AKG

kraj: Austria
rok założenia: 1947

Pobierz tapetę:
1920x1080
1440x900
1280x1024
1024x768

zobacz kolekcję >

AKG

Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H.

Założona w 1947 roku przez Rudolfa Goerike i Ernesta Plessa austriacka firma produkująca sprzęt audio, specjalizująca się w konstrukcji mikrofonów i słuchawek.  W 1953 roku, jako pierwsza spółka na świecie, AKG wyprodukowała dynamiczny mikrofon kardioidalny. Jednak za najbardziej znany model mikrofonu AKG uznawany jest pojemnościowy C12, produkowany również od 1953 roku.

więcej
 • AKG C12B

  AKG C12B

  lata 60

  nr: 462

  Absolutny święty Graal w portfolio marki. Doskonały, lampowy mikrofon pojemnościowy, następca legendarnego C12, a jednocześnie całkowicie nowa konstrukcja wyprzedzająca swoje czasy. Fenomenalne, niepodrabialne brzmienie. Nasz egzemplarz zapakowany w oryginalne pudełko, napędzany oryginalnym zasilaczem i podłączony oryginalnym kablem. Jeden z najcenniejszych okazów w naszej kolekcji.

 • AKG D 202 CS

  AKG D 202 CS

  lata 60te

  nr: 81599

  Dynamiczny mikrofon o charakterystyce kardioidalnej wyposażony w filtr 50 Hz, -7 dB i -20 dB. Solidna konstrukcja o uniwersalnych walorach brzmieniowych. Jeden z bardziej udanych modeli austriackiej firmy, używany do dziś w studio i na scenie. Gniazdo kabla DIN 3 piny.

 • AKG D1000 C

  AKG D1000 C

  lata 60-te

  nr: brak

  Ceniony mikrofon dynamiczny austriackiego producenta. Wersja złota. Solidny, metalowy, wykonany z dbałością o szczegóły. Całkiem niezłe brzmienie. Na korpusie przełącznik B-M-S. Nasz egzemplarz lekko podrapany, ale działa znakomicie. Gniazdo na wtyk DIN.

 • AKG D11 N

  AKG D11 N

  lata 60te

  nr: 10016

  Piękny kwadraciak marki AKG. Z tyłu przełącznik m/s, za pomocą którego możemy ustawić mikrofon na odbiór mowy lub muzyki. Kabel z 3 pinową końcówką DIN. Na spodzie gniazdo umożliwiające montaż na statywie. Dość rzadki okaz w pięknym stanie.

 • AKG D12

  AKG D12

  lata 60-te

  nr: 77727273737

  Mikrofon dynamiczny produkcji austriackiej, który zdobył w świecie sławę jednego z najlepszych narzędzi do rejestrowania bębna stopy. Często używany też przy nagraniach instrumentów basowych. Nasz egzemplarz posiada wbudowany przełącznik, którego zastosowania nie słyszę. Aktualnie jeden z najlepiej wycenianych mikrofonów dynamicznych.

 • AKG D125

  AKG D125

  lata 60

  nr: brak

  W pełni metalowa konstrukcja D125 zapewnia mu wytrzymałość na scenie i w studio. A do tego jest właśnie stworzony. Prosta forma kryje w sobie nadal ceniony przez realizatorów dynamiczny mikrofon do wokalu, tomów, pieców gitarowych itp. Podłączany za pomocą standardowego kabla XLR. Stan idealny.

 • AKG D130

  AKG D130

  lata 70-te

  nr: brak

  Jak zwykle u tego Austriackiego producenta spotykamy się z wysoką jakością wykonania. Mikrofon jest solidny, świetnie wykonany, gril pokryty drobnymi kuleczkami jak w model M640 N. Gniazdo na kabel xlr. Stan wizualny i techniczny doskonały, brzmi bardzo dobrze.

 • AKG D160 E1

  AKG D160 E1

  lata 70te

  nr: brak

  Mikrofon dynamiczny wykonany w całości z metalu o popularnym i wygodnym kształcie „paluszka”. Charakteryzuje się ciepłym, bogatym brzmieniem nasyconym szczególnie w zakresie tonów średnich. Lubiana opcja w studio. Gniazdo na wtyk XLR.

 • AKG D170E

  AKG D170E

  lata 70

  nr: brak

  Solidna pozycja w katalogu austriackiego producenta. Superkardioidalny sceniczny mikrofon wokalny z lat 70. Według relacji muzyków świetnie poradzi sobie również z basem i perkusją. W całości metalowy. Podłączenie – gniazdo XLR.

 • AKG D20

  AKG D20

  lata 60-te

  nr: 1705

  Jeden z najlepiej wycenianych mikrofonów dynamicznych i jedna z perełek w naszej kolekcji. Zapakowany w gustowne, drewniane pudełko. Studyjny standard w nagraniach basu i stopy. Na korpusie przełącznik umożliwiający regulację siły sygnału. Mikrofon wyposażony jest w specyficzne, nieużywane już, 3 pinowe złącze AKG DIN connector.

 • AKG D24

  AKG D24

  lata 80-te

  nr: 10798

  Dynamiczny mikrofon wykonany w całości z metalu. Niewielka, ale solidna austriacka konstrukcja podłączana za pomocną kabla zakończonego 3 pinową wtyczką DIN. Atrakcyjna brzmieniowo oferta AKG na scenę i do studia. W komplecie pudełko.

 • AKG D25

  AKG D25

  lata 50te

  nr: 2062

  Świetnie zachowany, dynamiczny mikrofon z serii D-25. Jeden z najbardziej charakterystycznych modeli tej firmy, wykorzystywany często przez europejskich filmowców. Ceniony również za jakość wykonania i walory brzmieniowe. Podstawowe wyposażenie europejskich sal koncertowych i studiów radiowych tamtych lat. Wbudowany tłumik db. Kabel zakończony wtykiem XLR. Nasz egzemplarz w stanie idealnym w oryginalnym opakowaniu.

 • AKG D5

  AKG D5

  lata 80te

  nr: brak

  Bardzo dziwny mikrofon z portfolio tej firmy. Niskobudżetowa, plastikowa produkcja z włącznikiem on/off. Kabel zakończony podwójną wtyczką mono mały jack.

 • AKG D58

  AKG D58

  lata 60-te

  nr: brak

  Miniaturowy mikrofon dynamiczny znanego austriackiego producenta. Świetny tam, gdzie nie mamy miejsca na duże, solidne konstrukcje. Ze względu na charakterystykę świetnie radzi sobie z wyłapywaniem źródła w hałasie. W realizatorkach często spotykany na talkbacku. W całości metalowy. Złącze mały tuchel.

 • AKG D66

  AKG D66

  lata 60-te

  nr: brak

  Stereofoniczny mikrofon dynamiczny wyprodukowany w Austrii, chwalony za walory brzmieniowe. Umożliwia nagrywanie dźwięku z dwóch kapsuł jednocześnie, bądź rozłączenie ich w dwa niezależne mikrofony. Całość plastikowa, w oryginale na innym statywie niż ten na zdjęciu. Wtyk DIN z 6cioma pinami. Oryginalne pudełko.

 • AKG D7d

  AKG D7d

  lata 70-te

  nr: brak

  Tani austriacki mikrofon dynamiczny z lat siedemdziesiątych. Druciana podstawka umożliwia ustawienie na płaskiej powierzchni. Wykonany z plastiku. Kabel zakończony 3 pinową wtyczką DIN. Nasz egzemplarz w stanie idealnym.

 • AKG DYN 60K

  AKG DYN 60K

  lata 40

  nr: brak

  Drugi w naszej kolekcji egzemplarz z pionierskiej serii DYN 60K. Tym symbolem oznaczono pierwsze mikrofony powstałe pod marką AKG. Prawdopodobnie jest to model Studio. Gniazdo w formacie AKG 3 PIN. Niestety wymaga remontu wnętrza. Ten egzemplarz w oryginalnym opakowaniu przekazał nam Ryszard Szmit! Dziękujemy Rysiu! Love!

 • AKG DYN 60K

  AKG DYN 60K

  lata 40-te

  nr: 7131

  Pierwszy mikrofon występujący pod marką AKG. Produkowany ręcznie w latach czterdziestych. W całości metalowy. Uchwyt umożliwia montaż na statywie. W oryginale osadzony na metalowej podstawie. Niestety po naszym egzemplarzu znać upływ czasu.

 • AKG DYN 60K

  AKG DYN 60K

  lata 40

  nr: brak

  To już trzeci DYN 60K w naszej kolekcji. Tym razem pierwszy mikrofon sygnowany marką AKG charakteryzuje się srebrnym wykończeniem „głowy”. Gniazdo oczywiście w rzadkim i wycofanym wiele lat temu formacie AKG DIN. Stan bardzo dobry.

 • AKG ECHOLETTE Select Master 12

  AKG ECHOLETTE Select Master 12

  lata 60-te

  nr: brak

  Brat bliźniak AKG D12. Wyprodukowany na licencji przez Echolette (potem Dynacord) pod nazwą Select Master 12. Jeden z najładniejszych i najlepiej brzmiących mikrofonów w naszej kolekcji. Godny polecenia każdemu basiście i perkusiście. Wtyk XLR.

Partnerzy serwisu