
APPLE 590-0670 Microphone
APPLE 590-0670 Microphone-
lata 90
nr: brak
Ten mały mikrofonik od Apple wpadł nam w ręce przypadkiem i postanowiliśmy dodać go do naszej kolekcji, choć pochodzi już z lat 90. Monofoniczną konstrukcję wyprodukowano w Japonii i - co ciekawe - ma wbudowany wzmacniacz, zasilany za pomocą przedłużonego wtyku Jack. Kompatybilny z komputerami Apple PowerMac.
-
ASTATIC D104
ASTATIC D104-
lata 70-te
nr: brak
Astatic D104 z serii Silver Eagle. Jeden z ulubionych mikrofonów amerykańskich krótkofalowców. Osadzony na podstawie G-Stand tego samego producenta. Wygodny, szeroki włącznik. Kabel zakończony 4 pinową wtyczką. Z tyłu obudowy grawer orła.
-
ASTATIC D104
ASTATIC D104-
lata 70
nr: brak
Mikrofon Astatic D104 wraz z podstawą T-UG8 wyposażoną w wygodny włącznik. Jeden z ulubionych sprzętów amerykańskich krótkofalowców. Solidny i wygodny. Mamy już jednego D-104, ale ten różni się grawerem dekla na „plecach”. Tym razem to inny orzeł i napis „Burning Flames”.
-
AURICON E-7
AURICON E-7-
lata 60-te
nr: brak
Piękny i bardzo solidny mikrofon dynamiczny pochodzący z USA. Brat bliźniak popularniejszego Electro Voice 630. Świetnie sprawdza się na gitarach elektryczych, wokalu i harmonijce. W całości metalowy. Nasz egzemplarz wyróżnia doskonale zachowane sitko/pop filter.
-
B&O SM5
B&O SM5-
lata 60-te
nr: brak
Świetnie zachowany i jak przystało na Bang & Olufsen świetnie wykonany. W całości metalowy, stereofoniczny mikrofon wstęgowy. Jest możliwość rozmontowania go na na dwie niezależne części. Górna osadzona na regulowanym pierścieniu do ustawiania bazy stereo. Przełącznik mowa-muzyka i tłumik dopełniają obrazu.
-
BEAG MD14-N
BEAG MD14-N-
lata 80-te
nr: brak
Dobrze zachowany mikrofon dynamiczny produkowany przez firmę BEAG, dystrybuowany wraz z magnetofonami reporterskimi Machlabor. W komplecie ciekawy, teleskopowo rozsuwany statyw na trójnogu, który po rozłożeniu sięga około 75 cm. Dziękujemy Bar Nashtov za pomoc w identyfikacji konstrukcji!
-
BELL & HOWELL I331
BELL & HOWELL I331-
lata 50-te
nr: brak
Zachowany w dobrym stanie mikrofon piezoelektryczny wyprodukowany w USA przez firmę Shure Brothers. Klon Shure 710 REX i Shure CX80C. W całości metalowy, bardzo solidnie wykonany. Kabek zakończony 3 pinową wtyczką DIN.
-
BEYER M119
BEYER M119-
lata 60
nr: 7441
Dynamiczny mikrofon w smukłej, ale całkowicie metalowej obudowie. Zaskakuje wspaniałym, charakterystycznym brzmieniem vintage. Jest jak stare, dobre lampowe radio. Podłączenie – gniazdo 3 PIN. Nasz egzemplarz w stanie bardzo dobrym i oryginalnym opakowaniu.
-
BEYER M55
BEYER M55-
lata 60-te
nr: brak
Bardzo fajnie brzmiący, zbudowany w całości z metalu mikrofon dynamiczny. Kabel zakończony dużym wtykiem Jack. Mikrofon dotarł do nas na oryginalnym, pełnowymiarowym niemieckim statywie, którego niestety nie udało się wykadrować na fotografii. Ma również oryginalne mocowanie. 100% sprawny.
-
BEYER M60
BEYER M60-
lata 50-te
nr: 11262
Piękny okaz. Nieczęsto spotykany i bardzo ciekawie brzmiący. Jedna z ładniejszych konstrukcji tego typu w latach 50tych. Wykonany z widoczną dbałością o szczegóły i wyjątkową starannością. Bardzo długi kabel zakończono wtyczką CINCH i zaopatrzono w przejściówkę, która niestety nie przetrwała w komplecie.
-
BEYER M64
BEYER M64-
lata 60-te
nr: 17584
Zachowany w świetnym stanie mikrofon dynamiczny. Mimo niewielkich rozmiarów, technicznie broni się znakomicie. Starszy brat modelu M640N. Stosunkowo ciężki, wykonany po części z metalu, plastikowy korpus. Gwintowane gniazdo Tuchel mini.
-
BEYER M80
BEYER M80-
lata 50
nr: brak
Kolejny dynamiczny mikrofon niemieckiego producenta, który chwalony jest za swoje walory brzmieniowe, a nie kosztuje miliona monet. Warto rozważyć go np. przy nagraniach gitary. Konstrukcja wizualnie zbliżona do M55 i M81. Okaz w pełni metalowy, nasz egzemplarz na oryginalnej solidnej podstawie. Kabel DIN 3 PIN.
-
BEYERDYNAMIC M410N
BEYERDYNAMIC M410N-
lata 60-te
nr: 17118
Bardzo dobrze wykonany, wyjątkowo solidny, ale jeszcze nie przetestowany. Wyjątkowo ładny okaz, stosunkowo rzadko spotykany na aukcjach. Na korpusie masywny, plastikowy włącznik. Podłączenie na gniazdo Tuchel.
-
BEYERDYNAMIC M411N
BEYERDYNAMIC M411N-
lata 70-te
nr: brak
Solidnie wykonany, świetnie brzmiący dynamiczny mikrofon z lat 70tych, który produkowany jest do dzisiaj. Nasza wersja nosi oznaczenie N (T). Na korpusie włącznik. Gniazdo tuchel plus elastyczny, spiralny kabel. W oryginale tak jak na zdjęciach na trójnożnym statywie.
-
BEYERDYNAMIC M62
BEYERDYNAMIC M62-
lata 60-te
nr: brak
Jeden z niewielu kwadraciaków tej firmy. Dynamiczny mikrofon made in West Germany z 3 bolcową końcówką DIN. Nasz okaz ma lekko uszkodzoną obudowę, ale ogólnie prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Walorów brzmieniowych nie możemy ocenić, bo na razie, nie udało się go uruchomić.
-
BEYERDYNAMIC M640N
BEYERDYNAMIC M640N-
lata 60-te
nr: 44878
Niewielkich rozmiarów mikrofon dynamiczny o świetnych osiągach. Bardzo wygodny, jeśli potrzebujemy mikrofonu tam, gdzie jest zbyt mało miejsca na tradycyjny rozmiar. Gwintowane gniazdo mini Tuchel. Podkreślić trzeba bardzo estetyczne i solidne wykonanie, co w połączeniu z dość ciekawym brzmieniem, może sie podobać.
-
BEYERDYNAMIC M81LM
BEYERDYNAMIC M81LM-
lata 70-te
nr: brak
Solidnie i estetycznie wykonany mikrofon dynamiczny, na statywie w formie plastikowego trójnogu. Obudowa metalowa. Można spotkać na aukcjach w dobrej cenie. Raczej do zastosowań domowo-konferencyjnych, ale brzmieniowo całkiem dobry. Kablez pięciopinową końcówką DIN.
-
BEYERDYNAMIC SOUNDSTAR X1 HLM
BEYERDYNAMIC SOUNDSTAR X1 HLM-
lata 70-te
nr: 11153
Jeden z flagowych modeli firmy Beyerdynamic. Mikrofon dynamiczny używany do nagrywania bębnów, gitar elektrycznych, instrumentów dętych jak również wokalu. Wykonany z plastiku osadzony na solidnej metalowej podstawie. Nietypowe gniazdo mocowania może sprawiać trudności w egzemplarzach bez oryginalnego uchwytu. Gniazdo DIN z 3 pinami.
-
BOUYER GM 709 G
BOUYER GM 709 G-
lata 70-te
nr: brak
Francuski mikrofon dynamiczny używany na scenie i wojsku. Był sprzedawany w komplecie ze statywem wysokim i konferencyjnym. My mamy ten drugi. Solidna metalowa podstawa, włącznik na korpusie. Stan bardzo dobry.
-
BRUEL & KJAER 4134
BRUEL & KJAER 4134-
lata 70-te
nr: 532607
Niezwykle czuły i maksymalnie liniowy mikrofon duńskiej firmy Bruel & Kjaer, znanej obecnie pod nazwą DPA. Używany przy pomiarach głośności dla przemysłu, usług i w studiach. Po dziś dzień ceniony i używany. Zapakowany w malutkie drewniane pudełko. W komplecie dokument kalibracji i wykres pasma. Do działania potrzebuje odpowiedniego przedwzmacniacza.
-
CRESCENT JUNIOR
CRESCENT JUNIOR-
lata 50
nr: brak
Lekki bakelitowy mikrofon marki Crescent, działającej na terenie USA w latach 40 i 50 ubiegłego wieku. Firma dostarczała na amerykański rynek gramofony i magnetofony szpulowe. Prawdopodobnie do jednego z tych ostatnich, przeznaczonych dla młodszego użytkownika, dodawano mikrofon Junior. Jak dostał się do Polski? Nie wiemy.
-
DEUTSCHE AKUSTIK TYPE C VI
DEUTSCHE AKUSTIK TYPE C VI-
lata 20
nr: brak
Fascynujący zabytkowy aparat słuchowy z lat dwudziestych. Metalowy mikrofon z rączką mieszczącą baterię zasilającą, wyposażony w przełącznik mocy wzmocnienia oraz metalową douszną słuchawkę. Nasz egzemplarz zachowany jest w doskonałym stanie, zapakowany w oryginalne pudełko i wyposażony w instrukcję.
-
EAGLE 100-C
EAGLE 100-C-
lata 60
nr: brak
Japoński mikrofon piezoelektryczny wykonany w całości z metalu. Sprzedawany również na innych rynkach pod nazwami Slim czy Philmore. Włącznik na korpusie. Podłączenie za pomocą charakterystycznego dla japońskich i amerykańskich konstrukcji kabla 1 pin.
-
EAGLE UD-50HL
EAGLE UD-50HL-
lata 70
nr: brak
Japoński, stosunkowo niedrogi mikrofon dynamiczny z lat siedmdziesiątych wykonany z metalu. Podwójna impdancja 600 i 50 Om. Włącznik na korpusie. Nasz egzemplarz w pudełku w stanie idealnym. Podłączenie za pomocą gniazda 4 PIN.
-
ELECTRO-VOICE 641
ELECTRO-VOICE 641-
lata 70-te
nr: brak
Produkowany w Buchanan w stanie Michigan mikrofon dynamiczny wykonany w dużej części z metalu. Podłączany za pomocą kabla z pojedynczym pinem. Nasz egzemplarz w stanie doskonałym. Jedynie podstawkę musieliśmy pożyczyć od Turnera 33 D.
-
ELECTRO-VOICE 664
ELECTRO-VOICE 664-
lata 50-te
nr: brak
Popularny i stosunkowo tani amerykański mikrofon dynamiczny z lat 50tych. Nadaje się na scenę i do studia do nagrywania wokalu i gitary elektrycznej. W całości metalowy, podłączany za pomocą kabla z 4 pinami. Dostaliśmy go w komplecie z oryginalnym przewodem.
-
ELECTRO-VOICE N/D 408B
ELECTRO-VOICE N/D 408B-
lata 90te
nr: 934430101
Superkardioidalna amerykańska konstrukcja z początku lat 90tych (Made – with pride – in USA) . Znana i ceniona w studiach nagraniowych. Świetnie sprawdza się w nagraniach perkusji, gitary elektrycznej i instrumentów dętych. Ruchoma głowica pozwala na optymalne ustawienie kąta rejestracji. Wykonany z metalu. Gniazdo na kabel XLR.
-
ELECTRO-VOICE SPHEREX 920
ELECTRO-VOICE SPHEREX 920-
lata 50-te
nr: brak
Amerykański mikrofon kryształkowy wykonany w całości z metalu. Sferyczna konstrukcja ułatwiała zbieranie sygnału z jak najszerszego kąta. Używany w komunikacji, nagłośnieniu, ale widziany również w towarzystwie harmonijki. Stan doskonały. Podstawę pożyczyliśmy od Turnera 33 D.
-
ELTRA 66:4
ELTRA 66:4-
lata 50
nr: 2273
Nieczęsto spotykany okaz na aukcjach. Duński mikrofon pojemnościowy marki Eltra. Prawdopodbnie część zestawu z przepięknym lampowym magnetofonem szpulowym model 950. Ciekawostka: w górnej części “pleców” znjaduje się przełącznik muzyka/mowa w postaci wyciąganego/wciskanego bolca. Nie zdecydowaliśmy się jeszcze na testy.
-
F&H Schumann MDT 1
F&H Schumann MDT 1-
lata 60
nr: brak
Niewielki, plastikowy mikrofon dynamiczny z gniazdem na statyw w dolnej części obudowy. Wyprodukowany przez firmę F&H Schumann na rynek niemiecki i belgijski. Rzadki okaz. Częściej spotkać można ten model z logiem popularnej marki Ronette. Dodatek do magnetofonu szpulowego. Kabel zakończony nieoryginalnym wtykem Mały Jack.
-
FBT-P53
FBT-P53-
lata 70
nr: brak
Włoski mikrofon dynamiczny o przeznaczeniu estradowym. W całości metalowa, solidna konstrukcja z gniazdem na wtyk 3 pin. Firma FBT Elettronica SpA produkuje urzadzenia audio od 1963 roku, a jej siedziba mieści się we włoskim mieście Recanati.
-
FLOT-A-TONE nieznany
FLOT-A-TONE nieznany-
lata 40-te
nr: brak
Niewielkich rozmiarów mikrofon dynamiczny amerykańskiego producenta, zbudowany w Milwaukee. Niestety nie udało nam się dotrzeć do nazwy modelu. Jedynym śladem jest nr patentu: 2,460,408. Urządzenie w pełni sprawne, w doskonałym stanie wizualnym i technicznym. Zadziwia jakością przesyłanego sygnału, brzmi naprawdę doskonale. Datę produkcji podajemy „na oko”.
-
FOSTER DF-1
FOSTER DF-1-
lata 70
nr: brak
Miniaturowy mikrofon dynamiczny japońskiej firmy Foster, będący najprawdopodbniej dodatkiem do urzadzenia rejestrującego tej marki. Wyposażony w metalowy statyw, skórzaną sakiewkę i kabel zakończony wtykiem mini jack 3,5 mm. Nazwa Foster jest mało znana na europejskich rynkach, choć obecna jest w kraju kwitnącej wiśni od 1949 roku. Nadal działa w branży audio.
-
FUNKBERATER MD30-2
FUNKBERATER MD30-2-
lata 70-te
nr: 61167
Ceniony mikrofon dynamiczny, od naszych zachodnich sąsiadów. Nieistniejąca już firma była częścią niemieckiego koncernu R-F-T. Ze względu na ciekawe walory brzmieniowe i solidność konstrukcji, do dziś używany w studiach i polecany. Gniazdo Big Touchel. Ze względu na nietypowe gabaryty, można mieć kłopoty z mocowaniem do statywu.
-
FUNKWERK KM/T/St 7055
FUNKWERK KM/T/St 7055-
lata 50-te
nr: brak
Całkowicie metalowy, niewielkich rozmiarów, mikrofon kryształkowy Funkwerk Leipzig. Wyprodukowany w latach 50tych XX wieku. Dość często można spotkać na aukcjach. Kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN.
-
GRAETZ SD 1
GRAETZ SD 1-
lata 60-te
nr: brak
Mikrofon pochodzi ze wschodnich Niemiec i prawdopodobnie sprzedawany był w komplecie z którymś ze sprzętów audio producenta. Jest w bardzo dobrym stanie. Kabel DIN. Nie udało nam się znaleźć o nim więcej informacji.
-
GRAMPIAN MCR
GRAMPIAN MCR-
lata 30-te
nr: 10017
Jeden z najpiękniejszych mikrofonów w naszej kolekcji. Świetnie zachowany model, używany zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i muzycznych. Bardzo ładny okaz, rzadko spotykany na aukcjach.
-
GRUNDIG GCCM 320
GRUNDIG GCCM 320-
lata 70
nr: brak
Metalowy mikrofon elektretowy popularnej niemieckiej firmy. Wyposażony w delikatną plastikową podstawkę. W korpusie ciekawostka! Przełącznik między charakterystyką dookólną i kardioidalną. Kabel zakończony nietypowym wtykiem DIN 6, umożliwiał podpięcie urządzenia zasilającego i rejestrującego.
-
GRUNDIG GCM 3
GRUNDIG GCM 3-
lata 50-te
nr: brak
Jeden z najładniejszych modeli tej firmy, produkowany od '56 do '57 roku w dwóch opcjach kolorystycznych. Nasz model to wersja brązowa, a jest jeszcze wersja niebieska. Co ciekawe, to nie jest mikrofon dynamiczny tylko pojemnościowy. Jak brzmi, niestety nie wiemy - potrzebny jest odpowiedni przedwzmacniacz. Kabel w oplocie z 3 pinową końcowką DIN.
-
GRUNDIG GCM 3 Blue
GRUNDIG GCM 3 Blue-
lata 50
nr: brak
To już drugi GCM 3 w naszej kolekcji, tym razem w kolorze niebieskim. Wystepuje też jako GKM7. Mikrofon pojemnościowy, zasilany napięciem 70V charakterystycznym dla magnetofonów szpulowych. Jedna z najpiękniejszych konstrukcji Grundiga, do tej pory robi wrażenie designem. Całość osadzona na gustownej podstawie. Kabel w oplocie z końcówką DIN 3 pin.
-
GRUNDIG GCMS 332
GRUNDIG GCMS 332-
lata 70-te
nr: brak
Stereofoniczny mikrofon pojemnościowy wykonany w całości z plastiku. Zasilany napięciem 20 Volt. Konstrukcja umożliwia rozdzielenie obydwu kapsuł. Kabel zakończony 6 pinową wtyczką DIN.
-
GRUNDIG GDM 10
GRUNDIG GDM 10-
lata 60-te
nr: 078655
Plastikowa konstrukcja z logo Grundiga z lat sześćdziesiątych. Egzemplarz zachowany w dobrym stanie, zaopatrzony w kabel w oplocie zakończony wtyczką DIN.
-
GRUNDIG GDM 11
GRUNDIG GDM 11-
lata 50-te
nr: 816
Bakelitowy mikrofon Grundig z lat 60tych. Pozłacany gril i piękne logo, które możecie ściągnąć sobie jako tapetę. Sprzęt zaskakuje calkiem dobrą jakością nagrań, jak na te lata. Twardy, mało elastyczny kabel z końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 12
GRUNDIG GDM 12-
lata 60-te
nr: brak
Mikrofon dynamiczny wykonany z plastiku, zakończony kablem w oplocie z trzypinową końcówką DIN. Gril z pozłacanej siatki. Sprzedawany był w bardzo estetycznej, metalowej puszce, podobnie jak GDM 15.
-
GRUNDIG GDM 121
GRUNDIG GDM 121-
lata 60-te
nr: 08402
Jedna z legend stworzonych przez niemieckich producentów i jeden z najlepszych mikrofonów tej marki. Funkcjonuje w dwóch wersjach kolorystycznych - złotej i srebrnej. Jego brat bliźniak to, uznany za jeden z najlepszych mikrofonów dynamicznych na świecie: Sennheiser MD 21. Świetne, niepowtarzalne brzmienie. Nadal w cenie.
-
GRUNDIG GDM 15
GRUNDIG GDM 15-
lata 60-te
nr: 099561
Jeden z klasycznych kwadraciaków Grundiga, dołączanych do magnetofonów szpulowych tej firmy. Plastikowa obudowa na metalowej nóżce, z grilem w kolorze srebrnym. Sprzedawany w stylowej puszce. Kabel w oplocie z 3 pinową końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 16
GRUNDIG GDM 16-
lata 70-te
nr: brak
Dynamiczny mikrofon z kwadratowej niemieckiej serii, w charakterystycznym, plastikowym opakowaniu z przejrzystą pokrywką. Estetycznie nic nadzwyczajnego, dźwiękowo podobnie. W dolnej ściance gniazdo na statyw. Kabel z 3 pinową końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 19
GRUNDIG GDM 19-
lata 70-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon o dość nietypowym kształcie. Zapakowany zgodnie z ówczesną modą, w plastikowe, kwadratowe pudełko z przejrzystą pokrywą. Naszemu egzemplarzowi brakuje niestety naklejek informujących o marce. Kabel z 3 pinową końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 310
GRUNDIG GDM 310-
lata 60-te
nr: brak
Mniejszy brat Grundiga GDM 316. Różni się wielkością i podstawą. W tym modelu zamiast trójnogu znajdziemy drucianą konstrukcję z gumowymi ściskami. Konstrukcja w całości plastikowa. Kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN.
-
GRUNDIG GDM 311
GRUNDIG GDM 311-
lata 60-te
nr: brak
Kolejny z serii niemieckich "kwadraciaków" w przeźroczystym plastikowym pudełku. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN. Uwaga ten dynamiczny mikrofon nie ma podpórki, ani gniazda do mocowania na statywie. Przeznoczony do pracy w pozycji leżącej. To tak jak ja.
-
GRUNDIG GDM 312
GRUNDIG GDM 312-
lata 60-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon dynamiczny w oryginale opierał się na drucianej stopce. Niestety nie ma jej w naszym komplecie. Konstrukcja ze względu na swoje właściwości brzmieniowe i stosunkowo atrakcyjną cenę, popularna wśród muzyków grających na harmonijce ustnej. Wtyczka DIN z trzema pinami.
-
GRUNDIG GDM 313
GRUNDIG GDM 313-
lata 70-te
nr: brak
Brat bliźniak GDM 318. Dynamiczny mikrofon, o prawie nowożytnym kształcie. Podobnie wykonany i działający jak inne budżetowe modele tej firmy. Zapakowany w wyściełane plastikowe pudełko. Kabel zakończony 3 pinową końcówką DIN.y.
-
GRUNDIG GDM 314
GRUNDIG GDM 314-
lata 70-te
nr: brak
Plastikowy, dynamiczny mikrofon z serii GDM. Zapakowany w trwałe, wyściełane pudełko. Lekka, ale dobrze wykonana konstrukcja. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
GRUNDIG GDM 316
GRUNDIG GDM 316-
lata 60-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon dynamiczny na trójnożnym statywie. Ładnie wykonany, zapakowany w kartonowe pudełko. Brzmieniowo mocno przeciętny. Kabel zakończony trzypinową końcowką DIN.
-
GRUNDIG GDM 317
GRUNDIG GDM 317-
lata 60-te
nr: brak
Dynamiczny mikrofon od magnetofonów szpulowych, produkowany w latach 60tych za naszą zachodnią granicą. W oryginale na standardowym statywie Grundig, nasz niestety pozbawiony tego elementu. Brzmienie, jak się można spodziewać, nie szokuje. Kabel zakończony 3 pinową końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 318
GRUNDIG GDM 318-
lata 70-te
nr: brak
Wyglądem zbliżony do GDM 313, nawet opakowanie jest bardzo podobne. Różni je tylko wykończenie główki. Dynamiczny mikrofon o przeciętnym brzmieniu. Kabel z trzypinową końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 322
GRUNDIG GDM 322-
lata 60-te
nr: brak
Dynamiczny mikrofon z lat 60tych w komplecie z trójnożną podstawką. Zapakowany w wyściełane pudełko sugerujące większą wartość :) Odkręcany kabel zakończony jest gniazdem z dwoma dwoma pinami przy korpusie i trzy pinowym wtykiem DIN. Sprawny.
-
GRUNDIG GDM 516
GRUNDIG GDM 516-
lata 1960s
nr: MB361118
Kolejny mikrofon z serii Stenorette niemieckiego producenta. Grundig GDM 516 przeznaczony był do biur, sądów, urzędów i wszędzie tam, gdzie używano tego typu urządzeń rejestrujących. Włącznik w korpusie z funkcją pauzy po przytrzymaniu pozycji. Powyżej lampka sygnalizująca pracę. Złącze szeregowe 11 PIN. Nasze egzemplarz w oryginalnym, plastikowym pudełku.
-
GRUNDIG GDM 750C
GRUNDIG GDM 750C-
lata 70te
nr: brak
I jeszcze jeden mikrofon Grundig z serii Stenorette. Plastikowa konstrukcja Made in Germany do maszyn rejestrujących Stenorette. Sprężynowy kabel zakończony wtyczką z 10 pinami. Nasz egzemplarz wygląda jak nowy, zapakowany w oryginalne pudełko. W komplecie znaleźliśmy jeszcze metalowy wieszak, ale nie odkryliśmy sposobu jego mocowania.
-
GRUNDIG GDM 751
GRUNDIG GDM 751-
lata 70-te
nr: brak
Nietypowy mikrofon GRUNDIG z wyłącznikiem w rączce. Prawdopodobnie jego przeznaczeniem była praca w kancelariach, sądach, urzędach. Kabel sprężynowy zakończony nietypowym 10 pinowym złączem w układzie szeregowym. Pasowało zapewne do maszyn stenotypicznych. Stąd nazwa - Stenorette.
-
GRUNDIG GDM 752
GRUNDIG GDM 752-
lata 70
nr: brak
Starszy brat modelu GRUNDIG GDM 75 również przeznaczony do urządzeń Stenorette. Czym się różnią? 752 ma inny rodzaj wtyku, dwie grupy pinów 4 i 3 w jednym szeregu oraz bardziej zaawansowany system sterowania, który umożliwiał m.in. „zdalne” cofnięcie zarejestrowanego materiału. W górnej części obudowy dioda sygnalizujące pracę urządzenia. Stan idealny.
-
GRUNDIG GDM 759
GRUNDIG GDM 759-
lata 80
nr: brak
Miniaturowy mikrofon krawatowy dostarczany z dyktafonami Stenorette 2020 i Stenorette 2060. Lekka plastikowa konstrukcja z dołączonym na stałe 2 metrowym kablem, zakończonym płaskim wtykiem umożliwiającym zasilanie z maszyny rejestrującej. W komplecie uchwyt, żabka mocująca. Nasz egzemplarz z oryginalnym etui oraz instrukcją. Stan doskonały.
-
GRUNDIG GDM 8
GRUNDIG GDM 8-
lata 50
nr: brak
Bakelitowy, dynamiczny mikrofon z lat 50 to kolejny egzemplarz z serii GDM Grudiga. Zachowany w dobrym stanie, osadzony na mosiężnej podstawie z pięknym grawerunkiem marki. Kabel ze wzmacniaczem sygnału, zakończony “dużym jackiem”, w charakterystycznym brązowym oplocie i z nietypowym podłączeniem – dwa przeciwstawne bolce w nakręcanej wtyczce.
-
GRUNDIG GDSM 202
GRUNDIG GDSM 202-
lata 60-te
nr: brak
Mniejszy brat Grundiga/Sennheisera GDSM 200. Sterefoniczny, świetnie wyglądający mikrofon o ciekawym brzmieniu. Polecany szczególnie do gitar elektrycznych przy nagrywaniu z pieca. Ruchome główki umożliwiają dopasowanie brzmienia. Wygodne i estetyczne opakowanie w kolorze białym. Bardzo długi kabel i dwie końcówki DIN.
-
GRUNDIG GDSM 331
GRUNDIG GDSM 331-
lata 60-te
nr: brak
Jedna z najpopularniejszych konstrukcji stereo z tamtych lat. Dołączany do mikrofonów szpulowych, dynamiczny Grundig miał kilka klonów. Podobne konstrukcje robiła nasza rodzima Unitra a także Lowe. Kabel z pięciopinową końcówką DIN. Na zachodnich aukcjach często występuje w szokujących cenach :)
-
GRUNDIG GEM 761
GRUNDIG GEM 761-
lata 70-te
nr: brak
Plastikowa, lekka konstrukcja do zawieszenia na spince. Dedykowana biurowym urządzeniom nagrywającym. Na korpusie włącznik nagrywania. Kabel zakończony nietypowym wtykiem szeregowym z pięcioma bolcami.
-
GRUNDIG MD 5
GRUNDIG MD 5-
lata 50-te
nr: 06006
Niewiele wiemy o tym Grundigu. Poza tym, że jest łudząco podobny do Labora o tym samym numerku. Dość rzadko spotykany na aukcjach. Nasz egzemplarz jest mocno sfatygowany, ale może kiedyś uda się go wymienić na bardziej zadbaną sztukę. Kabel w oplocie z 3 pinową końcówką DIN.
-
HENRY RADIO HM IV
HENRY RADIO HM IV-
lata 50
nr: 1270
Jeden z pierwszych dynamicznych modeli mikrofonów produkowanych przez austriacką firmę Henry Radio. Urządzenie w całości metalowe, osadzone na stabilnej podstawie wyposażonej we włącznik i lampkę sygnalizacyjną. Brak kabla przyłączeniowego.
-
HENRY RADIO MT3/15
HENRY RADIO MT3/15-
lata 30-te
nr: 75675
Ogromny, w całości metalowy mikrofon dynamiczny wyposażony w solidny transformator wyprodukowany przez firmę Henry Radio. Całość osadzona na ciężkiej żeliwnej podstawie. Klon modelu SM 8F produkowanego w latach 1937-1941 przez Siemens & Halske.
-
HITACHI NDM-09
HITACHI NDM-09-
lata 70
nr: brak
Plastikowy mikrofon przeznaczony do przenośnych urządzeń rejestrujących japońskiej marki Hitachi. Niewielkie rozmiary, prosta ale funkcjonalna stopka, włącznik w górnej cześci korpusu. Drobiazg, ale przyzwoicie wykonany. Kabel zakończony wtyczką z dwoma bolcami - mały jack audio oraz sterującym.
-
HORNYPHON EV 7011/31
HORNYPHON EV 7011/31-
lata 60-te
nr: 10608
Plastikowa popularna konstrukcja tym razem w wydaniu wiedeńskiej firmy Hornyphon. Mamy już w swojej kolekcji identyczne egzemplarze sygnowane markami Uher i AKG. W dolnej części korpusu gniazdo statywu, na plecach przełącznik mowa/muzyka. Kabel DIN, 3 pin.
-
HORNYPHON EV 7013/33
HORNYPHON EV 7013/33-
lata 50te
nr: brak
Prosty plastikowy mikrofon dynamiczny austriackiej firmy Hornyphon. Klon Philips'a o tym samym oznaczeniu. Kabel zakończony wtykiem DIN z trzema pinami. Stan dobry.
-
IGRANIC Pentrovol
IGRANIC Pentrovol-
lata 20
nr: 233
Jeden z najstarszych okazów w naszej kolekcji. Oznaczenie Igranic Transverse Current Microphone nr: 233 PAT nr: 301441. W internecie znajdujemy zdjęcia zestawu nadawczo-odbiorczego G5FK z tym mikrofonem wystawionego na Wystawie Radiowej w 1932 roku. Nasz jest starszy. Niestety stan urządzenia wymaga rekonstrukcji.
-
INTEL DM 14 HL
INTEL DM 14 HL-
lata 60
nr: 8221
Niewielki, solidnie wykonany, w całości metalowy japoński mikrofon dynamiczny. Znamy już tę konstrukcję, mamy taką w naszym muzeum, ale pod nazwą AIWA DM14. Ten klon sygnowany marką Intel wygląda bardzo podobnie, za wyjątkiem lekko zmodyfikowanej podstawy. Kabel z końcówką DIN 3-PIN.
-
JVC M-510
JVC M-510-
lata 70
nr: brak
Trudno o lepiej zachowany egzemplarz. Nasz przyszedł do nas w pudełku z całym kompletem akcesoriów. Znajdziemy tam: mikrofon z kapsułami cardioidalną i super cardioidalną, dwie osłony przeciwietrzne (gąbka i siatka), uchwyt, celownik, baterię AA oraz kabel Duzy jack – xlr i przejściówkę z jacka na 5 PIN. Wszystko w stanie idealnym. Do kompletu instrukcja z datą 1978.
-
LABOR MD 5
LABOR MD 5-
lata 50-te
nr: 2116
Sygnowany logiem Labor W, firmy, pod której nazwą rozpoczynał działalność Sennheiser. Plastikowy mikrofon z lat 50tych. Brat bliźniak Grundiga MD 5. Ze względu na kolor obudowy, trudno o ładniejsze egzemplarze. Wyjątkowo cieniutki kabel zakończony jest standardową końcowką DIN.
-
LOEWE OPTA 1
LOEWE OPTA 1-
lata 70-te
nr: brak
Klasyczny kształt mikrofonu od szpulowca z tamtego okresu. Niestety model pozostaje nieznany. Jak się możemy domyślać, musi mieć powiązania z Grundigiem. Kabel z końcówką DIN.
-
LOEWE OPTA 2
LOEWE OPTA 2-
lata 70-te
nr: brak
Mikrofon identyczny z Grundigiem GDSM 331 i naszą Unitrą MDU 24. Stereofoniczny dynamiczny. Tradycyjnie już u Loewe pozbawiony numeru i nazwy modelu.
-
LOEWE OPTA LDM 12
LOEWE OPTA LDM 12-
lata 60
nr: brak
Niewielki plastikowy mikrofon dynamiczny niemieckiej marki Loewe. Tania użytkowa konstrukcja, prawdopodobnie dodatek do magnetofonu. Nie ma gniazda na statyw, uchwytu czy nóżek. Można go jedynie położyć. Kabel zakończony wtykiem DIN 3 PIN.
-
LUXOR RADIO MD 407 H
LUXOR RADIO MD 407 H-
lata 70-te
nr: 13752
Sygnowana logiem Luxor Radio konstrukcja Sennheisera. Świetnie brzmiący, stosunkowo ciężki, solidnie wykonany mikrofon dynamiczny o szerokim zastosowaniu. W doskonałym stanie technicznym i wizualnym. W spodniej części gniazdo na statyw. Kabel zakończony 3 pinową końcówką DIN.
-
MB ELECTRONIC MB 220
MB ELECTRONIC MB 220-
lata 80te
nr: brak
Stereofoniczny mikrofon dynamiczny na trójnożnym statywie. W całości plastikowy. Wtyczka DIN, 5 pinów. Niezwykle popularna konstrukcja. Na jego licencji zbudowany został m.in. Tonsil MDU 24, Grundig GDM 331 czy Loewe Opta 2.
-
MELODIUM MELODYNAMIC 75A
MELODIUM MELODYNAMIC 75A-
lata 40-te
nr: 73028
Studyjny mikrofon dynamiczny produkowany w Paryżu w latach czterdziestych. Jeden z największych rarytasów w naszej kolekcji. Zachowany w stanie bardzo dobrym. W komplecie oryginalna wtyczka z trzema bolcami. Uchwyt umożliwia montaż na statywie.
-
MERULA ZT902
MERULA ZT902-
lata 60-te
nr: brak
Niewiele wiemy o tym mikrofonie. Nazwa Merula występuje zamiennie z firmami Schumann i Ronette, co wskazuje na Holenderskie pochodzenie. Nasz egzemplarz, choć zachowany ładnie ma wymieniony kabel. Wszelkie info mile widziane.
-
NATIONAL WM-2051N
NATIONAL WM-2051N-
lata 60
nr: brak
Niewielki, w całości plastikowy mikrofon dynamiczny marki National, dzisiaj znanej jako Panasonic. Część przenośnego zestawu nagraniowego. WM-2051N ma włącznik na bocznej ściance, a wspiera się na drucianej stopce. Kabel zakończony dwoma wtykami – audio monofonicznym mini jackiem i osobnym sterującym zasilaniem. Całość w kaburze ze sztucznej skóry.
-
NEAL model: nieznany
NEAL model: nieznany-
lata 40
nr: FS 6189
Neal (Nederlandsch Elektro Acoustich Laboratorium) to jedna z najmniej znanych holenderskich marek produkujących mikrofony. Ze względu na podobne wzornictwo i okres często mylona z popularną Ronette. Nasz pierwszy egzemplarz tego producenta nie ma niestety nazwy modelu, a jedynie numer seryjny. Jest wykonany w całości z metalu. Gniazdo kabla niestety wygląda na przerobione. W dolnej części gwintowane miejsce na statyw.
-
NECKERMANN 813/73
NECKERMANN 813/73-
lata 70-te
nr: brak
Dość toporny w wykonaniu plastikowy mikrofon niemieckiej firmy Neckermann. Na spodzie gniazdo na statyw. Wtyczka DIN. Nic więcej na jego temat nie wiadomo.
-
NEUMANN CMV 563 + M55K
NEUMANN CMV 563 + M55K-
lata 70-te
nr: 7689 + 1908
Jeden z naszych najcenniejszych egzemplarzy. W komplecie lampowy mikrofon CMV 563 z wkładką dookólną M55K. Stan wizualny doskonały, praktycznie jak nowy. W komplecie oryginalne pudełko oraz wykres częstotliwości. Gniazdo podłączenia kabla wyposażone w pięć bolców.
-
NEUMANN M7
NEUMANN M7-
lata 70-te
nr: 2730
Dodatkowa kapsuła o charakterystyce kardioidalnej przeznaczona dla Nuemanna CMV 563. Mocowana za pomocą gniazda z wyśrodkowanym bagnetem i zatrzasku. Bardzo cenny i poszukiwany element, o niezapomnianym kształcie.
-
NEUMANN TLM 103
NEUMANN TLM 103-
lata 90-te
nr: 10493
To prawda... TLM-103 nie powinien się tu znaleźć. Ale mamy tak mało mikrofonów tej marki... :)
-
NEUMANN U87
NEUMANN U87-
lata 70-te
nr: 30516
Sztandarowy model niemieckiego producenta. Doskonały, wręcz legendarny mikrofon wokalny i instrumentalny. Ceniony na całym świecie. Na korpusie ustawić możemy trzy charakterystyki (dookólna, ósemkowa, kardioida), filtr i oraz tłumik. Gniazdo XLR. Nasz egzemplarz pochodzi z 1977 roku i w komplecie posiada oryginalny koszyk.
-
NEUMANN U89 i
NEUMANN U89 i-
lata 80-te
nr: 8300
Chwalony i ceniony. Jeden z ostatnich klasyków, wśród pojemnościowych mikrofonów studyjnych. Neutralne, wierne brzmienie pozwala wykorzystać go, przy nagrywaniu wielu źródeł dźwięku. Nasz egzemplarz jest zachowany w całkiem niezłym stanie, ma dość wczesny numer i oryginalny koszyk w komplecie
-
NEUMANN UM 57
NEUMANN UM 57-
lata 50-te
nr: 421
Pięknie zachowany lampowy mikrofon pojemnościowy o zmiennej charakterystyce. Niestety jeszcze nie udało nam się zdobyć odpowiedniego zasilacza. Stan idealny, mikrofon wygląda na nieużywany. W komplecie oryginalna wyściełana skrzyneczka. Gniazdo 6 PIN.
-
Nieznany
Nieznany-
lata ?
nr: brak
Metalowa konstrukcja osadzona na drewnianej rączce. Kształtem zbliżona do AKG D12, ale my raczej obstawiamy kierunek holenderski, bo wykonanie przywodzi nam na myśl markę Ronette. Jeśli macie jakieś sugestie, zapraszamy do kontaktu.
-
Nieznany
Nieznany-
lata
nr: brak
Nic nie wiemy o tym mikrofonie. Możemy tylko podejrzewać, że to ręczna, przedwojenna robota. Wykonanie z wielką dbałością o szczegół. Na korpusie umieszczono prosty włącznik. Może ktoś pomoże w zidentyfikowaniu obiektu? :)
-
Nieznany
Nieznany-
lata
nr: brak
Nie mamy pojęcia co to jest za mikrofon. W całości metalowy, nie przekraczający rozmiarem 10 cm. Ze względu na to, że cały środek jest wypruty, wytropienie jakiej firmy to produkt jest dodatkowo utrudnione. Jeśli możesz pomóc, pisz na maila. Aktualnie służy jako firmowy przycisk do papieru :)
-
NIEZNANY
NIEZNANY-
lata ?
nr: brak
Przeszukaliśmy wszystkie dostępne nam źródła, by znaleźć markę i model tego urządzenia, ale niestety polegliśmy. Mikrofon nie ma oznaczeń, a choć konstrukcja delikatnie sugeruje wschodnie pochodzenie nie jesteśmy o tym na 100% przekonani. Pomożecie?
-
Nieznany
Nieznany-
lata
nr: brak
Raczej humoreska. Ogromnych rozmiarów imitacja mikrofonu, zdecydowanie wykonana metodą chałupniczą. Na pewno ma swoje lata i być może udałoby się to podłączyć. Czy nie był to przypadkiem rekwizyt w przedstawieniu?
-
Nieznany
Nieznany-
lata 30te
nr: brak
Solidna metalowa podstawa i całkowicie wybebeszone wnętrze. Dzięki temu widać, że kapsuła w środku nosi oznaczenie PZT CB (Państwowe Zakłady Tele i Radiotechniczne). Czy to jeden z niewielu zachowanych mikrofonów utytułowanego polskiego producenta radioodbiorników, radiostacji i aparatów telefonicznych? Pomóżcie jeśli możecie.
-
NIEZNANY
NIEZNANY-
lata ?
nr: brak
W pełni metalowa konstrukcja, wkręcana w metalową podstawę. Kompletnie pozbawiona oznaczeń. Z wyglądu trochę przypomina mikrofony Ronette, ale nie ma dowodów na potwierdzenie tej teorii. Jeśli masz jakieś wiadomości o tym modelu, pomóż nam go zidentyfikować.
-
Nieznany
Nieznany-
lata
nr: brak
Wykonany w całości z metalu, ciężki i solidny. W dobrym stanie technicznym i wizualnym Kabel z wtykiem Jack. Nie znamy nazwy i daty pochodzenia tego urządzenia. . Więc jeśli widzieliście gdzieś coś takiego, dajcie znak!
-
OBEN DRALOWID REPORTER
OBEN DRALOWID REPORTER-
lata 30-te
nr: 7915
Stylowy mikrofon Oben z lat 30tych. Zachowany w bardzo ładnym stanie. Do wymiany tylko sparciałe gumki zawieszenia. Niestety, trafił nam się egzemplarz bez podstawki.
-
OKTAVA MD 52B
OKTAVA MD 52B-
lata 70-te
nr: brak
Stereofoniczny mikrofon rosyjskiego producenta. Oryginalna, dość ciężka i solidna konstrukcja. W komplecie metalowy stojak umożliwiający kontrolę położenia w 3D. Kabel zakończony pięciopinową wtyczką DIN. Polecamy naszego mema z tym mikrofonem: tu.
-
OKTAVA MD 59
OKTAVA MD 59-
lata 70-te
nr: 350271
Mikrofon dynamiczny rosyjskiej marki Oktawa. Wykonany w całości z metalu, osadzony na podstawie z tego samego tworzywa. Nasz egzemplarz pochodzi z roku 1971, a dotarł do nas w stanie idealnym, w fabrycznie zaplombowanym pudełku.
-
OKTAVA MD 64
OKTAVA MD 64-
lata 60te
nr: brak
Plastikowy mikrofon dynamiczny wyprodukowany przez rosyjską firmę Oktava w 1969 roku. Konstrukcja plastikowa na stałej, zintegrowanej podstawie z tego samego tworzywa. Kabel zakończony wtyczką DIN z trzema pinami. Stan dobry.
-
OKTAVA MD-41
OKTAVA MD-41-
lata 60
nr: brak
Kolejna Oktava w naszej kolekcji pochodzi dokładnie z roku 1960. Rosyjski mikrofon dynamiczny zbudowany w całości z metalu, na podstawie z tego samego materiału. Kabel w oplocie zakończony wtykiem duży jack.
-
OKTAVA MD-66A
OKTAVA MD-66A-
lata 70-te
nr: 6495-73
Studyjny mikrofon dynamiczny o charakterystyce super-kardioida wyprodukowany w 1979 roku. W całości metalowy. W oryginale wyposażony w plastikową podstawę. Nam trafił się tylko uchwyt umożliwiający montaż na statywie. Wtyk 3 pin DIN.
-
OKTAVA MD-71
OKTAVA MD-71-
lata 70-te
nr: brak
Mikrofon dynamiczny, stosowany często w rosyjskim wojsku. Dokładna data produkcji 1977. Made in CCCP. Wykonany z tworzywa, osadzony na plastikowej podstawie umożliwiającej regulację w pionie i poziomie. Wtyczka DIN, trzy piny.
-
OKTAVA ML-17
OKTAVA ML-17-
lata 60
nr: 455
Piękny i wspaniale brzmiący rosyjski mikrofon wstęgowy z lat sześćdziesiątych. Porównywany z klasykami RCA czy B&O. Charakterystyka kardioidalna. Nasz egzemplarz technicznie w stanie bardzo dobrym, ale wizualnie lekko odrapany. Mimo to prezentuje się godnie. Piękny sprzęt. Kabel z dorobioną końcówką XLR. Gotowy do nagrań.
-
PANASONIC RP-V220
PANASONIC RP-V220-
lata 70te
nr: brak
Pojemnościowy, stereofoniczny mikrofon japońskiego producenta ze zintegrowaną stopką. Lekki, wykonany z plastiku, dedykowany urządzeniom przenośnym. Zasilany baterią AA. Kabel zakończony dwoma wtykami Minijack. W komplecie przejściówki na Jack 6,3 mm.
-
PANASONIC WM-2244-N
PANASONIC WM-2244-N-
lata 70te
nr: brak
Ciekawa stereofoniczna konstrukcja z najlepszych lat firmy Panasonic. Starannie wykonany aluminiowo-plastikowy korpus z podstawką oraz dwoma odłączanymi mikrofonami dynamicznymi. W pudełku znajdziecie jeszcze plastikową tubę, nakładkę, zmieniającą jeden z mikrofonów w urządzenie „do ręki” oraz komplet przejściówek mały jack > duży jack > 5 PIN DIN.
-
PANASONIC WM2241
PANASONIC WM2241-
lata 70-te
nr: brak
Japoński mikrofon dynamiczny z podwójnym wtykiem mini i mały jack. Najprawdopodobniej dodatek do rejestratorów, dyktafonów tej firmy. Nic więcej nie wiadomo.
-
PEIKER TM24
PEIKER TM24-
lata 50-te
nr: 7575
Bardzo ładnie wykonany model Peiker Acoustic. W całości metalowy, osadzony w pomysłowy sposób, za pomocą gniazda kulkowego na plastikowej podstawce. Po jej zdjęciu możemy zamontować mikrofon na statywie. Naszemu egzemplarzowi brakuje nazwy modelu na froncie. Kabel zakończony trzy pinową wtyczką DIN.
-
PHILIPS 3755/00A
PHILIPS 3755/00A-
lata 70-te
nr: brak
Mało atrakcyjny z wyglądu, wczesny mikrofon Philipsa. Plastikowa obudowa, niezbyt lotny design. Na końcu wtyczka DIN.
-
PHILIPS 9585
PHILIPS 9585-
lata 50
nr: brak
Jeden z ładniejszych i ciekawszych mikrofonów tej marki w naszej kolekcji. Lekko zdeformowany grill psuje efekt wizualny, ale poza tym wygląda dobrze jak za swoje 70 lat. I waży naprawdę sporo, bo jest wykonany z bardzo solidnego metalu. Co ciekawe, to mikrofon dookólny, co jest dość rzadkim przypadkiem. Szczęśliwie udało się go kupić razem z rzadkim 4 pinowym złączem.
-
PHILIPS D7
PHILIPS D7-
lata 50
nr: brak
Ten plastikowy mikrofon dynamiczny Philips nie został wyposażony w podstawkę, został zaprojektowany jako mikrofon na blat. Na co wskazują również gumowe stopki na spodzie obudowy. Kabel ze standardową wtyczką DIN, 3 pin. Mamy wątpliwości co do nazwy tego modelu.
-
PHILIPS EL1979
PHILIPS EL1979-
lata 70-te
nr: brak
Holenderski, stereofoniczny mikrofon dynamiczny. Design świetnie oddaje klimat tamtych czasów. Mikrofon jest czasami wykorzystywany np. w tworzeniu sampli o brzmieniu z tamtych lat. Dość popularny, choć coraz rzadziej spotykany. Na końcu kabla pięciopinowa wtyczka DIN.
-
PHILIPS EL1980/00
PHILIPS EL1980/00-
lata 70-te
nr: brak
Prosty plastikowy mikrofon dynamiczny Philipsa do zastosowań domowych. Ustawiany na drucianej podstawce. Zapakowany w kartonowe pudełko. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
PHILIPS EL3750/10
PHILIPS EL3750/10-
lata 50-te
nr: brak
Bardzo dekoracyjny model Philipsa z lat pięćdziesiątych. To jego logo widzicie na naszej tapecie tej marki. Plastikowy korpus, metalowa, złocona siatka grila i nóżka. Na tylnej ściance przełącznik mowa/muzyka. Kabel zakończony wtykiem DIN z trzema pinami. Model występował też z końcówkami numerów 01 i 00.
-
PHILIPS EL3751
PHILIPS EL3751-
lata 60-te
nr: brak
Niewielki, w całości plastikowy produkt Philipsa. Mikrofon dość niepozorny i lekki, podłączany za pomocą cieniutkiego kabelka zakończonego trzypinowym wtykiem DIN.
-
PHILIPS EL3752/00
PHILIPS EL3752/00-
lata 70-te
nr: brak
Tak, wg inżynierów Philipsa, wyglądał nowoczesny mikrofon w latach 70tych. Futurystycznych kształtów nie można mu odmówić. Solidnie zbudowany, stereofoniczny, z kablem zakończonym stereo Jackiem.
-
PHILIPS EL3753/0
PHILIPS EL3753/0-
lata 60
nr: brak
Niewielki, lekki, plastikowy mikrofon kryształkowy o dość ciekawym kształcie. Dodatek do magnetofonów firmy Philips. Oprócz ciekawego kształtu nie wyróżnia się niczym specjalnym. Kabel podłączeniowy z wtyczką 3 DIN.
-
PHILIPS EL3757/00
PHILIPS EL3757/00-
lata 60-te
nr: brak
Stereofoniczny mikrofon dynamiczny wykonany w całości z plastiku. W przeciwieństwie do podobnych konstrukcji z tego okresu nie umożliwiał rozdzielania, ani zmiany położenia kapsuł. W komplecie 3 nóżki umożliwiające stabilne podparcie. W dolnej części korpusu gniazdo z gwintem na statyw. Kabel zakończony wtyczką DIN z pięcioma pinami.
-
PHILIPS EL3781/00
PHILIPS EL3781/00-
lata 60-te
nr: brak
Dynamiczny mikrofon Philipsa, wyprodukowany w Holandii. Niewielkich rozmiarów urządzenie wykonano z plastiku. W spodniej części obudowy gniazdo na statyw w standardowym rozmiarze. Druciana podstawka. Elastyczny kabel zakończony wtyczką DIN.
-
PHILIPS EL3782/00
PHILIPS EL3782/00-
lata 60-te
nr: brak
Dynamiczny mikrofon o wyjątkowo atrakcyjnym designie. Wykonany w większej części z plastiku, ale z metalowym grillem. Z tyłu obudowy przełącznik mowa (-)/ muzyka (+). W bocznej ściance gniazdo na statyw. Całość wyposażona w drucianą podstawkę. Kabel zakończony 3 pinową wtyczką DIN.
-
PHILIPS EL6021
PHILIPS EL6021-
lata 50-te
nr: brak
Pięknie wykonany, w całości metalowy mikrofon dynamiczny z Holandii. W korpus wbudowany plastikowy włącznik. Długi, trwały kabel zakończony jest nakręcaną wtyczką z jednym bolcem charakterystyczną dla mikrofonów z tamtych lat. Całość na ciężkiej metalowej podstawie. Stan idealny.
-
PHILIPS EL6031/00
PHILIPS EL6031/00-
lata 40-te
nr: brak
Mikrofon stołowy, w całości metalowy, osadzony na podstawie o numerze modelowym EL6202 (można spotkać tez egzemplarze na podstawie okrągłej) . U dołu gęsiej szyi włącznik. Nasz okaz przeszedł przeróbkę kabla, ale poza tym prezentuje się całkiem dobrze.
-
PHILIPS EL6112/12
PHILIPS EL6112/12-
lata 50-te
nr: brak
Mało efektowny dynamiczny model z lat pięćdziesiątych. Zdecydowanie mniej popularny od innych produktów tej firmy. W całości plastikowy, na demontowanej podstawie. Gril pozłacany, wykonany z cieniutkiej blaszki. Kabel z trzy pinowym DIN na końcu.
-
PHILIPS EM 8111
PHILIPS EM 8111-
lata 80
nr: brak
To już egzemplarz z lat osiemdziesiątych, czyli końcówka naszych zainteresowań. Lekki, plastikowy mikrofon dynamiczny do zastosowań amatorskich i półprofesjonalnych. Włącznik na korpusie. Kabel stały, zakończony wtykiem duży jack.
-
PHILIPS LBB 9003/05
PHILIPS LBB 9003/05-
lata 70-te
nr: brak
Jeden z profesjonalnych mikrofonów reporterskich tego producenta. Ceniony w radiostacjach z tamtych lat. W całości metalowy, niewielki i lekki. Wyposażony w klips umożliwiający przypięcie do ubrania oraz sznureczek do zawieszenia na szyi. Wtyk XLR.
-
PHILIPS N8 210
PHILIPS N8 210-
lata 70te
nr: brak
Prosty, dynamiczny mikrofon holenderskiego producenta wykonany w całości z plastiku. W komplecie stopka z tego samego tworzywa. W górnej części korpusu włącznik, w dolnej klips mocujący. Kabel zakończony dwiema wtyczkami DIN z pięcioma i trzema bolcami.
-
PHILIPS N8209
PHILIPS N8209-
lata 70-te
nr: brak
Niewielkich rozmiarów dynamiczny mikrofon z włącznikiem. Zamykany w pomysłowym, plastikowym pudełku. Kabel zakończony dwiema wtyczkami DIN - pięcio i trzypinową.
-
PHILIPS N8302
PHILIPS N8302-
lata 60
nr: brak
Kolejny mikrofon z serii N znanego holenderskiego producenta, który gości na naszych półkach. Prosta, plastikowa konstrukcja z dołączoną drucianą stopką oraz plastikowym mocowaniem do statywu. Wtyczka DIN, 3 pin. Nasz egzemplarz w stanie sklepowym, zapakowany w oryginalne pudełko.
-
PHILIPS N8306/00
PHILIPS N8306/00-
lata 70-te
nr: 587
Pełna nazwa modelu znajdująca się na pudełku to Wide band cardioid mikrofone. Dynamiczny mikrofon o charakterystyce kardioidalnej. Lekki, wykonany w całości z plastiku, osadzony na plastikowej podstawie. Dodatkowym elementem jest uchwyt z gniazdem na statyw. Nasz egzemplarz jest w stanie idealnym, zapakowany w oryginalne pudełko.
-
PHILIPS N8402
PHILIPS N8402-
lata 70-te
nr: brak
Kolejny ze stereofonicznych mikrofonów tego producenta. Wykonany w całości z plastiku. Spotykany w dwóch wersjach kolorystycznych - z czarnym i srebrnym wykończeniem osłon membrany. Atrakcyjny design konstrukcji i możliwość rozłożenia na części. Długi elastyczny kabel zakończony wtykiem DIN, 5 pinów.
-
PHILIPS N8403
PHILIPS N8403-
lata 70-te
nr: brak
Ciekawa, stereofoniczna, pojemnościowa konstrukcja holenderskiego producenta. Wyjątkowo lekka obudowa wykonana w całości z plastiku, plastikowa podstawa umożliwiająca ustawienie obu mikrofonów pod odpowiednim kątem. Zasilanie stanowiły baterie 1,5 Volt. Urządzenie podłączane za pomocą kabla zakończonego 5 pinową wtyczką DIN.
-
PHILIPS NG 1219
PHILIPS NG 1219-
lata 60
nr: 54861
Jeden z absolutnie legendarnych mikrofonów dynamicznych lat sześćdziesiątych. Brat bliźniak AKG D 19 C. Oba często nazywane „mikrofonami Beatles'ów”. Wspaniałe właściwości brzmieniowe oraz solidna metalowa konstrukcja sprawdzą się w studiu i na scenie. Pierścień umożliwiający zmianę charakterystyki brzmieniowej mowa/muzyka. Gniazdo DIN 3 pin. Egzemplarz w stanie idealnym z oryginalnym pudełkiem.
-
PHILIPS SBC 3020
PHILIPS SBC 3020-
lata 80te
nr: brak
Końcówka lat 80tych to prawdziwe królestwo kiczu. Dlatego zafascynował nas ten dynamiczny model Philipsa uznawany za kultowy w niektórych kręgach. Nie wiemy dlaczego. W pełni plastikowy, produkowany w kolorze żółtym i czerwonym. Nasz egzemplarz sfotografowany na stopce od modelu SBC 3030. Kabel zakończony wtyczką minijack.
-
PHILIPS T1700/00
PHILIPS T1700/00-
lata 60-te
nr: brak
Tym razem Philips made in Austria, a nie Holandia. Prosty, lekki mikrofon dynamiczny wykonany z plastiku. Co ciekawe wyposażony w solidną, metalową podstawę. Choć całość trafiła do nas dobrze zachowana, niestety nie mamy w komplecie uchwytu do montażu na statywie. Kabel z wtyczką DIN 3 pin.
-
PHILIPS UNKNOWN
PHILIPS UNKNOWN-
lata ??
nr: brak
Taka sytuacja w tym dziale? Nieznany model tak znanej marki? Metalowy mikrofon, który jest prawdopodobnie częścią aparatu słuchowego. W górnej części korpusu pokrętło z pięciostopniową skalą, przełącznik z trzema pozycjami oraz gniazda M i T. Z boku gniazdo oznaczone literką B. Kabel z nietypowym wtykiem wyglądem przypominającym minijack. Wiecie co to jest?
-
PIEZO MX 4 biały
PIEZO MX 4 biały-
lata 50-te
nr: brak
Mikrofon polskiej firmy Piezo. Brat bliźniak Grundiga MD5 i Labora MD5. Datę produkcji określiliśmy metodą "na oko". O tej firmie wiadomo niezbyt wiele, szukamy informacji. Mikrofon ma dość nietypowy kabel w kolorze zielonym i dziwną wtyczkę, troszkę podobną do małego Jack'a.
-
PIEZO MX 4 brązowy
PIEZO MX 4 brązowy-
lata 50-te
nr: brak
Mikrofon polskiej firmy Piezo w kolorze brązowym. Pochodzący z lat pięćdziesiątych. Plastikowa konstrukcja z pozłacanym grillem, wizualnie bardzo zbliżona do niemieckiego Grundiga GDM 11. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
PIEZO MX 4 pomarańczowy
PIEZO MX 4 pomarańczowy-
lata 50
nr: brak
Czwarty mikrofon MX 4 spółdzielni pracy Piezoelektronika z Tychów w naszej kolekcji ma kolor pomarańczowy. I tylko tym różni się od pozostałych. Do kompletu brakuje nam jeszcze 4 kolorów. Mamy nadzieję, że kiedyś uda się zebrać wszystkie.
-
PIEZO MX 4 zielony
PIEZO MX 4 zielony-
lata 50-te
nr: brak
Produkt polskiej spółdzielni pracy Piezoelektronika z Tychów zwraca uwagę m.in. kolorem. Z instrukcji wynika, że oprócz pistacjowego jest jeszcze 8 kolorów do wyboru. My mamy wersje brązowa i białą. Mikrofon w całości plastikowy, z efektownym pozłacanym grillem. Brat bliźniak Grundiga GDM 11. Gniazdo 5 PIN.
-
PIEZO MX3 stalowo-niebieski
PIEZO MX3 stalowo-niebieski-
lata 50-te
nr: brak
Drugi w naszej kolekcji model Piezo MX3, tym razem na oryginalnej podstawie i w kolorze stalowo-niebieskim. Osadzony na solidnej podstawie, sporych rozmiarów urządzenie wykonane w całości z metalu. Kabel bez oryginalnego wtyku.
-
PIEZO MX3 stalowo-szary
PIEZO MX3 stalowo-szary-
lata 50-te
nr: brak
Ten mikrofon na pierwszy rzut oka wygląda, jakby miał zastosowanie militarne. Pasowałby np. w czołgu :) Jest prosto i solidnie wykonany, ciężki, duży i mało subtelny w kształcie. W oryginale na innej nóżce. Nic więcej nie wiadomo, nawet datę powstania podajemy metodą "na oko".
-
PIEZO WX-172
PIEZO WX-172-
lata 70
nr: brak
Pierwszy w naszej kolekcji mikrofon bezprzewodowy. Wyprodukowany w latach 70 przez japońską firmę Piezo, pracował na falach FM i częstotliwościach 881-106MHz. Konstrukcja w części metalowa, wyposażona we włącznik, uchwyt i odkręcaną antenę. Po jej demontażu możemy zdjąć część obudowy, by dostać się do przełącznika Lo/Hi oraz pojemnika na dwie baterie AA.
-
PIONEER CM-2S
PIONEER CM-2S-
lata 70-te
nr: W7426
Stereofoniczny, wyprodukowany w Japonii, mikrofon marki Pioneer. Bardzo starannie wykonany, w części metalowy, używany do rejestracji w stereo w domowych warunkach. Kabel zakończony dwoma wtykami Jack. Nasz egzemplarz niestety bez pudełka i instrukcji.
-
PRIMO DM-260
PRIMO DM-260-
lata 60
nr: brak
Metalowy, miniaturowy mikrofon dynamiczny japońskiej marki Primo założonej w 1952 roku w Tokyo. Starannie wykonany, osadzony na ciężkiej metalowej podstawie, zakończony standardową wtyczką DIN 3 pin. Nasz egzemplarz w stanie idealnym i oryginalnym opakowaniu. Firma Primo istnieje do dzisiaj i nadal pozostaje znaczącym producentem wkładek mikrofonowych i głośników.
-
PRIMO nieznany
PRIMO nieznany-
lata 60-te
nr: brak
Mikrofonik wyprodukowany w Japonii, prawdopodobnie do zastosowań biurowych, na co wskazuje niestandardowa wtyczka. Nic nie wiadomo o tej firmie. Data produkcji podana metodą "na oko".
-
PROTON UNKNOWN
PROTON UNKNOWN-
lata 50te
nr: brak
Metalowy mikrofon norweskiej marki Proton. Model niestety nam nieznany. Podobno sprzedawany w komplecie z rejestratorem szpulowym. Konstrukcja dość rzadko spotykana. W dolnej części obudowy gniazdo na statyw. Kabel zakończony nieoryginalnym wtykiem.
-
Protona MINIFON Special
Protona MINIFON Special-
lata 60
nr: brak
Niezwykle ciekawy okaz. Część zestawu Minifon Special produkowanego w Hamburgu w latach 60 przez firmę Protona przejętą finalnie przez Telefunkena. Protona specjalizowała się w sprzęcie... szpiegowskim! W innych zestawach znajdziecie np. zegarek z wbudowanym mikrofonem, jakiego nie powstydziłby się 007. Włącznik na boku korpusu. Oczko świetlne. Kabel zakończony nietypowym wtykiem 9 PIN.
-
RCA VICTOR
RCA VICTOR-
lata ??
nr: nieczytelny
Prosty plastikowy mikrofon utytułowanego amerykańskiego producenta. Na nasze oko to remake starszego modelu z ikonicznym psem Victorem, maskotką marki. Nie wiemy z jakich lat pochodzi. Na dole obudowy ledwo czytelny numer 906064 503 i pod spodem 637. Wtyk DIN 3 pin.
-
RCF MD2002N
RCF MD2002N-
lata 70
nr: brak
Włoski kardioidalny mikrofon dynamiczny. Występował w wersji samodzielnej i z uchwytem do ręki. Nasz egzemplarz w komplecie z oryginalną, solidną, metalową podstawą i „gęsią szyją”. Czyli wersja konferencyjna. Wtyk DIN 3 PIN.
-
RCF1612/l
RCF1612/l-
lata 60-te
nr: brak
Włoski mikrofon dynamiczny z lat sześćdziesiątych. Zbudowany w całości z metalu, ciężki i solidny (około 500 g). W korpusie zamontowany włącznik. Gniazdo mocowania na statywie, podłączenie przez mały Tuchel. Egzemplarz w doskonałym stanie...
-
RECORDIO
RECORDIO-
lata 50-te
nr: brak
Korpus w całości metalowy. Kabel w oplocie, zakończony wtyczką duży Jack. Data urodzin podana na oko. Nie wiemy nic o firmie Recordio. Nie znamy modelu. Zachowany w całkiem niezłym stanie.
-
REVOX 3377
REVOX 3377-
lata 70-te
nr: brak
Piękny mikrofon dynamiczny, uznanej firmy Revox/Studer. Wykonany z połączenia plastiku i metalu na solidnej metalowej podstawie. Na korpusie włącznik z regulacją głośności. Kabel zakończony wtykiem zbliżonym do złącza chinch. W komplecie przejściówka na dużego Jack'a. Całość zapakowana w bardzo efektowne pudełko. Świetny, wyraźny dźwięk.
-
REVOX M 3500
REVOX M 3500-
lata 70-te
nr: 42265
Kuzyn BEYER'a M 201, ceniony w studiach na całym świecie dynamiczny mikrofon o liniowym brzmieniu. Używany najczęściej na bębnach i gitarze elektrycznej. W całości metalowy, produkowany w Niemczech, osadzony na solidnej żeliwnej podstawie. Wtyk XLR. Nasz okaz w oryginalnym opakowaniu z wykresem charakterystyki.
-
RFT 13951 VEB 301
RFT 13951 VEB 301-
lata 60te
nr: 000900
Ciężki, w pełni metalowy mikrofon dynamiczny o charakterystyce dookólnej. Gniazdo na wtyk Tuchel. Nasz egzemplarz w stanie ogólnym dobrym, choć ma kilka zadrapań na obudowie. Ale za to wyposażony jest w oryginalną podstawkę, co nie jest częstym przypadkiem.
-
RFT DHM 62
RFT DHM 62-
lata 60-te
nr: brak
Chyba jeden z najbrzydszych mikrofonów tej firmy :) Plastikowy, dość toporny korpus na prostej podstawce. Całość w ponurym ciemnoszarym kolorze. Na końcu kabla trzypinowa wtyczka DIN.
-
RFT DM 1122
RFT DM 1122-
lata 70
nr: 7027
Zadziwiająca konstrukcja RFT z lat siedemdziesiątych. Niewielki mikrofon dynamiczny o nietypowym kształcie, wykonany z plastiku. Gniazdo 3 PIN DIN. Nasz egzemplarz stracił trochę kolor, ale stan techniczny jest w porządku. W oryginale sprzedawany w wyściełanej skrzyneczce, nasz niestety bez tego akcesorium.
-
RFT DM 1333
RFT DM 1333-
lata 70-te
nr: brak
Jeden z serii mikrofonów tego producenta, które skierowane były na rynek masowy. Podobno swego czasu kultowy mikrofon w DDR ;) Zapakowany w charakterystyczne dla tego okresu pudełko z przezroczystą pokrywką i emblematem producenta. Kabel DIN.
-
RFT DM 2000
RFT DM 2000-
lata 80-te
nr:
Plastikowy mikrofon dynamiczny, zakupiony dokładnie 3 czerwca 1986 roku dotarł do nas w stanie nienaruszonym. Wiemy, bo mamy gwarancję. Kabel z klasycznym 3 pinowym wtykiem DIN. Uwagę zwraca estetyczna, stosunkowo trwała i dobrze wykonana podstawa. Całość w skóropodobnym etui.
-
RFT DM 2112M
RFT DM 2112M-
lata 70-te
nr: brak
Z dołączonej gwarancji dowiedzieliśmy się, ze ten plastikowy dynamiczny mikrofon RFT został wyprodukowany dokładnie 24 sierpnia 1974. Gdybyście potrzebowali mamy też instrukcję. Okaz w całości plastikowy osadzony na plastikowej podstawie za pomocą prostego uchwytu. Kable zakończony wtykiem DIN 3 pin.
-
RFT DM 2412N
RFT DM 2412N-
lata 70-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon dynamiczny firmy RFT. Z wyglądu bardzo podobny do RFT 2413M. Różni je tylko kolor główki - w 2412 jest srebrna. Poza tym szczegółem, w 2412 kabel nie jest wmontowany na stałe, tylko podłączany do trzypinowego gniazda DIN.
-
RFT DM 2413M
RFT DM 2413M-
lata 80-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon dynamiczny na trójnogu, z regulacją pochylenia. Zaskakująco dobry i wyraźny dźwięk. Model 2413 ma brata bliźniaka oznaczonego 2412 N. Różnią się jedynie kolorem główki i mocowaniem kabla. W tym modelu jest przy mikrofonie, umocowany na stałe i zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
RFT DM 2416N
RFT DM 2416N-
lata 80
nr: brak
Plastikowy mikrofon dynamiczny niezwykle podobny do kuzynów 2412 i 2413. Włącznik na korpusie. Całość na stałe przymocowana do tzw. gęsiej szyi i zakończona wtykiem Tuchel. Nasz egzemplarz w stanie dobrym, niestety bez instrukcji i pudełka.
-
RFT DPSM 64
RFT DPSM 64-
lata 60
nr: 36431310
Prosty plastikowy mikrofon przenaczony do nagrań mowy (Sprach-mikrofon). Kabel zakończony wtykiem DIN 3 pin. Nasze egzemplarz w stanie idealnym. Trafił do nas w oryginalnynm pudełku wraz z dowodem zakupu. Dzięki temu wiemy, że sprzedano go dokładnie 24 lutego 1965 roku.
-
RFT DSM61A
RFT DSM61A-
lata 60-te
nr: 6449
Bardzo ładny, niewielkich rozmiarów studyjny mikrofon RFT. W całości metalowy, dostarczany w gustownym wyściełanym pudełku. Podłączany przez złącze Tuchel. Na forach można znaleźć info o jego powiązaniach z Neumannem. Dość rzadki okaz na aukcjach.
-
RFT KM 7063
RFT KM 7063-
lata 60-te
nr: brak
Mikrofon wyprodukowany przez Elektroakustik Leipzig należącą do koncernu RFT. W całości plastikowy, świetnie zachowany, zapakowany w oryginalne pudełko. Wtyk DIN z trzema pinami.
-
RFT KM 7162
RFT KM 7162-
lata 60-te
nr: brak
Tak naprawdę, to mikrofon ten nosi oznaczenie VEB Funkwerk Leipzig, ale na gwarancji wyraźnie widać, że to już marka RFT. Egzemplarz plastikowy, wkładka przesłonięta delikatną metalową siatką. Świetnie zachowany. Wtyk to trzy pinowy DIN.
-
RFT KM 8157
RFT KM 8157-
lata 60-te
nr: brak
Wyprodukowany w latach 60tych mikrofon kryształkowy. Wykonany z plastiku, membrana zabezpieczona nylonową siatką. Na spodzie gniazdo do statywu. Charakterystyczny design nie do pomylenia. Wtyk to trzypinowy DIN.
-
RFT KM/T70/53
RFT KM/T70/53-
lata 50-te
nr: 36/363/1007
Jeden z pierwszych seryjnych mikrofonów tej firmy. Niepowtarzalna, bakelitowa konstrukcja z kablem w grubym oplocie, zakończona starego typu, jednobolcowym wtykiem. Nasz egzemplarz zachowany w pięknym stanie.
-
RFT KM/T70/53 Black
RFT KM/T70/53 Black-
lata 50-te
nr: brak
Czarna wersja KM/T70/53. Niestety na nieoryginalnej podstawie, za to na wykonanej domowym sposobem nóżce. Kabel zakończony trzypinowym DIN. Mikrofon działa i generuje dźwięk o charakterystycznej dla mikrofonów tego okresu barwie.
-
RFT KM/T71/53
RFT KM/T71/53-
lata 50-te
nr: brak
Jeden z pierwszych seryjnych mikrofonów tej firmy. Bakelitowa konstrukcja, której nie wykorzystywał nikt inny, więc pomylić się nie można. Nasz okaz w stanie wzorowym, zachowany bardzo ładnie. Sznur w grubym oplocie zakończony jednobolcową wtyczką starego typu.
-
RFT MV 102 + MK 102
RFT MV 102 + MK 102-
lata 70-te
nr: 4999 + 8705
Bardzo ciekawy zestaw składający się z przedwzmacniacza MV 102, kapsuły MK102 i dwóch osłon nakręcanych na kapsułę, odpowiadających za zmianę charakterystyki. Stożkowa (NK 63) pozwala zarejestrować dźwięk dookólnie, płaska – kierunkowo. Wszystko wykonane z metalu. Gniazdo z 5 pinami. Niestety brak zasilania i kabla.
-
RFT PM 860
RFT PM 860-
lata 80-te
nr: 2079
Pojemnościowy mikrofon RFT/Gefell w komplecie z zasilaczem N 692 umożliwiającym napędzenie dwóch takich egzemplarzy jednocześnie. Ładnie brzmiący, jasny model polecany do gitary akustycznej i fortepianu. Wyposażony w filtr dolnoprzepustowy i tłumik -10db.
-
RIESSMANN A20
RIESSMANN A20-
lata 50-te
nr: 212
Jeden z niewielu zachowanych okazów niemieckiego producenta z Drezna, wchłoniętego w latach 70tych przez RFT. Mikrofon lampowy, utrzymany w stylistyce „bottle”, przeznaczony do nagrań studyjnych. Stan wizualny dobry, w komplecie zasilacz do remontu i gruby gumowany kabel. Jeden z pierwszych w kolejce do uruchomienia.
-
RONETTE R474
RONETTE R474-
lata 40-te
nr: 1366
Piękny okaz z lat 40tych, holenderskiej firmy Ronette. Kompletny, na solidnej metalowej podstawie. Świetnie wykonany, atrakcyjny wizualnie i bardzo ciężki. Gruby sztywny kabel, w naszym egzemplarzu nie ma końcówki.
-
RONETTE SB 742
RONETTE SB 742-
lata 50-te
nr: 3315
Ciekawy okaz, bardzo rzadko dostępny na aukcjach. Ten piezoelektryczny mikrofon holenderskiego producenta był wyposażony w dwie membrany, co miało pozwolić mu rejestrować dźwięk bez zakłóceń, pomóc w zwalczaniu wibracji i przenosić sygnał z użyciem dłuższego kabla. Nasz egzemplarz ma trochę sfatygowany kabel zakończony wtyczką jack. Niesprawdzany.
-
S.G. BROWN LTD Type F
S.G. BROWN LTD Type F-
lata 20
nr: brak
Ciekawostka od angielskiego producenta słuchawek, głośników i mikrofonów na potrzeby przemysłu cywilnego i wojskowego. Są dwie koncepcje. Pierwsza, że jest to mikrofon, używany również jako część apartu słuchowego. Druga, że to jednostronna słuchawka chroniąca damy z epoki przed zniszczeniem fryzury. Obstawiamy pierwszą. Nasz egzemplarz w stanie doskonałym. W dolnej części potencjometr głośności. Kabel w oplocie, wtyczka z dwoma bolcami.
-
SABA S-D 7/200
SABA S-D 7/200-
lata 60
nr: 23265
Świetnie zachowany egzemplarz mikrofonu dynamicznego Saba S-D 7/200 dotarł do nas w oryginalnym pudełku. Konstrukcja z lat 60 była sprzedawana jako dodatek do magnetofonów tej samej firmy. Dobry jakościowo plastik, składana podstawka i kabel z wtykiem DIN 3 PIN.
-
SAJA model: nieznany
SAJA model: nieznany-
lata 50
nr: brak
Nazwa Saja pochodzi od pierwszych sylab założycieli niemieckiej firmy Sander & Janzen działającej w Berlinie od lat 30 do roku 1960. Fabryka produkowała magnetofony szpulowe i to najprawdopodobniej od jednego z nich pochodzi nasz egzemplarz. Sprzęt w całości plastikowy, oparty na rozkładanej drucianej podstawie, zachowany w stanie bardzo dobrym. Podłączenie za pomocą standardowego wtyku DIN 3 pin.
-
SANYO HM-8
SANYO HM-8-
lata 70-te
nr: brak
Dynamiczny mikrofon znanego japońskiego producenta z lat 70tych. Niewielkich rozmiarów, wykonany w całości z plastiku. Na bocznej ściance przesuwany włącznik. Kabel zakończony dwoma wtykami jack – 3,5 i 2,5 mm.
-
SCHAUB-LORENZ SM 100
SCHAUB-LORENZ SM 100-
lata 60
nr: brak
Mikrofon Schaub-Lorenz SM 100 to praktycznie identyczna konstrukcja co Beyer M55. W całości metalowy, wręcz pancerny, a do tego nieźle brzmiący. Różnica sprowadza się w zasadzie do braku jakiegokolwiek logo marki. O tym, że jest to Schaub-Lorenz dowiadujemy się z naklejki na korpusie. SM 100 wystepował jako dodatek do magnetofonów szpulowych SL 100 tej marki. W komplecie plastikowy statyw.
-
SENNHEISER 511 Black fire
SENNHEISER 511 Black fire-
lata 90-te
nr: 250898
Nasz pierwszy Sennheiser z serii Black Fire. Stosunkowo młoda konstrukcja z początku lat 90tych. W całości plastikowy, ale wykonany całkiem solidnie. Gniazdo kabla to standardowe XLR. Może nie jest to najwyższa półka tego producenta, ale brzmi ciekawie i może się przydać w studio.
-
SENNHEISER Black Fire 515
SENNHEISER Black Fire 515-
lata 90
nr: 31950
Kolejny w naszej kolekcji mikrofon z uznanej serii Black Fire, niemieckiego producenta. Dynamiczna prosta konstrukcja, z gniazdem XLR. Wykonany w całości z bardzo dobrego jakościowo plastiku. Przyda się w studiu i na scenie. Nasz egzemplarz w stanie idealnym, w oryginalnym pudełku i pokrowcu.
-
SENNHEISER MD 21 HN
SENNHEISER MD 21 HN-
lata 60
nr: 02056
Jeden z legendarnych modeli niemieckiego producenta, których brzmienie i solidna budowa zachwycają realizatorów na całym świecie. Dobry dynamiczny mikrofon do studia i na scenę. Wersja srebrna. Brat bliźniak Grundiga 121, którego również znajdziecie na naszej stronie. Różni go od niego gniazdo na kabel DIN 3PIN w tylnej części obudowy.
-
SENNHEISER MD 211 N
SENNHEISER MD 211 N-
lata 70
nr: 07574
Ten dookólny mikrofon dynamiczny przeznaczony jest do rejestracji wokalu, gitary akustycznej czy instrumentów dętych. Zwany czasem “mikrofonem Toma Jonesa”, gdyż był jedną z ulubionych konstrukcji artysty. W pełni metalowa konstrukcja podłączana przez standardowe gniazdo DIN. Brzmieniowo ciekawie, piękny “piasek”. Nasz egzemplarz w pudełku, etui i z dokumentem pomiarowym z 13 listopada 1970 roku.
-
SENNHEISER MD 214N
SENNHEISER MD 214N-
lata 60-te
nr: 5743
Jeden z pierwszych miniaturowych mikrofonów studyjnych na świecie. Wytrzymała i świetnie brzmiąca konstrukcja zamknięta na którą czekała branża TV. Sprzęt w całości metalowy wyposażony w klips i smycz do powieszenia na szyi. Bardzo długi kabel zakończony wtykiem Big Tuchel.
-
SENNHEISER MD 4 S
SENNHEISER MD 4 S-
lata 50-te
nr: 31114
W pełni metalowy mikrofon dynamiczny o wysokiej odporności na sprzężenia. Pierwsza konstrukcja w której zastosowano takie rozwiązanie. Następca modelu Labor W DM 4 S. Literka S w nazwie oznacza wersję z włącznikiem na obudowie. Wyposażony w gniazdo formatu Big Tuchel z 5 bolcami.
-
SENNHEISER MD 400
SENNHEISER MD 400-
lata 80-te
nr: brak
Jeden z najtańszych mikrofonów tej marki. Dynamiczny, produkowany w latach 80tych, w całości plastikowy. Oparty na prostej, delikatnej podstawce. Kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN. Nasz egzemplarz w stanie idealnym, zarówno wizualnie, jak i technicznie.
-
SENNHEISER MD 402 LM
SENNHEISER MD 402 LM-
lata 70-te
nr: brak
Metalowy, dynamiczny mikrofon zza naszej zachodniej granicy. W oryginale w plastikowym futerale. Podstawa trójnożna. Kabel powinien być zakończony wtykiem DIN, ale nasz egzemplarz ktoś przerobił na duży jack. Działa i pracuje bardzo dobrze.
-
SENNHEISER MD 402 LM Black
SENNHEISER MD 402 LM Black-
lata 70
nr: brak
Metalowy, dynamiczny mikrofon Sennheiser w wersji z czarnym korpusem. Solidnie wykonany, świetnie brzmiący. W komplecie plastikowy statyw. Mamy już w naszej kolekcji ten model w kolorze srebrnym. Ten egzemplarz dotarł do nas w oryginalnym, plastikowym etui.
-
SENNHEISER MD 403
SENNHEISER MD 403-
lata 50-te
nr: H/374979
Jeden z naszych rarytasków. Wyjątkowo ładny, ciężki, wykonany wręcz z jubilerską dokładnością. Co więcej, świetnie sprawdza się w nagraniach, dając niepowtarzalny dźwięk. Nadal bardzo w cenie. Dość rzadko spotykany na aukcjach. Kabel zakończony wtykiem typu duży Jack. Nasz egzemplarz w stanie wzorowym.
-
SENNHEISER MD 407 H
SENNHEISER MD 407 H-
lata 70-te
nr: 04973
Doskonale brzmiący, często wykorzystywany do nagrań, mikrofon z lat siedemdziesiątych. Ciężka, solidna konstrukcja z gniazdem na statyw w dolnej części. Gruby i sztywny kabel zakończony wtyczką mały jack.
-
SENNHEISER MD 408N
SENNHEISER MD 408N-
lata 60-te
nr: brak
Dynamiczny mikrofon niemieckiego producenta. Zachowany w świetnym stanie technicznym i wizualnym. Pierwotnie przeznaczony raczej do nagrań radiowych i konferencji, dziś znajduje wielu entuzjastów w studio. W całości metalowy osadzony na solidnej podstawie. Wtyk Tuchel.
-
SENNHEISER MD 411
SENNHEISER MD 411-
lata 70-te
nr: brak
Jeden z tych modeli Sennheisera, który lokowany był w swoich latach na półce konsumenckiej, ale dziś jego brzmienie może być dla wielu ciekawe. Ten plastikowy mikrofon w oryginale osadzony był na trójnożnej podstawie. Niestety u nas jej nie ma. Gniazdo na podstawę nie ułatwia montażu na statywie. Kabel zakończony wtyczką DIN.
-
SENNHEISER MD 412-K
SENNHEISER MD 412-K-
lata 1986
nr: 1655
Kolejny Sennheiser w stanie idealnym. Pudełko, etui, instrukcja, a nawet karta gwarancyjna i paragon. Kosztował 139 marek. Platikowa konstrukcja dynamiczna, starszy brat MD 411. Włącznik w górnej części korpusu. Całość osadzona na trójnogiej podstawie. Kabel zamocoweany na stałe, wtyk duży Jack.
-
SENNHEISER MD 413N
SENNHEISER MD 413N-
lata 70-te
nr: 7999
Całkowicie metalowy dynamiczny mikrofon wokalny, przeznaczony do nagrywania śpiewu i mowy. Piękne, pełne brzmienie i charakterystyczne dla mikrofonów tej klasy doskonałe wykonanie. Stan idealny. Wtyk – mały Touchel.
-
SENNHEISER MD 416 N
SENNHEISER MD 416 N-
lata 70
nr: 16289
Doskonały dynamiczny mikrofon kardioidalny do użytku w studiu i na scenie. Wbudowany popfiltr, pięknie ukształtowane pasmo i bardzo dobre brzmienie. Ciężkie, solidnie wykonane, w całości metalowe dość nietypowe w kształcie narzędzie dla zawodowców. Podłączenie za pomocą gniazda DIN. Nasz egzemplarz w stanie bardzo dobrym.
-
SENNHEISER MD 418
SENNHEISER MD 418-
lata 80-te
nr: brak
Bardzo ładnie zachowany, absolutnie kompletny, jeden z mniej popularnych mikrofonów tej marki. W całości plastikowy, wyjątkowo lekki, osadzony na trójnożnym statywie z charakterystycznym uchwytem. U dołu konstrukcji, pierścień umożliwiający dostosowanie charakterystyki do mowy lub muzyki. Wtyczka - 3 pinowy DIN.
-
SENNHEISER MD 420-9
SENNHEISER MD 420-9-
lata 60-te
nr: 03636
Mniejsza wersja MD420NT. Mikrofon naprawdę niewielkich rozmiarów, jednak stosunkowo ciężki. Wykonany z metalu i plastiku. Gniazdo na kabel - Tuchel. Ze względu na małe rozmiary, mogą być problemy z mocowaniem do standardowego statywu.
-
SENNHEISER MD 427 Profisound
SENNHEISER MD 427 Profisound-
lata 80te
nr: 16823
Ten prosty mikrofon dynamiczny to młodszy brat modelu Sennheiser MD 431, podobnie jak on pochodzący z uznanej serii Profipower. Co prawda pozbawiony jest wyłącznika na korpusie, a plastik z którego jest wykonany różni się od tego zastosowanego w MD 431, ale brzmieniowo daje radę. Gniazdo na wtyk XLR.
-
SENNHEISER MD 430-17T
SENNHEISER MD 430-17T-
lata 80
nr: 1549
MD 430 występował w kilku wersjach. Co ciekawe, w katalogu Sennheiser nie występuje nasz model -17T. Jednak napis na oryginalnym pudełku nie pozostawia wątpliwości. Urządzenie zaprojektowano do użytku w pomieszczeniach o dużym natężeniu dźwięku (hale, dworce, lotniska), wyposażono w sytemy redukcji sprzężeń, charakterystykę superkardioidalną oraz dynamiczny przycisk “Speech”. W całości metalowy. Złącze Big Tuchel 5-pin.
-
SENNHEISER MD 431
SENNHEISER MD 431-
lata 80-te
nr: 23697
Seria Profipower zasłużenie cieszy się nienaganną opinią. Wykonany z bardzo dobrej jakości plastiku mikrofon dynamiczny o świetnym brzmieniu, do zastosowań reporterskich i koncertowych. Wyposażony we włącznik w górnej części obudowy. Gniazdo na wtyk XLR.
-
SENNHEISER MD 441-2
SENNHEISER MD 441-2-
lata 70-te
nr: 007077
Jeden z najlepszych mikrofonów dynamicznych w historii. Dobry do wszystkiego. Piękne klarowne brzmienie. W korpusie filtr umożliwiający ścięcie pasma. Stan doskonały. W komplecie oryginalny stojak oraz uchwyt z blokadą. Gniazdo big tuchel.
-
SENNHEISER MD 611 LM
SENNHEISER MD 611 LM-
lata 60
nr: brak
Prosta plastikowa konstrukcja dynamiczna, wyposażona w drucianą podstawkę, przeznaczona do magnetofonów szpulowych i kasetowych. Model MD 611 ma charakterystykę dookólną w przeciwieństwe do bardzo podobnego MD 722 (charakterystyka kardioidalna). Wtyk DIN 3 PIN. Nasz egzemplarz w stanie idealnym w oryginalnym kartonowym pudełku z instrukcją.
-
SENNHEISER MD 722 LM
SENNHEISER MD 722 LM-
lata 60
nr: brak
Sennheiser MD 722 to brat modelu MD 611. Miały nawet wspólną instrukcję i bliźniacze pudełka. Rożnią się konstrukcją główki (722 jest bardziej otwarty) oraz charakterystyką (722 – kardioidalna, 611 – dookólna). Prosta plastikowa konstrukcja z drucianą podstawką. Wtyk Din 3 PIN. Stan idealny.
-
SENNHEISER MD 93/1
SENNHEISER MD 93/1-
lata 50-te
nr: 05328
Nie do końca jesteśmy pewni, że to Sennheiser, choć wskazuje na to wzór grila i przede wszystkim nazwa modelu. W całości plastikowy na solidnej podstawie. W górnej części włącznik. Kabel zakończony trzypinowym wtykiem DIN.
-
SENNHEISER MKE 401
SENNHEISER MKE 401-
lata 70-te
nr: brak
Pojemnościowy mikrofon na trójnogu, z dwoma wymiennymi kapsułami o charakterystyce nerkowej i dookólnej. Na korpusie włącznik. Zasilany baterią 5,6 V. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN. Całość zapakowana w plastikowe pudełko.
-
SENNHEISER MKH 110/2
SENNHEISER MKH 110/2-
lata 70-te
nr: 95855
W pełni metalowy paluszek Sennheisera. Nasz egzemplarz ma niestety wydrapany, przez jakiegoś geniusza, numer na korpusie. Wtyk na kabel, to trzypinowy DIN.
-
SHURE 545 S UNIDYNE III
SHURE 545 S UNIDYNE III-
lata 60
nr: brak
Shure 545 S Unidyne III Series 2, to jeden z absolutnych estradowych i studyjnych klasyków. Przodek SM 57. W całości metalowy produkowany w USA. Włącznik osadzony w masywnym metalowym korpusie. Podłączany za pomocą gniazda 4 PIN (91-MC4M). Ceniony i używany w studiach nagraniowych na całym świecie po dziś dzień.
-
SHURE Unidyne B 515SB
SHURE Unidyne B 515SB-
lata 60
nr: brak
Solidna, amerykańska konstrukcja dynamiczna wykonana w większości z metalu. Zaprojektowany jako tańsza wersja profesjonalnych urządzeń tej marki. Włącznik na korpusie. Stan naszego egzemplarza dobry. Świetnie sprawdzi się do zastosowań scenicznych, szczególnie na wokalu. Kabel wbudowany na stałe, nasza końcówka to duży jack.
-
SIEMENS & HALSKE LB 5024
SIEMENS & HALSKE LB 5024-
lata 20-te
nr: 670
Prawdziwy rarytas w naszej kolekcji i jeden z najstarszych egzemplarzy. Mikrofon węglowy niemieckiej firmy Siemens und Halske. Wg. nas jest to model LB 5024, a na korpusie widzimy datę produkcji – grudzień 1927 roku. Jednak będziemy wdzięczni za wszelkie informacje, bo nie znaleźliśmy o nim żadnych danych. Mikrofon osadzony na oryginalnej postawie.
-
SONY C-48
SONY C-48-
lata 70-te
nr: 2561
Przepięknie brzmiący uniwersalny mikrofon pojemnościowy porównywany do Neumanna U87. Naszym zdaniem to jednak zupełnie inna barwa. Świetnie wykonany model wyposażony jest w przełącznik charakterystyk (dookólna, nerkowa, ósemkowa), przełącznik M/V (muzyka, wokal), tłumik -10dB i włącznik na spodzie korpusu (możliwość zasilania z baterii 9V). Wbudowane gniazdo na statyw i wejście na kabel XLR.
-
SONY ECM-16
SONY ECM-16-
lata 80
nr: brak
Mikrofon krawatowy z lat 80 ubiegłego wieku. Miniaturowa pojemnościowa konstrukcja japońskiego producenta zasilana baterią 1.5 lub 1.3 V (w zestawie). Nasz egzemplarz kompletny – pudełko, instrukcja, bateria, uchwyt (klips) mocujący. Całość w doskonałym stanie wizualnym i technicznym. Wbudowany kabel mały jack.
-
SONY F-27
SONY F-27-
lata 60
nr: brak
Mamy szacunek do sprzętu tego japońskiego producenta, ale ten prosty mikrofon dynamiczny to jeden z najniższych modeli tej marki. Mimo tego Sony F-27 jest wykonany starannie, z dobrej jakości plastiku. Kabel wmontowany na stałe, zakończony wtykiem mały jack. W komplecie pudełko i instrukcja, brak jednak oryginalnej plastikowej postawki, podobnej do tej w F-99T.
-
SONY F-99T
SONY F-99T-
lata 70-te
nr: none
Japoński stereofoniczny mikrofon dynamiczny. Świetnie wykonany, oparty na plastikowej podstawce. Kabel zakończony dwoma wtykami chinch odpowiedzialnymi za przesył sygnału dla obu kanałów. W komplecie nakręcane przejściówki na dużego jacka.
-
TANDBERG TM 4
TANDBERG TM 4-
lata 60
nr: brak
Prosty plastikowy mikrofon dynamiczny o charakterystyce dookólnej, produkowany w Oslo. Dostarczany w plastikowym pudełku, w którym znajdziemy również plastikową podstawkę oraz plastikowy uchwyt umożliwiający montaż na statywie. Nasz egzemplarz w stanie idealnym i oryginalnym opakowaniu.
-
TEAC MC-22
TEAC MC-22-
lata 70-te
nr: 63065
Śliczny stereofoniczny mikrofon TEAC, który przyjechał do nas USA. Wykonany z niesamowitą dbałością o szczegóły. Prawdziwy przykład solidnej roboty made in Japan. Solidna podstawa dociążona u dołu metalową płytką. Kabel z dwoma wtykami mały Jack.
-
TECHNICS RP-3210E
TECHNICS RP-3210E-
lata 80-te
nr: brak
Stereofoniczny mikrofon pojemnościowy znanego i cenionego japońskiego producenta. Zasilany baterią AA. Stan bardzo dobry. Kabel zakończony wtyczką JACK. Niestety w komplecie brak podstawy.
-
TEISCO UDM-1
TEISCO UDM-1-
lata 60
nr: brak
W całości metalowy dynamiczny mikrofon japońskiej firmy Teisco, znanej w muzycznym światku głównie z produkcji gitar. Pancerna konstrukcja i absolutnie kosmiczny design. W obudowie wmontowano włącznik, przełącznik H/L, gniazdo z jednym PIN oraz miejsce na statyw. Brzmienie hmmm takiego się można spodziewać. Stan wizualny i techniczny bardzo dobry.
-
TELEFUNKEN 55/9110
TELEFUNKEN 55/9110-
lata ?
nr: brak
To jeden z najbardziej zgadkowych mikrofonów w naszej kolekcji. Przyszedł do nas w pudełku z opisem “Dynam. Mikrophon fur Magnetophon mit Sockel und Ubertrager. PL. Nr. 55/9119 -1 -2 -3”. Wykonany z nieznanego nam tworzywa (podstawa ceramiczna?) i nigdy czegoś takiego na oczy nie widzieliśmy. A Wy? Macie jakieś informacje?
-
TELEFUNKEN C15
TELEFUNKEN C15-
lata 60-te
nr: brak
Prosty mikrofon kondensatorowy w plastikowej obudowie. Jeden z mniej prestiżowych modeli tej popularnej niemieckiej marki. Nieczęsty gość na aukcjach. Kabel zakończony 3 pinową wtyczką DIN.
-
TELEFUNKEN D 11 B
TELEFUNKEN D 11 B-
lata 60
nr: 25350
Mamy już w naszej kolekcji ten model sygnowany marką AEG. To praktycznie identyczna plastikowa konstrukcja ze złotym grillem, podłączana za pomocą kabla z wtykiem DIN 3 pin. Na “plecach” trzypozycyjny przełącznik muzyka/mowa/efekt telefonu. Gniazdo na statyw w dolnej części obudowy. Stan bardzo dobry. W komplecie oryginalne pudełko.
-
TELEFUNKEN D 77 S
TELEFUNKEN D 77 S-
lata 60
nr: brak
Inna wesja kolorystyczna modelu D77 (występował też jako AKG D-60S i AEG D77). Efektowny stereofoniczny mikrofon dynamiczny o konstrukcji umożliwiającej zarówno rozdzielenie kapsuł, jak i ułożenie ich w optymalnej relacji. Całość stoi na metalowym trójnogu. W komplecie pudełko i drugi stojak umożliwiający ustawienie obu kapsuł niezależnie. Kabel zakończony wtyczką DIN 5 pin.
-
TELEFUNKEN D11/HiB
TELEFUNKEN D11/HiB-
lata 50-te
nr: 94032
Bardzo ładnie zachowany, starannie wykonany, okaz z pięknym logo na froncie. Plastikowy z pozłacanym grillem. Rodzaj: dynamiczny. Z tyłu przełącznik mowa/muzyka. Kabel zakończony wtyczką DIN 3 piny. Odkręcana podstawa umożliwia mocowanie na statywie.
-
TELEFUNKEN D77
TELEFUNKEN D77-
lata 60-te
nr: brak
Efektowny stereofoniczny mikrofon dynamiczny o konstrukcji umożliwiającej zarówno rozdzielenie kapsuł, jak i ułożenie ich w optymalnej relacji. Metalowe grille osadzono w plastikowej ramie. Całość stoi na metalowym trójnogu. W komplecie drugi stojak umożliwiający ustawienie obu kapsuł niezależnie. Kabel zakończony wtyczką DIN 5 pin.
-
TELEFUNKEN D9-D
TELEFUNKEN D9-D-
lata 60-te
nr: 08452
Zdecydowanie rzadziej widywany brat modelu Telefunken D9/A. Wykonany z plastiku, wyposażony w zintegrowaną podstawkę i włącznik w górnej części korpusu. Zastosowanie domowe i przemysłowe. Kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN.
-
TELEFUNKEN D9/A
TELEFUNKEN D9/A-
lata 60-te
nr: 35115 DD
Jeden z serii niemieckich kwadraciaków. Opakowany w plastikowe pudełko, z przejrzystą pokrywką. Solidnie wykonany, ciężki, oparty na plastikowej podstawce. Brak gniazda na statyw. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
TELEFUNKEN ELA M 101/1
TELEFUNKEN ELA M 101/1-
lata 30
nr: brak
Wyjątkowy okaz w naszym mikrofonowym zoo. Pięknie zachowany mikrofon węglowy z lat 30-tych do zawieszenia w ramie. Stąd uchwyty po bokach. Niestety nie mamy odpowiedniego uchwytu. Aby go uruchomić potrzebne jest specjalne zasilanie podpinane pod dwa bolce w dole obudowy. Brat bliźniak modeli Ela M46, Siemens SM2, KVM2. Stan idealny. Oryginalne opakowanie.
-
TELEFUNKEN ELA M 521
TELEFUNKEN ELA M 521-
lata 60-te
nr: 2962
Dzięki Wojtkowi dowiedzieliśmy się, że ten nieoznaczony logiem producenta mikrofon pochodzi najprawdopodobniej z fabryki Telefunken. Plastikowa stopka z włącznikiem, “gęsia szyja” i niewieki mikrofon z numerem 2962 sugerują, że urządzenie było wykorzystywane do komunikacji dworcowej, lotniskowej lub na konferencjach.
-
TELEFUNKEN ELA M102/1
TELEFUNKEN ELA M102/1-
lata 30-te
nr: brak
Wczesna węglowa konstrukcja, wykonana z bakelitu przez renomowanego niemieckiego producenta. Przeznaczona do rejestracji "z ręki", możliwie blisko źródła dźwięku. W naszej kolekcji wersja S, z wbudowanym włącznikiem. Mamy dwa takie okazy w pudełkach. Jeden na sprzedaż.
-
TELEFUNKEN M203/1
TELEFUNKEN M203/1-
lata 30-te
nr: brak
Jeden z największych rarytasów w naszej kolekcji. Ma swoją historię. Wyprodukowany w 1936 roku, w latach 1946 – 1952 pracował w studiu polskich Zakładów Fonograficznych "MUZA". Wyjątkowo ciężki - 4,2 kg z podstawą! Zachowany w stanie stosunkowo dobrym, ale jeszcze przed renowacją.
-
TELEFUNKEN MD 418-4
TELEFUNKEN MD 418-4-
lata 70
nr: 02671
Świetnie zachowany dynamiczny mikrofon konferencyjny. Osadzony na oryginalnej podstawie M820 wyposażonej w „gesią szyję” i włącznik z diodą kontrolną. Na grillu osadzona charakterystyczna osłona z pleksiglasu, z nazwą firmy. Kabel zakończony wtyczką DIN 7 PIN. Stan idealny.
-
TELEFUNKEN MGT K10
TELEFUNKEN MGT K10-
lata 60-te
nr: 376
Brat bliźniak AEG MGT K 10. Solidny, w całości metalowy. Na górnej części korpusu plastikowe koło włącznika. Na tylnej ściance trzy otwory umożliwiające prawdopodobnie alternatywne podłączenie mikrofonu. Kabel z 3 pinową wtyczką DIN.
-
TELEFUNKEN TC 600 HIFI
TELEFUNKEN TC 600 HIFI-
lata 70te
nr: brak
Mikrofon pojemnościowy o charakterystyce nerkowej z zasilaczem zewnętrznym napędzanym dwiema bateriami 9V. Konstrukcja w całości metalowa osadzona na trójnożnej podstawie. Nasz egzemplarz nie uchronił się od drobnych zabrudzeń korpusu i brak mu osłony przeciwwietrznej. Kabel DIN z 3 pinami.
-
TELEFUNKEN TD11
TELEFUNKEN TD11-
lata 60-te
nr: brak
Kolejna z serii kwadratowych konstrukcji tej firmy. Wykonany estetycznie, ale z mniej trwałego plastiku. Opierany na tandetnej plastikowej nóżce, ale u dołu obudowy gniazdo na statyw. Z tyłu przełącznik muzyka/mowa. Wtyczka - trzypinowy DIN.
-
TELEFUNKEN TD12
TELEFUNKEN TD12-
lata 70-te
nr: brak
Nowe dziesięciolecie i nowy design budżetowych mikrofonów Telefunken. Małych rozmiarów dynamiczny mikrofon na metalowym stojaku. Króciutki kabel z 3 pinową wtyczką DIN na końcu. Co ciekawe, my mieliśmy swojego Telefunkena - Tonsila MDU 22.
-
TELEFUNKEN TD20
TELEFUNKEN TD20-
lata 60-te
nr: brak
Dynamiczny Telefunken o nietypowym kształcie. W gronie swych kwadratowych kolegów musiał się wyróżniać. Ciężki, dość mało atrakcyjny wizualnie, na tandetnej podstawce i bez gniazda na statyw. Ale często spotykany na eksperymentalnych sesjach. Kabel zakończony trzypinowym złączem DIN.
-
TELEFUNKEN TD21
TELEFUNKEN TD21-
lata 60-te
nr: brak
Mikrofon dynamiczny skonstruowany z metalu. W oryginale na drucianej podstawce. Kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN. Ten egzemplarz to prezent - dziękujemy Beata!
-
TELEFUNKEN TD24
TELEFUNKEN TD24-
lata 70-te
nr: brak
Plastikowy, dynamiczny Telefunken sprzedawany z odpowiednim magnetofonem. Cieniutki i delikatny kabelek można schować w tylnej części obudowy. Całość dość rachityczna. Przełącznik na przednim panelu. Kabel zakończony podwójnym wtykiem DIN.
-
TELEFUNKEN TD26
TELEFUNKEN TD26-
lata 60
nr: 064476
Kolejny egzemplarz z serii modeli dynamicznych TD tego producenta. Nie dajcie się zwieść jego wizualnej delikatności. To dość solidnie zbudowana, metalowa konstrukcja. W komplecie druciany stojak. Kabel osadzony na stałe, zakończony wtykiem DIN 3 pin. Nasz egzemplarz w oryginalnym pudełku.
-
TELEFUNKEN TD300
TELEFUNKEN TD300-
lata 60-te
nr: 31-225-002-40
Reporterski mikrofon Telefunkena o dość nietypowym dla tej firmy kształcie. Na korpusie wyłącznik oraz regulacja siły sygnału. Na główce wskaźnik poziomu wysterowania. Kabel zakończony pieciopinowym wtykiem DIN.
-
TELEFUNKEN TD33
TELEFUNKEN TD33-
lata 60-te
nr: brak
Mniejszy i lżejszy brat TD 60. Dynamiczny mikrofon niemieckiego producenta wykonany w całości z plastiku, osadzony na podstawie z tego samego materiału. W dolnej części korpusu przełącznik M/S (muzyka, mowa), w górnej potencjometr regulacji głośności. Kabel z wtykiem DIN 5 bolców.
-
TELEFUNKEN TD4
TELEFUNKEN TD4-
lata 60
nr: brak
Niewielki mikrofon dynamiczny dołączany do magnetofonu reporterskiego Magnetophon 4001 G produkowanego przez Telefunken Deutschland w latach 60. Zaskakuje jakość wykonania tego drobiazgu. Urządzenie jest w całości metalowe, wyposażone w klips do montażu i etui na pasek. W korpusie włącznik. W komplecie był jeszcze druciany stojak, niestety nasz egzemplarz go nie posiada. Kabel zakończony dwiema wtyczkami DIN – 5 i 3 PIN.
-
TELEFUNKEN TD60
TELEFUNKEN TD60-
lata 60-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon dynamiczny o stosunkowo dużych gabarytach, wyposażony we włącznik w dolnej i potencjometr w górnej części obudowy. Plastikowa podstawa jest częścią niezależną od uchwytu w którym znajdziemy gniazdo statywu. Wtyk 3 pin DIN.
-
TELEFUNKEN TD7
TELEFUNKEN TD7-
lata 60-te
nr: brak
Plastikowy dynamiczny, osadzony na trójnożnym stojaku, oczywiście odkręcanym. Brak jakichkolwiek dodatkowych funkcji. Krótki kabel zakończony wtyczką DIN z trzema pinami. Jeden z mniej reprezentacyjnych modeli tej marki.
-
TELEFUNKEN TD9
TELEFUNKEN TD9-
lata 60-te
nr: brak
Dynamiczny kwadraciak Telefunkena. Zapakowany w typowe dla serii pudełko. Lekki, plastikowy mikrofon, wykonany dość przeciętnie, ale za to z miejscem na gwint statywu. Kabel z trzypinowym DINem na końcu.
-
TELFA PN61
TELFA PN61-
lata 70-te
nr: brak
Stary wojskowy mikrofon produkcji polskiej. Baaardzo ciężki. Ta konstrukcja zniesie wszystko. Nie ma możliwości sprawdzenia działania.
-
TESLA 516000
TESLA 516000-
lata 50-te
nr: brak
W latach 50tych wyszła cała seria tych mikrofonów Tesla. Czasami różniły się tylko kolorem obudowy. U dołu wtyk na z trzema pinami, ale charakterystyczny dla tej firmy. Nasz okaz jest po poważnym urazie wewnętrznym :) Nie ma szansy na podłączenie, za to pięknie wygląda na tapecie.
-
TESLA 516001
TESLA 516001-
lata 50-te
nr: brak
Charakterystyczny w kształcie mikrofon zza naszej południowej granicy. Wykonany dość topornie, ale ma swój urok. Na obudowie brak marki, modelu i numeru seryjnego. Podajemy za oldmics.cz Nie wiadomo czy działa.
-
TESLA 516002
TESLA 516002-
lata 50-te
nr: brak
Ładny w kształcie, dość starannie wykonany model z lat pięćdziesiątych. Logo wytłoczone na górze obudowy, brak numeru seryjnego i nazwy modelu. Charakterystyczny trzypinowy wtyk na kabel u dołu. Bardzo ładnie prezentujący się mikrofonik.
-
TESLA 516450
TESLA 516450-
lata 50-te
nr: brak
Pięknie wykonany, w pełni metalowy, ciężki i solidny mikrofon, sygnowany marką TESLA. Na uwagę zasługuje niespotykane, ciekawe wzornictwo. Gniazdo podłączeniowe z trzema bolcami. Tuż za nim nietypowe, płytkie mocowanie statywu.
-
TESLA AMD 103
TESLA AMD 103-
lata 60-te
nr: brak
Plastikowy, klasyczny dla tego okresu mikrofon TESLA. Niewielki rozmiarem. Nasz okaz z pomarańczową siatką, ale produkowane były również wersje w kolorystyce zieleni. Kabel zakończony wtyczką DIN.
-
TESLA AMD 104
TESLA AMD 104-
lata 60-te
nr: brak
Większy rozmiarami niż AMD 103, ale bardzo podobnego kształtu. Również wykonany z plastiku. Nasz egzemplarz jest bardzo ładnie zachowany. Do zdjęcia umieszczony na stylowej podstawce, która nie wchodziła w komplet. Kabel DIN.
-
TESLA AMD 106
TESLA AMD 106-
lata 60-te
nr: brak
Kolejny z serii AMD. Wzornictwo już z lat siedemdziesiątych. Kanciasty, mało atrakcyjny z wyglądu. Chyba najczęściej spotykana Tesla na aukcjach w Europie. Identyczny model można znaleźć w internecie pod nazwą AMD 105. Kabel z końcówką typu DIN.
-
TESLA AMD 108
TESLA AMD 108-
lata 60-te
nr: brak
Kolejny model Tesli z przełomu lat 60tych i 70tych. Bardzo często spotykany w Polsce. Estetycznie nie odbiega od standardów Tesli w tych latach. Kabel zakończony standardową końcówką DIN.
-
TESLA AMD 111
TESLA AMD 111-
lata 60-te
nr: brak
Popularny mikrofon Tesla z tego okresu. Obok AMD 104 najładniejsza, bo prosta konstrukcja z serii. Oparty na metalowej podstawce, na której znajdziemy symbol modelu. Nasz egzemplarz w bardzo ładnym stanie.
-
TESLA AMD 200
TESLA AMD 200-
lata 60-te
nr: brak
Pięknie zachowany egzemplarz mikrofonu dynamicznego Tesla z lat 60tych. Praktycznie nowy. Bardzo nietypowy wygląd, dzięki któremu sprzęt zyskał nazwę "suszarki". Na korpusie obrotowy przełącznik M-S. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
TESLA AMD 206L
TESLA AMD 206L-
lata 70-te
nr: 384382262251
Dynamiczny, plastikowy mikrofon od naszych południowych sąsiadów. W pełni sprawny. Występował z jasną i czarną główką. Produkowany w latach 60-70. Po napisie na pudelku wnioskujemy, że nasz pochodzi z 1977 roku. Kable zakończony wtyczką DIN.
-
TESLA AMD 210
TESLA AMD 210-
lata 70
nr: brak
Wspaniale zachowany egzemplarz AMD 210. Model podobny do obecnego w kolekcji 200, rejestrujący jednak większy zakres pasma. Na obudowie pierścień, w pozycji S tłumiący okolice 50Hz o -10db. Wtyk Din 3 PIN. Nasz egzemplarz w stanie idealnym. W komplecie etui, instrukcja i dowód zakupu (Z.U.R. i T. Szczecin 10. 08. 1979).
-
TESLA AMD 902
TESLA AMD 902-
lata 60te
nr: brak
Czechosłowacki prosty mikrofon dynamiczny wykonany z plastiku z metalowym grillem. Na spodzie obudowy antypoślizgowa stopka. Sprzedawany wraz z magnetofonem Tesla Start. Model występował również w kolorze szarym. Nasz egzemplarz w oryginalnym pudelku. Kabel zakończony wtyczką DIN 3 pin.
-
THIELE M4
THIELE M4-
lata 50-te
nr: 42
Piękny okaz, który zdecydowaliśmy się umieścić w dziale Neumann. Lampowy mikrofon pojemnościowy z wbudowanym zasilaczem, który niestety generuje szum nie do przyjęcia wg dzisiejszych standardów. Przełącznik charakterystyk. Stosunkowo rzadko spotykana wersja chromowana. Nasz w idealnym stanie.
-
TIP-TOP 9010 & 9020
TIP-TOP 9010 & 9020-
lata 80
nr: brak
Niewiele wiemy o tych plastikowych mikrofonach, mimo że dotarły do nas w bardzo dobrym stanie i oryginalnych opakowaniach. Prawdopodobnie były dodatkiem do dystrybuowanych w Niemczech magnetofonów marki TIP-TOP wytwarzanych przez producentów z Japonii i Tajwanu. Wyposażone w plastikową podstawkę, włącznik w korpusie i kabel zakończony wtyczką DIN 5 pin (9020) lub podwójnym Jack 2,5 i 3,5mm (9010).
-
TONSIL MD 249
TONSIL MD 249-
lata 80-te
nr: brak
Stereofoniczny mikrofon rodzimej produkcji. Wkładki takie same jak w MDU-24. Wściekle czerwona plastikowa konstrukcja na prostej plastikowej podstawce. W swoich latach kosztował 3.500 złotych. Fani Unitry chwalą go za dobrą jakość nagrań i małą wrażliwość na warunki zewnętrzne. Mieści się w standardowy uchwyt mikrofonowy.
-
TONSIL MD 268
TONSIL MD 268-
lata 90
nr: brak
Jak informuje załączona instrukcja mikrofon dynamiczny MD 268 produkowany był w aż 13 wersjach, a jego przeznaczenie to nagrania domowe oraz amatorskie zespoły muzyczne. Nasz egzemplarz z włącznikiem na korpusie, oryginalnym uchwytem, kartą gwarancyjną i etui, ale niestety bez oryginalnego stojaka. Kabel zakończony wtykiem DIN 3 pin (WM-345).
-
TONSIL MDO 12
TONSIL MDO 12-
lata 70-te
nr: brak
Niewielka konstrukcja przeznaczona do użytku amatorskiego. Dostosowany do magnetofonów kasetowych, mikrofon posiada włącznik w obudowie umożliwiający sterowanie pracą magnetofonu (wersja wz). Całość oparta na plastikowej nóżce i zapakowana w standardowe dla tego okresu pudełko z przejrzystym wiekiem. Dwie wtyczki DIN, trzy i pięciobolcowa.
-
TONSIL MDO 14
TONSIL MDO 14-
lata 70-te
nr: brak
Jeden z lepiej wykonanych mikrofonów Tonsil do użytku domowego. Oparty na drucianej podstawie, zapakowany w standardowe pudełko z przejrzystą pokrywką. Kabel zakończony trzypinowym wtykiem DIN.
-
TONSIL MDO IX
TONSIL MDO IX-
lata 70-te
nr: brak
Najprawdopodobniej najpopularniejszy mikrofon Tonsila w Polsce. Prosta i lekka plastikowa konstrukcja na drucianej podstawce. Stosowany w popularnych magnetofonach szpulowych, gościł w co drugim domu. Zapakowany w standardowe pudełko z przejrzystą górą. Wtyczka to trzypinowy DIN.
-
TONSIL MDU 22
TONSIL MDU 22-
lata 70-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon dynamiczny do magnetofonów kasetowych na drucianej podstawce. Klon niemieckiego Telefunkena TD 12. Nieduży i lekki. Krótki kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
TONSIL MDU 24
TONSIL MDU 24-
lata 80-te
nr: brak
Stereofoniczny mikrofon Unitra Tonsil produkowany na licencji MB Electronic. Klon Grundiga GDSM 331. Osadzony na plastikowym trójnożnym statywie. Podłączany za pomocą pięciopinowego wtyku DIN.
-
TONSIL MDU 26
TONSIL MDU 26-
lata 70-te
nr: brak
Mikrofon Tonsila skierowany do bardziej wymagających użytkowników z tzw. "średniej półki". Przeznaczony, przede wszystkim na estradę. Dużo większy niż inne modele, lepiej wykonany, o mocnym, dobrej jakości sygnale. Usadowiony na trójramiennym plastikowym statywie, zapakowany w plastikowe, elastyczne opakowanie, wyłożone gąbką. Wtyk - trzypinowy DIN.
-
TONSIL MDU 27
TONSIL MDU 27-
lata 70-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon na drucianej podstawce do użytku z magnetofonem. Kolejna konstrukcja naszej rodzimej produkcji z lat siedemdziesiątych. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
TONSIL MDU 37
TONSIL MDU 37-
lata 90-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon do magnetofonów kasetowych. Wyprodukowany juz w latach dziewięćdziesiątych. To inny plastik, ale nadal niezbyt ciekawe wzornictwo. Na korpusie włącznik. Zapakowany w proste kartonowe pudełko. Kabel zakończony wtyczką DIN.
-
TONSIL MDU VII 6086
TONSIL MDU VII 6086-
lata 60-te
nr: 24502
Kwadratowy mikrofon Tosil dumnie prezentujący napis Made in Poland na przedniej ściance. Mikrofon ciężki, dość topornie wykonany, oparty na wysuwanej drucianej nóżce. Bardzo gruby, sztywny kabel zakończony wtykiem typu duży Jack.
-
TONSIL MK II
TONSIL MK II-
lata 60-te
nr: brak
Jeden z najwcześniejszych mikrofonów polskiej firmy. Dwukolorowa czarno-biała obudowa o wyjątkowo prostym kształcie. Brak podstawki oraz gniazda na statyw. Bardzo wąskie pasmo przenoszenia. Zdecydowanie mikrofon do zastosowań amatorskich i eksperymentalnych. Niesamowicie gruby i sztywny kabel nie ułatwiał na pewno użytkowania. Wtyczka jednobolcowa starego typu.
-
TONSIL MK II Szary
TONSIL MK II Szary-
lata 60-te
nr: brak
Inna wersja MK II, prostego mikrofonu do magnetofonów przenośnych Tonsila. Tym razem w kolorze szaro-szarym :) Równie uboga w dodatki. Gruby i mega sztywny kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
TOSHIBA 0B 1390 B
TOSHIBA 0B 1390 B-
lata ?
nr: brak
To pierwszy mikrofon marki Toshiba na stronach Oldmics.pl. Prawdopodobnie jest to konstrukcja dynamiczna, dołączana do któregoś z magnetofonów tej japońskiej firmy. Plastikowa obudowa z gniazdem na statyw w podstawie. Całość wspiera druciana podstawka. Ukruszony górny róg obudowy.
-
TRANSDUCER CORPORATION BULLET TR-5
TRANSDUCER CORPORATION BULLET TR-5-
lata
nr: 3572
Niewiele wiemy o tym okazie. Producent z Nowego Yorku wydał tylko kilka modeli z TR w nazwie. Mikrofon ma bakelitową obudowę i osadzony jest solidnej metalowej podstawie marki Astatic. Wszelkie podpowiedzi mile widziane.
-
TURNER 33 D
TURNER 33 D-
lata 40-te
nr: 3532
Amerykański mikrofon z lat czterdziestych, produkowany w stanie Iowa. Piękny chromowany kształt powoduje, że bardzo często używany jest jako elegancki gadżet. To jest właśnie model z głównej strony mikrofonika.net. Nasz egzemplarz jest w całości oryginalny, włącznie z kablem. Posiada nawet papierową metkę gwarancyjną.
-
UHER 614/D9
UHER 614/D9-
lata 50-te
nr: brak
Bardzo rzadko spotykany model Uher'a. Plastikowy, stosunkowo solidnie wykonany, z rozkładaną plastikową podstawką. Z tyłu obudowy nietypowy zwieracz umożliwiający przełącznie oporności. Koncówka nazwy modelu - D9, może sugerować związki z Telefunkenem i Laborem. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
UHER D11N
UHER D11N-
lata 60-te
nr: brak
Brat bliźniak mikrofonu AKG o tym samym oznaczeniu. Kabel zakończony 3 pinową wtyczką DIN. W spodniej części gniazdo umożliwiające montaż na statywie. Z tyłu przełącznik mowa/muzyka.
-
UHER M136
UHER M136-
lata 60-te
nr: brak
Prosty plastikowy mikrofon dynamiczny produkowany w latach 1968-1976. Krotki i delikatny kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN. W komplecie druciana podstawka. Nasz egzemplarz w stanie kolekcjonerskim.
-
UHER M531
UHER M531-
lata 60-te
nr: brak
Prawdopodobnie jest to poprzednik Uhera M 534. Świetny mikrofon dynamiczny, o ciekawym charakterystycznym brzmieniu. Jak najbardziej polecamy do wykorzystania przy nagraniach. Z tyłu plastikowej obudowy przełącznik mowa/muzyka. Druciana podstawka i gniazdo na statyw. Kabel z trzypinową wtyczką DIN.
-
UHER M534
UHER M534-
lata 70-te
nr: brak
Jeden z najbardziej chwalonych mikrofonów tej firmy. Prawdziwa legenda Uhera, którą można dostać za stosunkowo niewielkie pieniążki. Polecany do nagłaśniania instrumentów perkusyjnych, szczególnie talerzy. Świetnie wykonany, solidna metalowa obudowa. Przełącznik mowa/muzyka. Zamontowany na metalowym trójnogu. Kabel zakończony wtyczką DIN.
-
UHER M539
UHER M539-
lata 70
nr: brak
Doskonały studyjny mikrofon dynamiczny charakteryzujący się świetnym brzmieniem, porównywalnym z najlepszymi modelami innych niemieckich marek. W pełni metalowa konstrukcja, z dedykowanym uchwytem. W korpusie przełącznik M/S. W komplecie druciany statyw. Gniazdo Tuchel. Nasz egzemplarz w doskonałym stanie technicznym i wizualnym. Oryginalne opakowanie.
-
UHER M641
UHER M641-
lata 70-te
nr: brak
Ciekawa stereofoniczna konstrukcja uznanej marki. Tym razem wykonanie nie powala. Mikrofon jest w pełni plastikowy, leciutki, oparty na delikatnym drucianym statywie. Kabel zakończony pięciopinową wtyczką DIN. Umożliwia rozłożenie obu części w poziomie co pozwala dobrać szerokość bazy stereo.
-
UNITRA MDU 25
UNITRA MDU 25-
lata 70-te
nr: brak
Dynamiczny, kardioidalny mikrofon stereofoniczny, wykonany z plastiku z charakterystycznymi ażurowymi osłonami kapsuł. Osadzony na stojaku umożliwiającym zmianę położenia obu mikrofonów. Kabel zakończony wtyczką DIN z pięcioma bolcami. Niedroga, ale wyjątkowo rzadko spotykana konstrukcja. Krajowy biały kruk. W naszym zestawie oryginalne pudełko, instrukcja, paragon i karta gwarancyjna.
-
UNITRA Tonsil MDU-43
UNITRA Tonsil MDU-43-
lata 80
nr: brak
Miniaturowy mikrofon MDU-43 przeznaczony był do użytku profesjonalnego. Ze względu na trwałość (w całości metalowy) i niewielkie rozmiary idealnie nadawał się do umieszczenia na tzw. „gęsiej szyi”. Dlatego zdominował radiowęzły, konferencje, mównice, gdzie świetnie sobie radził. Gniazdo DIN 3 pin. Nasz egzemplarz na stylowej podstawie z włącznikiem sygnowanej logo Politechniki Wrocławskiej. Pozdrawiamy!
-
Webster Chicago MM-35
Webster Chicago MM-35-
lata 40
nr: brak
Wyprodukowany przez Webster Chicago Corporation mikrofon kryształkowy, będący prawdopodobnie elementem rejestratora taśmowego, z których słynęła marka w latach 40. W pełni metalowa konstrukcja miała w komplecie specjalną podstawkę, uchwyt. Niestety nasz egzemplarz nie został w nią wyposażony.
-
Z.W.G. MK I
Z.W.G. MK I-
lata 50-te
nr: 01531
Mikrofon krystaliczny wyprodukowany w latach 1955-1959 w Polsce przez Zakłady Wytwórcze Głośników we Wrześni (późniejszy Tonsil). Konstrukcja bakelitowa, wyposażona we włącznik w górnej części korpusu. Za pomoc w identyfikacji dziękujemy p. Zasławowi Adamaszkowi.
-
ZWG-L-10 MD-IV P
ZWG-L-10 MD-IV P-
lata 60
nr: brak
Mikrofon dynamiczny wyprodukowany w latach sześćdziesiątych przez Zakłady Wytwórcze Głośników we Wrześni (późniejszy Tonsil). Oryginalna, designerska konstrukcja z plastiku osadzona na podstawie z tego samego materiału. Nasz egzemplarzy wygląda bardzo dobrze, a w komplecie dostaliśmy też pudełko i kabel z transformatorem wyposażony w złącza DIN 5 pin.
-