PHILIPS

kraj: Holandia
rok założenia: 1891

Pobierz tapetę:
1920x1080
1440x900
1280x1024
1024x768

zobacz kolekcję >

PHILIPS

Koninklijke Philips Electronics N.V.

Holenderska firma z sektora elektroniki użytkowej założona w 1891 roku przez braci Gerarda i Antona Philipsa w Eindhoven. Przedsiębiorstwo zaczęło działalność od produkcji żarówek, ale szybko poszerzyło asortyment i już na początku XX wieku stało się bardzo poważnym graczem na rynku sprzętu AGD i RTV. Dziś koncern Philips to jedna z największych firm w tej branży, zatrudnia setki tysięcy pracowników i generuje dziesiątki miliardów Euro obrotu.

więcej
 • PHILIPS 3755/00A

  PHILIPS 3755/00A

  lata 70-te

  nr: brak

  Mało atrakcyjny z wyglądu, wczesny mikrofon Philipsa. Plastikowa obudowa, niezbyt lotny design. Na końcu wtyczka DIN.

 • PHILIPS 9585

  PHILIPS 9585

  lata 50

  nr: brak

  Jeden z ładniejszych i ciekawszych mikrofonów tej marki w naszej kolekcji. Lekko zdeformowany grill psuje efekt wizualny, ale poza tym wygląda dobrze jak za swoje 70 lat. I waży naprawdę sporo, bo jest wykonany z bardzo solidnego metalu. Co ciekawe, to mikrofon dookólny, co jest dość rzadkim przypadkiem. Szczęśliwie udało się go kupić razem z rzadkim 4 pinowym złączem.

 • PHILIPS D7

  PHILIPS D7

  lata 50

  nr: brak

  Ten plastikowy mikrofon dynamiczny Philips nie został wyposażony w podstawkę, został zaprojektowany jako mikrofon na blat. Na co wskazują również gumowe stopki na spodzie obudowy. Kabel ze standardową wtyczką DIN, 3 pin. Mamy wątpliwości co do nazwy tego modelu.

 • PHILIPS EL1979

  PHILIPS EL1979

  lata 70-te

  nr: brak

  Holenderski, stereofoniczny mikrofon dynamiczny. Design świetnie oddaje klimat tamtych czasów. Mikrofon jest czasami wykorzystywany np. w tworzeniu sampli o brzmieniu z tamtych lat. Dość popularny, choć coraz rzadziej spotykany. Na końcu kabla pięciopinowa wtyczka DIN.

 • PHILIPS EL1980/00

  PHILIPS EL1980/00

  lata 70-te

  nr: brak

  Prosty plastikowy mikrofon dynamiczny Philipsa do zastosowań domowych. Ustawiany na drucianej podstawce. Zapakowany w kartonowe pudełko. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.

 • PHILIPS EL3750/10

  PHILIPS EL3750/10

  lata 50-te

  nr: brak

  Bardzo dekoracyjny model Philipsa z lat pięćdziesiątych. To jego logo widzicie na naszej tapecie tej marki. Plastikowy korpus, metalowa, złocona siatka grila i nóżka. Na tylnej ściance przełącznik mowa/muzyka. Kabel zakończony wtykiem DIN z trzema pinami. Model występował też z końcówkami numerów 01 i 00.

 • PHILIPS EL3751

  PHILIPS EL3751

  lata 60-te

  nr: brak

  Niewielki, w całości plastikowy produkt Philipsa. Mikrofon dość niepozorny i lekki, podłączany za pomocą cieniutkiego kabelka zakończonego trzypinowym wtykiem DIN.

 • PHILIPS EL3752/00

  PHILIPS EL3752/00

  lata 70-te

  nr: brak

  Tak, wg inżynierów Philipsa, wyglądał nowoczesny mikrofon w latach 70tych. Futurystycznych kształtów nie można mu odmówić. Solidnie zbudowany, stereofoniczny, z kablem zakończonym stereo Jackiem.

 • PHILIPS EL3753/0

  PHILIPS EL3753/0

  lata 60

  nr: brak

  Niewielki, lekki, plastikowy mikrofon kryształkowy o dość ciekawym kształcie. Dodatek do magnetofonów firmy Philips. Oprócz ciekawego kształtu nie wyróżnia się niczym specjalnym. Kabel podłączeniowy z wtyczką 3 DIN.

 • PHILIPS EL3757/00

  PHILIPS EL3757/00

  lata 60-te

  nr: brak

  Stereofoniczny mikrofon dynamiczny wykonany w całości z plastiku. W przeciwieństwie do podobnych konstrukcji z tego okresu nie umożliwiał rozdzielania, ani zmiany położenia kapsuł. W komplecie 3 nóżki umożliwiające stabilne podparcie. W dolnej części korpusu gniazdo z gwintem na statyw. Kabel zakończony wtyczką DIN z pięcioma pinami.

 • PHILIPS EL3781/00

  PHILIPS EL3781/00

  lata 60-te

  nr: brak

  Dynamiczny mikrofon Philipsa, wyprodukowany w Holandii. Niewielkich rozmiarów urządzenie wykonano z plastiku. W spodniej części obudowy gniazdo na statyw w standardowym rozmiarze. Druciana podstawka. Elastyczny kabel zakończony wtyczką DIN.

 • PHILIPS EL3782/00

  PHILIPS EL3782/00

  lata 60-te

  nr: brak

  Dynamiczny mikrofon o wyjątkowo atrakcyjnym designie. Wykonany w większej części z plastiku, ale z metalowym grillem. Z tyłu obudowy przełącznik mowa (-)/ muzyka (+). W bocznej ściance gniazdo na statyw. Całość wyposażona w drucianą podstawkę. Kabel zakończony 3 pinową wtyczką DIN.

 • PHILIPS EL6021

  PHILIPS EL6021

  lata 50-te

  nr: brak

  Pięknie wykonany, w całości metalowy mikrofon dynamiczny z Holandii. W korpus wbudowany plastikowy włącznik. Długi, trwały kabel zakończony jest nakręcaną wtyczką z jednym bolcem charakterystyczną dla mikrofonów z tamtych lat. Całość na ciężkiej metalowej podstawie. Stan idealny.

 • PHILIPS EL6031/00

  PHILIPS EL6031/00

  lata 40-te

  nr: brak

  Mikrofon stołowy, w całości metalowy, osadzony na podstawie o numerze modelowym EL6202 (można spotkać tez egzemplarze na podstawie okrągłej) . U dołu gęsiej szyi włącznik. Nasz okaz przeszedł przeróbkę kabla, ale poza tym prezentuje się całkiem dobrze.

 • PHILIPS EL6112/12

  PHILIPS EL6112/12

  lata 50-te

  nr: brak

  Mało efektowny dynamiczny model z lat pięćdziesiątych. Zdecydowanie mniej popularny od innych produktów tej firmy. W całości plastikowy, na demontowanej podstawie. Gril pozłacany, wykonany z cieniutkiej blaszki. Kabel z trzy pinowym DIN na końcu.

 • PHILIPS EM 8111

  PHILIPS EM 8111

  lata 80

  nr: brak

  To już egzemplarz z lat osiemdziesiątych, czyli końcówka naszych zainteresowań. Lekki, plastikowy mikrofon dynamiczny do zastosowań amatorskich i półprofesjonalnych. Włącznik na korpusie. Kabel stały, zakończony wtykiem duży jack.

 • PHILIPS LBB 9003/05

  PHILIPS LBB 9003/05

  lata 70-te

  nr: brak

  Jeden z profesjonalnych mikrofonów reporterskich tego producenta. Ceniony w radiostacjach z tamtych lat. W całości metalowy, niewielki i lekki. Wyposażony w klips umożliwiający przypięcie do ubrania oraz sznureczek  do zawieszenia na szyi. Wtyk XLR.

 • PHILIPS N8 210

  PHILIPS N8 210

  lata 70te

  nr: brak

  Prosty, dynamiczny mikrofon holenderskiego producenta wykonany w całości z plastiku. W komplecie stopka z tego samego tworzywa. W górnej części korpusu włącznik, w dolnej klips mocujący. Kabel zakończony dwiema wtyczkami DIN z pięcioma i trzema bolcami.

 • PHILIPS N8209

  PHILIPS N8209

  lata 70-te

  nr: brak

  Niewielkich rozmiarów dynamiczny mikrofon z włącznikiem. Zamykany w pomysłowym, plastikowym pudełku. Kabel zakończony dwiema wtyczkami DIN - pięcio i trzypinową.

 • PHILIPS N8302

  PHILIPS N8302

  lata 60

  nr: brak

  Kolejny mikrofon z serii N znanego holenderskiego producenta, który gości na naszych półkach. Prosta, plastikowa konstrukcja z dołączoną drucianą stopką oraz plastikowym mocowaniem do statywu. Wtyczka DIN, 3 pin. Nasz egzemplarz w stanie sklepowym, zapakowany w oryginalne pudełko.

 • PHILIPS N8306/00

  PHILIPS N8306/00

  lata 70-te

  nr: 587

  Pełna nazwa modelu znajdująca się na pudełku to Wide band cardioid mikrofone. Dynamiczny mikrofon o charakterystyce kardioidalnej. Lekki, wykonany w całości z plastiku, osadzony na plastikowej podstawie. Dodatkowym elementem jest uchwyt z gniazdem na statyw. Nasz egzemplarz jest w stanie idealnym, zapakowany w oryginalne pudełko.

 • PHILIPS N8402

  PHILIPS N8402

  lata 70-te

  nr: brak

  Kolejny ze stereofonicznych mikrofonów tego producenta. Wykonany w całości z plastiku. Spotykany w dwóch wersjach kolorystycznych - z czarnym i srebrnym wykończeniem osłon membrany. Atrakcyjny design konstrukcji i możliwość rozłożenia na części. Długi elastyczny kabel zakończony wtykiem DIN, 5 pinów.

 • PHILIPS N8403

  PHILIPS N8403

  lata 70-te

  nr: brak

  Ciekawa, stereofoniczna, pojemnościowa konstrukcja holenderskiego producenta. Wyjątkowo lekka obudowa wykonana w całości z plastiku, plastikowa podstawa umożliwiająca ustawienie obu mikrofonów pod odpowiednim kątem. Zasilanie stanowiły baterie 1,5 Volt. Urządzenie podłączane za pomocą kabla zakończonego 5 pinową wtyczką DIN.

 • PHILIPS NG 1219

  PHILIPS NG 1219

  lata 60

  nr: 54861

  Jeden z absolutnie legendarnych mikrofonów dynamicznych lat sześćdziesiątych. Brat bliźniak AKG D 19 C. Oba często nazywane „mikrofonami Beatles'ów”. Wspaniałe właściwości brzmieniowe oraz solidna metalowa konstrukcja sprawdzą się w studiu i na scenie. Pierścień umożliwiający zmianę charakterystyki brzmieniowej mowa/muzyka. Gniazdo DIN 3 pin. Egzemplarz w stanie idealnym z oryginalnym pudełkiem.

 • PHILIPS SBC 3020

  PHILIPS SBC 3020

  lata 80te

  nr: brak

  Końcówka lat 80tych to prawdziwe królestwo kiczu. Dlatego zafascynował nas ten dynamiczny model Philipsa uznawany za kultowy w niektórych kręgach. Nie wiemy dlaczego. W pełni plastikowy, produkowany w kolorze żółtym i czerwonym. Nasz egzemplarz sfotografowany na stopce od modelu SBC 3030. Kabel zakończony wtyczką minijack.

 • PHILIPS T1700/00

  PHILIPS T1700/00

  lata 60-te

  nr: brak

  Tym razem Philips made in Austria, a nie Holandia. Prosty, lekki mikrofon dynamiczny wykonany z plastiku. Co ciekawe wyposażony w solidną, metalową podstawę. Choć całość trafiła do nas dobrze zachowana, niestety nie mamy w komplecie uchwytu do montażu na statywie. Kabel z wtyczką DIN 3 pin.

 • PHILIPS UNKNOWN

  PHILIPS UNKNOWN

  lata ??

  nr: brak

  Taka sytuacja w tym dziale? Nieznany model tak znanej marki? Metalowy mikrofon, który jest prawdopodobnie częścią aparatu słuchowego. W górnej części korpusu pokrętło z pięciostopniową skalą, przełącznik z trzema pozycjami oraz gniazda M i T. Z boku gniazdo oznaczone literką B.  Kabel z nietypowym wtykiem wyglądem przypominającym minijack. Wiecie co to jest?

Partnerzy serwisu